Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
28 sie 2014 - 10:15:46
Specjalizacja: Laryngolog
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Od stycznia mam dziwne gardło na podniebieniu są takie czerwone kropki pojawiają się i znikają .Lewy migdał jest trochę powiększony i czasami mnie bola .
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
Czasami na wieczór ma zimne dreszcze na ciele albo na skórze od łokcia do dłoni wyskakuje mi pokrzywka takie plamki .Zaczęło sie to w lutym 2014 r jak w internecie przeczytałam że można płukać usta olejem słonecznikowym . Po takim płukaniu od razu miałam dziwne gardło i te kropki na podniebieniu i na prawej ręce pojawiła sie plamy jak by grzybica i na prawej stopie tez grzybica . Mam tez takie dziwne szczypania w palcach albo na całym ciele . Uważam ze mam coz w sobie jakąś chorobę ...
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
Gastroskopia , wymaz z gardła , wymaz z nosa i podstawowe badania które wyszły dobrze ..
Mam Helicobacter Pylori bo badanie wyszło dodatnie czy moge mieć takie plamki czerwone na podniebieniu od tej bakteri ??

Mam pytanie co do badania " żywej kropli krwi " lub Badanie Voll'a które było by bardziej wiarygodne ..
Jeśli mam Helicobacter Pylori czy mogę zarazić resztę rodziny ??
Jakie były wyniki wykonanych badań?
Gastroskopia - przełyk i wpust bez zmian . Ściany żołądka podatne na insuflacje .Błona śluzowa trzonu żołądka i antrum zaczerwieniona . Antrum kształtne . Odźwiernik sprawny .W okolicy odźwiernika pogrubiały fałd błony śluzowej z nadżerką krwotoczna na szczycie . Opuszka XII-cy i część poza opuszkowa w wyglądzie prawidłowym . CLO test dodatni ..
--------------------------------------------------------------
Wymaz z gardła -- Staphylococcus aureus - pojedyncze
Streptococcus pyogenes nie wyhodowano
Neissera spp, Streptococcus gr viridans - wyhodowano bakterie stanowią fizjologiczną błony śluzowej górnych dróg oddechowych
Wymaz z nosa - Staphylococcus spp- koag.neg "nieliczne"
Streptococcus viridans " nieliczne"

dziwne jest to że takie same wyniki wyszły moim dzieciom i mężowi ..
Jakie było dotychczas leczenie?
Byłam u lekarza ale powiedział ze to nic takiego miałam badany słuch , patrzał w gardło i powiedział że wszystko ok .. Ale dla mnie to jest cos nie tak i szukam pomocy właśnie na tym forum ..
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
Nie stosowałam żadnych leków mam pytanie czy ta Helicobacter Pylori zwalczę antybiotykiem ?? bo czytałam na necie że jest Mód Manuka i dużo osób ta bakterie wyleczyło tym miodem co Pani doktór o tym sądzi ??

Mam tez urządzenie zapper na wieczór czasami sie podłączam żeby pozabijać te bakterie .. Wcześniej miałam co wieczór cały czas dreszcze było mi zimno ale od kiedy zaczęłam sie podpinać pod ten zapper to te dreszcze znikły ..
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
28 sie 2014 - 12:11:40
Nie, helicobacter się nie zaraża rodziny - nie trzeba tutaj uważać w jakiś szczególny sposób. Nie sądzę też aby te plamki na podniebieniu mogĺy być od tej bakterii. Może zamiast olejów kupisz sobie jakąś płukankę do jamy ustnej w aptece?
Czy te plamy na rękach blednà jak się je uciśnie? Odpowiedz Cytuj
28 sie 2014 - 17:44:46
[dzieciowo.pl]

pierwsze zdjęcie tak wygląda moje gardło tylko te kropki są większe ..
Wyczytałam tez ze to może być Mononukleoza ale ja nie mam gorączki żadnych takich objawów czy złe samopoczucie , a może za dużo już czytam sad smiley
Byłam dziś u Pani laryngolog to powiedziała ze ona tam nic nie widzi , a były te czerwone kropki na podniebieniu , dała mi skierowanie na wymaz z gardła .. I jutro zrobię
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[www.pinger.pl]

Tu jest zdjęcie i miałam takie same objawy co ta dziewczyna wysypka ale w postaci takich małych pryszczy to miałam w lutym tylko raz w życiu na całych plecach a dzień wczesnej bardzo się zdenerwowałam może to od tego , sama juz nie wiem .. sad smiley
Czasami wysypki dostaje jak bym np. zjadła za dużo pietruszki , jarmużu tak zauważyłam wysypka pojawiają się od dłoni do łokcia i swędzi ..
A później po jakimś czasie ginie ..wydaje mi się ze to jest pokrzywka ...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wysyłałam Panu zdjęcie tego podniebienia do postu , ale nie widzę a może Pan doktor , dostał jakoś osobiście na swoja pocztę ..
Pisał Pan doktor że nie można tak łatwo zarazić rodziny , a ja wyczytałam na internecie ze helicobacter można sie zarazić nawet jak się pije po kimś z butelki czy to prawda ???
czy przez pocałunek mogę zarazić męża ?? --- dziękuje serdecznie za udzielenie odpowiedzi ... Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
28 sie 2014 - 20:13:23
ta wysypka która pojawia Ci się na rękach najprawdopodobniej jest właśnie na tle alergicznym, przemawia za tym to że pojawia się nagle, są to drobne zmiany i swędzą, a to co powoduje u Ciebie takie zmiany to już trzeba samemu zaobserwować
co do Helicobacter to nie musisz się przejmować że kogoś zarazisz, bo sama bakteria jest obecna u wielu ludzi i jak ma się ją złapać to i tak się złapie, poza tym u wielu osób w ogóle ona nie powoduje żadnych objawów Odpowiedz Cytuj
01 paź 2014 - 19:36:10
Gastroskopia - przełyk i wpust bez zmian . Ściany żołądka podatne na insuflacje .Błona śluzowa trzonu żołądka i antrum zaczerwieniona . Antrum kształtne . Odźwiernik sprawny .W okolicy odźwiernika pogrubiały fałd błony śluzowej z nadżerką krwotoczna na szczycie . Opuszka XII-cy i część poza opuszkowa w wyglądzie prawidłowym . CLO test dodatni ..
----------------------------------------------------

To jest mój wynik który wcześniej już o nim pisałam ..
Mam prośbę czy może Pan doktor i wypisać co powinnam jeść a czego nie , była bym bardzo wdzięczna ..
Czytam na internecie jedni każą jeść jajka , pic mleko a inny znów zakazują już sama nie wiem co robić .
Chodzi mi o ta nadżerkę chciała bym ja zaleczyć wiec wyczytałam ze jest dobry sok z ziemniaka mam nadzieje ze mi pomoże .

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
dana 2014-02-20 22:43:54
Ja też miałam nadżerki żołądka i brałam leki przez 8 tygodni ale nic nie pomogło. Aż przez przypadek wyczytałam w gazecie że wrzody i nadżerki żołądka leczy pity na czczo 3razy dziennie przez 4 tygodnie świeżo wyciśnięty sok z surowych ziemniakôw. Ja piłam raz dziennie rano przez 4 tygodnie i wyleczyłam się. Oczywiście nic nie powiedziałam lekarzowi bo po co ma się wymądrzać. Niech myślą że to oni pomogli. Był tylko bardzo zdziwiony że tak szybko lekarstwa pomogły. Od tamtej pory stosuje od czasu do czasu przez 4 tygodnie tę kurację ziemniaczaną. Tylko sok ten musi być zawsze świeżo wyciśnięty przed wypiciem. Nawet wycięłam sobie ten artykuł na ten temat

dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam .. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
01 paź 2014 - 21:22:27
o ile mi wiadomo to surowe ziemniaki zawierają toksyczne substancje - solaninę
jak nie wierzysz to poczytaj o niej w internecie, osobiście nie polecałbym takiej kuracji, jak zresztą widzisz każdy w internecie pisze co innego
na zapalenie błony śluzowej żołądka stosuje się leki z grupy IPP (na czczo) - efekt po kilku tygodniach, dodatkowo jeżeli jest H. pylori to antybiotyki
unikać należy papierosów, alkoholu, kawy, mocnej herbaty, ostrych przypraw i ciężkich, tłustych potraw Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.