Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
27 sie 2014 - 17:34:08
Specjalizacja: Gastrolog
Czy na coś choruję: tak
Czy na coś choruję - komentarz
nadżerki żołądka, przebyta glistnica
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Czy przyjmuję jakieś leki - komentarz
lek homeopatyczny Mucosa compositium
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
brak sił, męczliwośc, brzydki zapach ciała (acetonowy, \"jak u denstysty\"winking smiley, potliwość, świąd skóry, świąd odbytu, niesmak w ustach,bulgotanie i przelewanie w brzuchu,
wzdęcia, czasem brzuch tak jakby się ruszał, np. gdy w czasie ciąży porusza się dziecko w brzuchu, biegunku lub zaparcia naprzemiennie, stolce śmierdzące, kleiste, tłuste
tłuste włosy,
skóra ciała (oprócz głowy) sucha i swędząca
czerwone kropki na ciele i pieprzyki, bardzo liczne brodawki,
łupież aż do strupów na głowie i ran, bolesnośc całego brzucha.
Od jak dawna się pojawiają:
Trwa to od 6 lat. Od listopada ub. roku leczyłam się na glistnicę. Glis już w kale nie ma, ale objawy się utrzymują, męczliwośc jest coraz większa, trudno mi już rozmawiać na stojąco, bo mam drżenie nóg i mokrą skórę. Od kilkunastu dni pojawiły się obrzęki nóg (kostki, łydki) oraz pachwin i okolic nadobojczykwych. Bolą mnie także plecy.
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
Bóle brzucha występują cały czas, jedynie zmienia się ich nasilenie.
Jakie mają nasilenie?
Od lekkich do bardzo silnych, kłujących, przenikliwych aż do pleców.
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
Nasilają się po zjedzeniu tłustych pokzrmów, zimnych pokarmów albo gorących. Ulgę przynosi wypróznienie ale na krótko, wypróżnieniom towarzyszy zwykle bardzo silny ból brzucha i odbytu.
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
gastroskopia, kolonoskopia, gazometria, badania serca i płuc w kierunku niewydolności oddechowej, testy na lamblie, kał na pasożyty, badania kału w kierunku grzybów drożdżopodobnych
Jakie były wyniki wykonanych badań?
kolonoskopia - 19,09,2013 0 tylko zwiększona spastycznośc okrężnicy mogąca sugerować zaburzenia czynn ościowe
gastroskopia 14.10.2013 - gastritis antralis chronica activa medicori gradu partim erosiva
tarczyca - norma
chromogranina norma
bilirubina całkowita i bezpośrednia LDH norma
kał na pasożyty - jaja glisty ludzkiej ( po leczeniu Zentelem i Stromectolem) ponownie nie wykryto
gazometria - pO2-55,7 (norma 75 - 90)
gazometria HCO3 22,7 norma 23-28
gazometria - BE minus 2,2 - norma -2,0 - 2,0
O2sat 88,8 norma 90 - 96

z posiewu kału nie wyhodowano grzybó drożdżopodobnych ani tlenowo rosnących pałeczek capylobacter, salmonella, shigella, yersinia

Jakie było dotychczas leczenie?
Controloc na nadżerki przez 3 miesiące - jedna dziennie
leczenie glisty zentelem i Stromectolem
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
jak wyżej
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
Po leczeniu nie ustąpiły objawy, męczliwośc, potliwość, brzydki zapach nasiliły się, powstały liczne przebarwienia i brodawki na skórze, doszły obrzęki
Inne uwagi:
Czy są to nadal powikłania po glistnicy (leczenie trwało od listopada do lutego), czy nalezy wykonać jeszcze inne badania np. w kierunku przerostu bakteryjnego. Bardzo proszę o radę.
Odpowiedz Cytuj
27 sie 2014 - 17:37:09
Witam. Proszę o radę. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
27 sie 2014 - 18:09:45
nie sądzę aby to były jakieś powikłania po leczeniu glisty
piszesz że stosowałeś Controloc, czy po nim przynajmniej niektóre objawy mijały? jak chociażby przykry zapach z ust?
w kolonoskopii nie stwierdzono żylaków odbytu?
nie chudniesz bez powodu? nie masz powiększonych węzłów chłonnych?
byłeś z tym wszystkim u lekarza? jeżeli tak to u jakiego? Odpowiedz Cytuj
27 sie 2014 - 19:00:00
Controloc w niczym niestety nie pomógł, ale stosowałam go jeszcze zanim wykryto glisty. Zapach nie tyle wydobywa się z ust, co emanuje powiedziałabym \"z ciała\", niekoniecznie rozgrzanego, czy spoconego,\\W kolonoskopii niczego więcej nie stwierdzono. Nie chudnę, wręcz przeciwnie, mimo bardzo słabego apetytu mam wrażenie pęcznienia. Czasami zdarza mi się, że mam obolałe węzły, ale zwykle to mija samo. Te \"poduszki\" o jakich pisałam są tak mi się wydaje, w okolicach m. in. wezłów - jakieś zastoje? Byłam z tym u lekarza rodzinnego, wymusiłam gastroskopię i kolonoskopię (rak jelita grubego u ojca w wywiadzie podziałał). Sama robiłam badania na pasożyty, grzyby. Skierowanie dostałam do pulmonologa z powodu wyników gazometrii. Leżałam w szpitalu gdzie diagnozowano mnie pod kątem niewydolności oddechowej (płuca i serce), ale niczego niepokojącego tam nie wykryto. W wypisie ze szpitala widnieje tylko zapis, iż stwierdzono bardzo słabą kondycję fizyczną. Chcę jeszcze dodać, że tzw. morfologie (liczne) wykazywały albo niedokrwistość albo jej pogranicze oraz chlor zawsze trochę powyżej normy. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
28 sie 2014 - 20:23:02
a te niedokrwistości były jakieś znaczne czy może hemoglobina tylko w niewielkim stopniu spadała poniżej normy?
pisałaś wcześniej że puchnie Ci okolica nadobojczykowa - trochę to dziwne, nie słyszałem nigdy aby ta okolica puchła, czy jakiś lekarz to widział i badał? nie wyczuwał tam jakichś powiększonych węzłów chłonnych?
usg brzucha było robione?
nogi puchną obie? bardziej po całym dniu a rano praktycznie nie? Odpowiedz Cytuj
29 sie 2014 - 18:56:59
Witam. Poniżej normy nieco była hemoglobina, hematokryt, Mch, mchc. Pisząc okolice nadobojczykowe mam na myśli obszar tuż przy rozpoczynającej się szyi na wysokości ramienia (obrzęk ma ok. 3 cm szerokości) i jest z każdej strony, nogi też obie i jest to obrzęk stały niezależny od pory dnia czy wysiłku umiejscowiony tylko od zewnętrznej strony nogi. USG nic nie wykazało innych badań nie było.
Czy prawdopodobne jest SIBO a obrzęki mogą być efektem enteropatii z utratą białka spowdowanej uszkodzeniem błon śluzowych przewodu pokarmowego i żołądka? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
29 sie 2014 - 21:18:16
SIBO to raczej nie jest uznana przez medycynę przyczyna takich dolegliwości, trudno mi się na ten temat wypowiadać bo nie jest to coś opartego na faktach - wiesz w internecie można napisać wszystkio
zespół jelita drażliwego nie ma ustalonej przyczyny, wydaje się że nie jest to jedna konkrenta przyczyna a raczej zespół czynników, flora bakteryjna może być jednym z nich ale równie ważne są kwestie emocjonalne, uwarunkowania fizjologiczne, dieta...
to USG dotyczyło żył kończyn dolnych? do było Doppler USG? Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.