Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
15 paź 2011 - 22:55:38
Witam, około pół roku temu wykryto u mnie chondromalację stawu rzepkowo-udowego. Schorzenie jest nieprzyjemne, noga boli i strzela przy każdym zgięciu. Dodatkowo jak zegnę nogę i jej dotknę, wyczuwam że coś się w kolanie przesuwa. Byłam u kilku ortopedów, jestem po 10 zabiegach fizjoterapeutycznych - pola magnetyczne oraz po 3 zastrzykach GO-ON. Od zabiegu i zastrzyków minęły już prawie 3 miesiące, jedyna poprawa to zanik bólu, który niestety wyraźnie wraca, więc generalnie na nic zdały się te rozwiązania. Tylko wydane mnóstwo pieniędzy i nic więcej. Mam pytanie co można zrobić jeszcze w związku z tym schorzeniem? Czy warto nosić stabilizator lub opaskę uciskową na kolano? Czy warto kupić glukozaminę w tabletkach bądź inny środek na stawy? Słyszałam, że nie są one zbyt skuteczne. Czy dobrym rozwiązaniem jest artroskopia? Dodam, że mam 20 lat, lubię ćwiczenia fizyczne i nie wyobrażam sobie w tym wieku chodzić i uważać na siebie jak staruszka. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
17 paź 2011 - 11:41:22
tym schorzeniem musi zająć się specjalista, a mianowicie lekarz ortopeda
czy miałaś prowadzoną rehabilitację? ponieważ bardzo ważne jest leczenie przyczynowe, często rozwój chondromalacji wynika z zaburzenia osi stawu kolanowego i skorygowanie tego problemu jest kluczowe dla rozwiązania problemu, niekiedy wystarczy tutaj odpowiednia rehabilitacja, czyli wzmocnienie odpowiednich mięśni a niekiedy musi być to korekta chirurgiczna, o tym wszystkim powinni już jednak decydować ortopedzi Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.