Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
16 sie 2014 - 21:50:36
Specjalizacja: Neurolog
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
bol w dolnej czesci kregoslupa,promieniujacy w tylna czesc lewego posladka az po lydke oraz dretwienie malego palca lewej stopy
Odpowiedz Cytuj
16 sie 2014 - 21:53:13
od roku boli mnie kregoslup,bol przechodzi w lewa noge ,posladek I nie czuje malego palca u stopy co mi jest? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
16 sie 2014 - 22:12:17
najprawdopodobniej jest to dyskopatia
z biegiem lat dyski międzykręgowe które normalnie amortyzują obciążenia w kręgosłupie słabną i pękają tworząc wypukliny które mogą uciskać korzenie nerwowe a to właśnie może powodować objawy takie jak Twoje
czy byłaś z tym u lekarza? jeżeli tak to u jakiego?
czy jakieś badania obrazowe miałaś wykonywane?
czy było już stosowane jakieś leczenie? jeżeli tak to jakie i z jakim skutkiem? Odpowiedz Cytuj
17 sie 2014 - 09:14:10
u lekarz bylam ale tylko rodzinnego,on skierowal mnie na fijoterapie a dokladnie na akupunkture,po pierwszej akupunkturze dostalam wysypke na calej nodze,byla bardzo czerwona I drobna jak mak. fizjoterapeuta powiedzial ze nie mozemy kontynuowac akupunktory,dodam ze prywatnie bylam na dwoch fizjoterapiach I tez nie pomoglo,zadnych badan nie mialam,mam skierowanie do specjalisty fizjoterapeuty ktory zajmuje sie tylko kregoslupem,ale to w dalszym ciagu nie jest neurology,od dwoch tygodni nie czuje lewej czesci stopy I malego palca,dodam jeszcze ze mieszkam w wielkiej brytani I nie latwo tu o specjaliste, wszystko ciagnie sie juz rok czasu,dostaje tylko leki przeciw bolowe typu paracetamol I ibuprofen Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
17 sie 2014 - 09:24:51
moim zdaniem zabiegi fizjoterapeutyczne mogą się tutaj okazać niewystarczające
tak na prawdę najlepiej byłoby iść do neurologa (skierowanie od lekarza rodzinnego), bardzo możliwe że neurolog zaproponuje wykonanie rezonansu magnetycznego kręgosłupa lędźwiowego bo trzeba zobaczyć w jakim stanie są dyski międzykręgowe (dodam tylko że na rezonans magnetyczny czeka się dość długo), można go też wykonać prywatnie ale jest to koszy rzędu kilkuset złotych. Odpowiedz Cytuj
17 sie 2014 - 10:07:48
mam pytanie czy jesli zeczywiscie okaze sie ze mam ta dyskopatkie to czy moge normalnie wrucic do pracy,dodam ze pracuje w fabryce ktora produkuje desery I moja praca polega na ukladaniu kartonow z deserami na palate ,lub podnoszeniu kartonow I ukladaniu w innym miejscu,czy moge wrocic do swojej pracy. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
17 sie 2014 - 10:30:14
przy zaawansowanych problemach z kręgosłupem praca polegająca na dźwiganiu nie jest wskazana, może powodować pogarszanie się stanu kręgosłupa i raczej jest odradzana przez neurologów i neurochirurgów, zresztą praca siedząca też nie jest odpowiednia dla kręgosłupa
ale na razie niczego nie przesądzajmy, trzeba zrobić dokładnie badania i ocenić stan kręgosłupa Odpowiedz Cytuj
17 sie 2014 - 10:42:52
bardzo dziekuje za odpowiedz, smiling smiley Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.