Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
21 sie 2014 - 16:34:46
Specjalizacja: Chirurg ogólny
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Miesiąc temu wycięto mi wyrostek robaczkowy. Pół roku przed zabiegiem dokuczały mi bóle brzucha po prawej stronie. Wykonałam szereg badan szukając przyczyny bólu. Badanie USG wykazało m.in. nieregularne ognisko hyperechogenne w sąsiedztwie przewodu żółciowego wspólnego 33,5mmx14,6mm do oceny w bad TK/rezonans oraz w nadbrzuszu w pobliżu lewego płata wątroby uwidoczniono owalne ognisko ubogoechogenne 18,7mmx7,2mm. Jestem zarejestrowana na rezonans magnetyczny jamy brzusznej - wiem że powinnam to badanie zrobić jak najszybciej, jednak otrzymałam informację, że to za wcześnie po zabiegu, powinno upłynąć 3 miesiące! proszę o poradę kiedy powinnam zrobić to badanie?
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
21 sie 2014 - 16:47:15
A kto udzielił takiej informacji? bo szczerze mówiąc nie widzę przeciwwskazań do wykonania MR po usunięciu wyrostka... Pytała Pani o to lekarz rodzinnego? Odpowiedz Cytuj
21 sie 2014 - 16:59:14
Nie lekarz rodzinny, przy potwierdzeniu terminu badania rezonansem magnetycznym - informacja z placówki od wykonujących badanie... Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
23 sie 2014 - 14:26:57
Tak jak pisałam moim zdaniem nie ma przeciwwskazań do badania MR po operacji wyrostka - szwy przecież nie są z materiału będącego ferromagnetykiem. A te zmiany opisane w USG faktycznie wymagają dość pilnej oceny dlatego proszę jeszcze raz skonsultować się z tym ośrodkiem i wyjaśnić, że sprawa jest dość pilna. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.