Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
15 sie 2014 - 13:11:22
Specjalizacja: Neurolog
Czy na coś choruję: tak
Czy na coś choruję - komentarz
Niedoczynnosc tarczycy
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Witam mialam robione mri kregoslupa szyjnego.Oto moj wynik badania.Badanie MR odcinka szyjnego kregosłupa wykonano w sekwencjach FRFSE, STIR w obrazach T1 i
T2-zaleznych, w dwóch płaszczyznach.
Zniesiona lordoza szyjna kregosłupa z niewielkim kifotycznym wyfieciem (szczyt kifozy na
poziomie C6).
Odwodnienie i obnizenie wysokosci krazków miedzykregowych C5-6 i C6-7.
Wysokosc i intensywnosc sygnału pozostałych krazków miedzykregowych i trzonów kregowych
niezmienione.
Na poziomie C5-6 szerokopodstawna wypuklina krazka miedzykregowego, wielkosci do 2,5 mm w
wymiarze AP uciska worek opony twardej i spłyca wejscia do otworów miedzykregowych.
Wypuklinie towarzysza osteofity na krawedziach tylnych trzonów kregów; stenoza kanału
kregowego na tym poziomie do 7,5 mm w wymiarze AP.
Na poziomie C6-7 tylna wypuklina krazka miedzykregowego, wielkosci do 2 mm w wymiarze AP
modeluje worek oponowy; osteofity na tym poziomie w niewielki stopniu spłycaja otwory
miedzykregowe; stenoza kanału kregowego na tym poziomie do 7,5 mm.
Na poziomie C4-5 tylna, centralna wypuklina/przepuklina krazka miedzykregowego, wielkosci do
1,5 mm modeluje worek oponowy.Z gory dziekuje.
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
15 sie 2014 - 16:43:36
w szyjnym odcinku kręgosłupa masz zmiany zwyrodnieniowe łącznie z dyskopatią, co może powodować bóle i zaburzenia czucia w obrębie potylicy, karku, barków i kończyn górnych
napisz coś więcej:
z jakiego powodu było wykonywane badanie? jakie masz objawy? od jak dawna?
czy i jak do tej pory było to leczone?
czy miałaś jakiś uraz głowy lub szyi? może jakiś wypadek komunikacyjny?> Odpowiedz Cytuj
15 sie 2014 - 21:23:35
Witam 3 lata temu mialam uraz glowy I to
dlugo trwa wogule niemoge chodzic mam problem z nogami . Problemy z chodzeniem to mialam 10 lat temu juz zaczynalo sie,ze niemoglam chodzic. Mam czesto niedowlad
nog
bardzo bola mnie nogi,problem mam z poruszaniem sie I wchodzeniem po
schodach, prawa noga boli,bol wystepuje podczas chodzenia,sztywnosc miesni mam I to
wplywa na poruszanie sie Prawa
reke mam nie sprawna robi sie bezwladna mam brak czucia w prawej
dloni,nic
niemoge robic ta reka.Mam terz sztywnosc dloni. Trudnosci mam w uniesieniu w prawej dloni kubka
.Mam.Uczucie palacego goraca stop i dloni. Stopy bardzo bola.Czesto trace
rownowage chodze jak pijana. Kregoslup boli niemoge sie schylas.Uzywam kul bo niemoge chodzic.MRI mialam wykonane bo lekarz podejrzewa SM. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
15 sie 2014 - 21:46:06
A na jakiej podstawie lekarz podejrzewa SM? Jedynie na podstawie tych objawów które opisujesz czy może miałaś wykonywany rezonans magnetyczny kręgosłupa i stwierdzono w nim jakieß zmiany demielinizacyjne?
To co widac w MRI kręgosłupa szyjnego raczej nie powinno wywoływać aż tak silnych objawów. Czy byly wykonywane jakieś badania kręgoslupa lędźwiowego? Odpowiedz Cytuj
16 sie 2014 - 11:22:07
Witam napisze wszystko co sie dzieje I jakie mam objawy.Problem mam z chodzeniem nie moge chodzic - mam problem z nogami . Czesto mam
niedowlad nog, bardzo bola mnie nogi,problem mam z poruszaniem sie I
wchodzeniem po
schodach. Trudnosci mam z wykonywaniem najprostszych czynnosci
domowych.Problemy mam z mowa nie plynnie mowie,i trudnosci w
polykaniu.Prawa
reke mam nie sprawna robi sie bezwladna mam brak czucia w prawej dloni,nic
nie moge robic ta reka.Sztywnieja mi dlonie. Trudnosci mam w uniesieniu w
prawej dloni kubka .Mam
problem ze wzrokiem zdarza sie, ze widze podwojnie zlewa mi sie obraz,nosze
okulary.Czesto mam zawroty glowy I bole glowy ,zdaza
sie ze leze caly dzien w luzku.Zdaza sie ze nogi mi
mdleja I slabo mi sie robi to musze sie polozyc,sztywnosc miesni mam.Zaburzenia pamieci
mam.Szybko sie mecze.Uczucie palacego goraca stop i dloni.Czesto trace
rownowage chodze jak pijana.Zdarza sie ze sie przewraca. Twarz mi sztywnieje.
Bardzo boli mnie kregoslup nie moge sie schylac.W nocy spac
nie moge z powodu boli nog,I rak.Czesto sie przewracam w domu nawet jak
wychodze to trace rownowage.Uzywam kul do chodzenia.Bylam u neurologa I lekarz podejrzewa z ma Sm I mialam robione MRI kregoslup piersiowy,i Mri glowy z kontrastem.Niemialam robione MRI kregoslupa ledzwiowego.Z gory dziekuje. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
16 sie 2014 - 11:28:53
no dobrze a co wyszło w MRI głowy bo w zasadzie to jest kluczowe, czy w tym badaniu stwierdzono jakieś zmiany demilinizacyjne? możesz przepisać wynik tego badania? bo jeżeli przy takich objawach jak Twoje MRI głowy jest w porządku to raczej wykluczylibyśmy SM Odpowiedz Cytuj
16 sie 2014 - 17:12:58
Witam badanie glowy z kontrastem . Badanie przeprowadzono w sekwencjach FSE, FRFSE,
FLAIR, DWI, GRE, uzyskujac obrazy T1 i T2 zalezne w płaszczyznach poprzecznych, czołowych i
strzałkowych.
Nie stwierdza sie zmian ogniskowych w mózgu, mózdzku i pniu mózgu.
Układ komorowy prawidłowej szerokosci, z niewielka, najpewniej wrodzona asymetria układu
komorowego, prawa komora boczna szersza.To caly opis.Z gory dziekuje. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
16 sie 2014 - 17:39:18
po tych badaniach które przytaczasz nic nie każe podejrzewać stwardnienia rozsianego, nie ma tutaj zmian ogniskowych podejrzanych o proces demielinizacyjny tak charakterystyczny dla SM, przyczyna jest jakaś inna
czy zaburzenia nerwicowe były brane pod uwagę? czy wtedy kiedy pojawiają się te objawy czujesz silny stres? lęk?
czy lekarz wspominał coś o ataksji? Odpowiedz Cytuj
16 sie 2014 - 22:49:10
Witam tak wiem ze nie mam zmian ogniskowych a nerwicy niemam,i stresu ni e mam. Odpowiedz Cytuj
16 sie 2014 - 22:54:07
ala81 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Witam tak wiem ze nie mam zmian ogniskowych a
> nerwicy niemam,i stresu ni e mam.A lekarz nie mowil o ataksji. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
16 sie 2014 - 23:29:47
wobec tego nie myślałbym w Twoim przypadku o stwardnieniu rozsianym
poza zmianami zwyrodnieniowymi w kręgosłupie nic więcej nie stwierdzono co mogłoby powodować objawy o których piszesz, chociaż jak na zmiany w kręgosłupie to objawy są dość silnie zaznaczone
tutaj w zasadzie kwestia dobrego zbadania neurologicznego i na tej podstawie trzeba określić jakie dokładnie masz objawy i do czego mogłoby to pasować Odpowiedz Cytuj
19 sie 2014 - 00:01:37
Dziekuje za odpowiedz. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.