Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
26 sie 2014 - 19:34:34
Specjalizacja: Laryngolog
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Czy przyjmuję jakieś leki - komentarz
dostinex, folik
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Od 2009 r. co jakiś czas uczucie kłucia w gardle. Wrażenie powiększonego migdała, w stronę ucha twarde węzły, nie wiem czy powiększone. Badania morfologiczne z czerwca w normie, łącznie z OB. Kłucie delikatnie promieniuje w stronę ucha. W badaniach wykryto przeciwciała ANA bez objawów innych chorób reumatoidalnych. W czerwcu powiekszony pojedynczy węzeł karkowy.
Od jak dawna się pojawiają:
od 2009 r
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
prawa cześć gardła, rożnie jak o tym myślę to czuję ciągle. Jak nie myślę to przy intensywnym przełykaniu
Jakie mają nasilenie?
lekkie, drażniace, uczucie dyskomfortu
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
picie płynów
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
wiele róznych, bo ciągle coś mi dolega (węzły, brzuch, itd.)
Jakie były wyniki wykonanych badań?
jedyne odchylenia to ANA typ świecenia plamisty miano 1:640 potem 1:320,powiększony węzeł karkowy 12x6 mm Prawidłowe krwi, ob. Podwyższone eozynofile w rozmazie ręcznym moprfologii jednorazowo w czerwcu (przy powiększonym wężle - 7% przy normie do 5%)
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
tabletki na gardło
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
Nie bardzo
Inne uwagi:
Proszę o pomoc czy tak może się objawiać rak gardła lub migdałka?
Odpowiedz Cytuj
26 sie 2014 - 19:37:28
Proszę o pomoc, bo w toku wszystkich badań boję się, że coś przegapię w swoim stanie zdrowia. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
26 sie 2014 - 19:51:20
a czy w ogóle byłaś z tym wszystkim u jakiegoś lekarza czy może wszystkie te badania wykonujesz na własną rękę?
czy jakiś lekarz zaglądał do gardła? stwierdził że migdałki są powiększone? jakoś inaczej zmienione?
czy było wykonywane USG węzłów chłonnych szyjnych?
czy one pojawiły się pierwszy raz po jakiejś infekcji? a może wcale nie pamiętasz tego? Odpowiedz Cytuj
27 sie 2014 - 11:02:54
Ciągle chodze po jakiś lekarzach i to oni co 2-3 miesiace zlecaja mi w kółko morfologię krwi, czasem coś dodatkowego jak te przeciwciała ANA. Laryngolodzy conajmniej 4-rech mi zaglądało w gardło w ciągu tych 4-ech lat. Nie miałam robionej endoskopii gardła. Wezły chłonne szyjne - usg 6.06.2014 wykazało jeden węzeł powiększony odczynowo na karku - nie budzacy niepokoju. Infekcji raczej nie miałam gdy był powiększony ten węzeł na karku. Na szyi gdy miałam usg wszystko było ok, ale wtedy to gardło mnie nie kuło., chociaz te kłucia powracają co jakis czas od 2009 r. Nie wiem czy iść z tym jeszcze do laryngologa, żeby wykonać endoskopię gardła. Czy tak może się objawiac nowotwor gardła lub migdałka? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
27 sie 2014 - 15:08:18
moim zdaniem nie ma tutaj żadnych przesłanek ku temu, że to może być jakaś choroba nowotworowa
USG węzłów chłonnych nie wykazało nic podejrzanego, węzeł powiększony odczynowo
byłeś u laryngologów i co mówili? że nic nie widzą w gardle? czy może wspominali coś o jakimś procesie zapalnym?
problemy masz od ok 5 lat, przez ten czas się nie pogarsza więc to nie wyglada na nic poważnego a kłucia też nie są objawem raka
co to za lekarz kazał zrobić ANA? byłeś u niego ponownie z wynikiem? Odpowiedz Cytuj
27 sie 2014 - 18:41:22
Tak i ciągle powtarzam te badania w kółko od roku miałam je robione 4 razy I ANA są ale żadnych swoistych przeciwciał nie ma pod kątem chorób tkanki łącznej Zrobię jeszcze to badanie endoskopowe gardła i zobaczę co mi laryngologów powie. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
27 sie 2014 - 19:07:11
badanie endoskopowe gardła? szczerze mówiąc nie sądzę aby była potrzeba, ale jak uważasz
myślę że w Twoim przypadku podstawowym problemem jest lęk przed chorobą nowotworową bo objawy które opisujesz są zupełnie niewspółmierne do tego jak bardzo się przejmujesz Odpowiedz Cytuj
27 sie 2014 - 19:22:35
To racja że mam lęk przed choroba nowotworową ale jak chodzę po tych wszystkich lekarzach to ciągle jakieś małe rzeczy wychodzą a to za wysoka prolaktyna a to bardzo niski poziom wit. D to znowu te ANA Ciągle jakieś mam dolegliwości a to węzeł a to brzuch a to głowa a to torboele w piersi, miałam holtera bo mi ciśnienie skacze i stany podgoraczkowe po południu nawet po 37.5 wypadają mi włosy także w ciągu tych kilku lat było tego sporo Ciągle coś badam i szukam Jestem już zmęczona ale nie wiem jak sobie to odpuścić A wszystko się wiąże z tym że nie mogę od 2 lat zajść w ciążę.. ale to odrębny referat Jestem pod okiem kliniki i nic z tego nie wychodzi. Chociaż te problemy z gardłem już mam parę lat. Więc nie wiem co tu robić czy to składa się w jakąs całość? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
27 sie 2014 - 19:38:48
zastanawia mnie jedynie miano przeciwciał ANA, bo jest ono istotne, czasami choroby reumatologiczne mają związek z problemami z zajściem w ciążę, ale poza tym ANA nie widzę u Ciebie nic wiecej co mogłoby wskazywać na taką chorobę, wynik powinien ocenić jeszcze reumatolog i wypowiedzieć się ostatecznie czy w tej kwestii należałoby szukać czegoś wiecej Odpowiedz Cytuj
27 sie 2014 - 20:20:43
ANA mają związek z zespołem antyfosfolipidowym a ja go nie mam bo te przeciwciała mam ujemne Reumatolog nie widzi związku ginekolog też nie U rematologa jestem na wizycie po każdym badaniu i rozkłada ręce i tylko każe co pół roku je kontrolować i tak w kółko Generalnie swoistych dla żadnej choroby tkanki łącznej nie mam Nie mam też żadnych objawów takich chorób. Martwię się kluciem w tym gardle bo to takie uczucie jakby zaschlo w gardle ale tylko po jednej stronie tego węzła lub migdala Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
27 sie 2014 - 22:38:32
jeżeli byłaś badana przez laryngologów i nie nie stwierdzili to takie kłucie w gardle (jednostronne) nie jest żadnym niepokojącym objawem, na pewno nie tak objawiają się nowotwory więc spokojnie
co do ANA to przy braku przesłanek co do konkretnej choroby układowej można założyć że są to badania fałszywie dodatnie czyli niby wychodzą dodatnio a mimo to nie wiążą się z żadną chorobą Odpowiedz Cytuj
28 sie 2014 - 10:43:50
Teraz mnie trochę olsnilo że to może jednak początki choroby tkanki łącznej mimo braku swoistych przeciwciał.. chodzi o zespół sjergena. Może to gardło tak się zachowuje bo mam właśnie tego typu problem?Oczy też miewam suche ale zawsze to na szkła kontaktowe zrzucalam. Może w przyszłość jak będę sie tak badać często to wyjdą odchylenia w badaniach laboratoryjnych. Chyba muszę to jeszcze z reumatologiem omówić. Odpowiedz Cytuj
28 sie 2014 - 14:19:26
Poza tym w tym gardle widzę na prawym migdalku jakaś narosl albo blona Sama nie wiem jak to określić Ma to jasny kolor Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
28 sie 2014 - 15:35:42
nie sądzę aby objawy pasowały do zespołu Sjogrena, nie ma powodu aby podejrzewać, że to jest właśnie to schorzenie Odpowiedz Cytuj
28 sie 2014 - 16:19:49
No to co to może być Jestem coraz bardziej zmsrtwionasad smiley Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
28 sie 2014 - 20:15:17
myślę że nic poważnego, myślę że za bardzo zwracasz uwagę na swoje zdrowie, za dużo czytasz, jesteś przewrażliwiona i to jest przyczyna w dużej mierze, gdybym ja tak się \"wsłuchiwał w swój organizm\" to też bym znalazł różne objawy o niewyjaśnionej przyczynie Odpowiedz Cytuj
28 sie 2014 - 21:29:02
Dzięki za fajne słowa. Odpowiedz Cytuj
29 sie 2014 - 13:06:13
Proszę mi jeszcze doradzić żeby nie wpadać w paranoje to co ile robić badania krwi i moczu Też te przeciwciala ANA? Przecież zeswiruje jeśli będę sir badać jak dotychczas co 2-3 miesiące. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
29 sie 2014 - 21:21:11
moim zdaniem w ogóle takie badania nie są Ci potrzebne poza tym jeżeli chodzi o nowotwory to i tak w początkowej fazie ich rozwoju badania krwi są dobre
nie żebym twierdził że Twoje objawy są spowodowane nowotworem ale po prostu chcę Ci uświadomić że takie badania i tak na nic nie będą miały wpływu Odpowiedz Cytuj
21 lis 2014 - 13:36:27
Witam,
znowu proszę o pomoc. Postanowiłam od ostatniego czasu nie chodzić po lekarzach i się nie badać, ale znowu mam zmartwienie. Tym bardziej, że przebywam teraz za granicą. Ten węzeł chłonny karkowy raz na jakiś czas się powiększa. Jak patrzę w lustro to widać taką małą gulkę i czuć ją gdy obrócę głowę w bok. Raz jest większy i go czuć, a raz prawie wcale nie czuć. A dzisiaj czuję jeszcze na potylicy twardy guzek, który boli przy dotyku. Nie wiem czy możliwe, że ten węzeł karkowy powiększa się i zmniejsza bo go ciągle dotykam? Nie wiem co z tym wszystkim robić. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.