Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
11 paź 2011 - 21:16:33
Proszę o pomoc we wskazaniu, co może mi dolegać na podstawie wyników badań wycinków pobranych z odbytnicy: Fragmenty błony śluzowej jelita grubego z miejscowo zaburzonym układem krypt. W podścielisku obecny znacznie nasilony naciek zapalny z komórek plazmatycznych, limfocytów i granulocytów obojętnochłonnych. Granulocyty tworzą skupienia, wnikają do nabłonka i światła krypt. W nabłonku gruczołowym obecne miejscami cechy regeneracji. We fragmentach błony podśluzowej obecny miejscami znacznie nasilony naciek zapalny głównie z limfocytów. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
12 paź 2011 - 15:53:37
szczerze mówiąc trudno mi dokładnie powiedzieć co to może być wnioskując jedynie na podstawie wyniku badania histopatologicznego wycinka jelita
na pewno jest jakiś stan zapalny
z jakiego powodu było wykonywane badanie? jakie inne badania były jeszcze wykonywane?
chorujesz na coś? przyjmujesz jakieś leki?
w jakim jesteś wieku? Odpowiedz Cytuj
12 paź 2011 - 18:33:27
Kolonoskopia była robiona z powodu nasilonych biegunek z dodatkiem krwi, które trwają od ok. miesiąca. Mam 37 lat. Podstawowe badania krwi bez odchyleń od normy. Opis kolonoskopii:
Odcinek 20 cm od kanału odbytu zmieniony zapalnie: śluzówka matowa, przekrwiona, liczne drobne wybroczyny, włóknik. Kruchość niewielka, widoczna ciągłość zmian. Nadżerek i owrzodzeń nie stwierdzono. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
13 paź 2011 - 20:16:52
no więc w badaniu endoskopowym i po pobraniu wycinka do badania histopatologicznego można stwierdzić że masz zapalenie jelita grubego, na pewno wynik powinien zobaczyć lekarz specjalista gastroenterolog i wykluczyć chociażby wrzodziejące zapalenie jelita grubego, może trzeba jeszcze zrobić badania kału
w przypadku zapalenia jelita najczęściej stosuje się leki takie jak sulfasalazyna, mesalazyna czy glikokortykosterydy
masz jakieś problemy ze stawami? z oczami? Odpowiedz Cytuj
14 paź 2011 - 18:25:14
Jeżeli chodzi o oczy to nie mam większych problemów, poza tzw. "mętami" w polu widzenia, natomiast stawy dość często mnie bolą. Czasem złamie mnie w krzyżu tak, że nie mogę się wyprostować a od paru miesięcy boli mnie biodro, po tej samej stronie udo i pośladek Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
16 paź 2011 - 22:04:10
stosunkowo często przy zapaleniach jelita grubego dochodzą również objawy zapalenia stawów, tak więc jeżeli widzisz u siebie podobne problemy to jest to cenna wskazówka, ostatecznie sprawę musi rozstrzygnąć gastroenterolog
co do mętów w polu widzenia to jest to zupełnie normalne Odpowiedz Cytuj
18 paź 2011 - 19:10:32
Dzięki za pomoc. byłam u gastrologa i okazało się, że to wrzodziejące zapalenie jelita grubego. mam zażywać asamax i salofalk. mam nadzieję, że bedzie dobrze... Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
19 paź 2011 - 14:58:44
a więc jednak to wrzodziejące zapalenie jelita grubego, ale nie martw się, bardzo możliwe że choroba będzie przebiegała łagodnie a jeżeli nie to i tak jest dostępny szereg leków którymi lekarze mogą Cię leczyć Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.