Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
09 paź 2011 - 19:22:44
Witam.Mam na imie Darek i mam 32 lata.W piatek 2 wrzesnia rano obudzilem sie z lekkim bolem gardla.Ogolnie caly tydzien czulem sie jakos leko przeziebiony.w sobote 3 wrzesnia poszedlem do kolegi na male posiedzenie pzy alkocholu.w nocy wracajac od niego w stanie nietrzezwym od pwnego momentu zaczalem biec do domu bo bylo zimno a ja bylem w samym swetrze cienkim.po dobiegnieciu do domu przed samymi drzwiami tak mocno oddychalem ze poczulem lekki klocie w klatce piersiowej.poszedlem spac.wstalem rano ale nie wychodzilem z lozka.Bol byl ale nie taki kujacy ale lekki bym powiedzial.poniedzialek tez lezalem w domu , wtorek poszedlem do pracy.Po pracy dalej czolem ten bol,zjadlem wieczorem kilka zabkow czosnku z mlekiem i poczułem takie pieczenie w klatce jak jadlem ten czosnek. poczytalem troche na internecie i bylem troszke nerwowy czytajac od czego to moze byc.A ze zona byla jeszcze w Polsce i bylem sam to mialem lekka panike i podczas stanu zdenerwowania czulem ten bol w klatce troszke bardziej wiec pojechalem wieczorem do szpitala zeby mnie zbadali.Zrobili mi ekg , sprawdzili puls , temperature i bylo wszystko ok.Lekarz powiedzial ze to tylko miesnie miedzy zebrowe na klatce piersiowej i ze musze przystopowac w pracy i ze to przejdzie do 2 tygodni,troche sie uspokoilem i moglem normalnie isc spac.Bol pomalu ustepowalale i tak czulem sie troszke przeziebiony , w czwartek pracujac od godziny 7 gdzies kolo godziny 10 poczulem takie mrowienie, pieczenie w kregoslupie troszke ponizej lopatek.znow sie zdenerwowalem lekko i znow jakies mysli mi przyszly co to moze byc.Znow czytalem troszke na necie, zobaczylem raz post ze jak bol w klatce to moze to byc rak , jak to przeczytalem to az sie spocilem momentalnie.Az musialem z mama porozmawiac zeby sie uspokoic.W piatek 9 wrzesnia poszedlem do lekarza i mowie ze mialem bol w klatce ale po malu przeszedl i teraz mam mrowienie w plechach, osluchal mnie sprawdzl krew i przepisal mi antybiotyk na oskrzela 2 antybiotyki rano i 2 wieczorem.Bralem go caly czas, odpoczywalem w domu ale we wtorek 13 wrzesnia nie czulem poprawy wiec zadzwonilem i powiedzialem ze nie ma poprawy nawet przyoddychaniu tak gleboko przy koncu tak ciezej bralo mi sie oddech i czułem takie dziwne uczucie w srodku. poszedlem znow do lekarza tym razem innego ,ten znow zrobil mi ekg ,(dobre)badanie krwi ze niby nie ma zapalenia osluchal i powiedzial ze nie musze brac juz antybiotyku i przepisal mi 400mg ibux rano i wieczorem oraz 1000mg paracet 4 razy dziennie.i do tego jakis syrop bo splywalo mi w gardle taka biala wydzielina, mowi ze to normalne.W piatek 16 wrzesnia znow pojechalem do lekarza poniewaz po tabletkach nie czulem sie lepiej.Powiedzialem czy mozemy zrobic przeswietlenie klatki piersiowej.Narazie czekam na wyniki.ogolnie czuje sie tak ze mam skoki temperatury przychodze po pracy siadam przed kompem i czuje ze robie sie troszke cieplejszy i temperature mam 36,8-9 i czesto czulem sie tak jakis slaby ogolnie duzo sie stresowalem ze moge miec raka czytale zaczynalem sie denerwowac nie moglem zasnac.dzisiaj jak zona przyjechala jest troszke lepiej nie mysle tyle bo mam zajecia z dzieckiem.Ale jak napinam miesnie klatki tak mocniej toczuje taki lekki bol w gornej czesci klatki piersiowe w srodku.podciagalem sie tez i pozniej czulem te miesnie i lekki bol po czwiczeniu.Ogolnie w nocy spie dobrze nie boli mnie nic jak leze bardziej jak wstane i zaczne sie ruszac.Wczoraj siedzialem w pozycji nachylonej i cos ogladalem w tv czulem lekkie mrowienie ale jak tylko zaczeli cos mowic o raku to czulem wieksze mrowienie.Ogolnie jakis czas etmu bylem u kreglarza bo mialem problemy z dolnym odcinkem kregoslupa,i powidzilem ze jak pracuje(jako spawacz)to mam czasami takie bole o gory kregoslupa miedzy lopatkami wiec mnie tez nsatawil ale jak mnie nastawial i nacisnal mi tak mocno ze az mnie podnioslo tak chruplo.Od tamtej pory w pracy czesto czulem mrowienie ale nie tak czest jak teraz.czy bole w klatce to cos powaznego ?czy maja cos wspolnego mrowieniem kregoslupa?klatka tez troche boli jak sie schylam.ogolnie oddychami sie dobrze ,czasem czuje jak mi cos siedzi w gardle i te skoki temperatury.Robiłem takze gastroskopie i wszystko ok.Chodze do kreglarza po pierwsym razie jak mnie nastawil to az poczułem bol w klatce piersiowej ale to calym mostku.Za drugim razem jak mnie nastawil to poczulem lekki bol w klatce i bylo nawet lepiej ogolnie zawsze mnie masuje jak by moje miesnie na plecach byly bardzo napiete ostatnio jak rozmasowal i nastawil to bylo dobrze przez jakies 2 godziny i znow te mrowienie w plecach a czasami jak sie badziej nachyle to czuje nawet kłocie.to mrowienie to jest miedzy kregosłopem a lewa lopatka tak troszke ponizej lopatki czasami powraca ten bol w klatce ale przewaznie jak robie jakies dziwne ruchy rekami.Jakis tydzien temu zaczal mnie bolec lewy migdalek jak zobaczylem do gardla to widzialem takie białe grudki na migdale ,zdrapalem je i troszke krewka poleciala. dalej mam jeszcze jakos po 1 grudce na obu migdałkach i mam biały nalot na jezyku od stronu gardła i jakies czerwone kropeczki zauwazylem.Lekarz mowi ze jest dobrze mam tylko brac jakies tabletki do ssania z wit-c.czy te ciagle zamartwianie sie w domu i myslenie o raku moglo cos spowodowac jakies zaburzenia w psychice???? Ale mam tiki nerwowe.JAKIE BADANIA JESZCZE ZROBIC LUB DO JAKIEGO LEKARZA ISC PROSZE O POMOC BO NIE WIEM CO MAM JUZ ROBIC.Juz dawno nie pisalem nic wiec mysle ze sie jakos polapiecie w tym co napisalem.pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
09 paź 2011 - 20:51:13
a w jakim jesteś wieku?
czy te bóle klatki piersiowej to są takie jakby bóle ściany klatki piersiowej (skóra, mięśnie, żebra) czy może głębsze jakby narządów wewnątrz?
czy te bóle promieniują do tyłu wzdłuż żeber?
nie sądzę aby to było coś poważnego, a już na pewno nie rak, to może być stan zapalny, nerwobóle, może na zdjęciu RTG wyjdą też jakieś zmiany w kręgosłupie i to wtedy mogłoby być przyczyną, ale lepiej oczywiście żeby nic nie wyszło, Twoje nerwy ci nie pomagają i na pewno przyczyniają się do tych bólów Odpowiedz Cytuj
10 paź 2011 - 20:10:14
Witam.32 lata skoncze w grudniu.wydaje mi sie ze sa to bóle bardziej miesniowe, czułem to bardziej jak podnioslem reke albo lapalem cos lewa reka po prawej stronie.Czasami zułem cos jakby na piersiach takie dziwne uczucie jakby miesni az pod pache.ale to zadko.Bardziej doskwiera mi teraz ten kregosłup.Miałem robione przeswietlenie pluc i mowili ze wszystko ok chyba kregosłup tez sprawdzali.Czasem boli bardziej czasem mniej jak kucne i cos robie to czuje klucie i mrowienie jak cos nosze to tez mrowienie.Nosze dzecko na lewej rece o nie mrowi a na prawej juz mrowi.Ogolnie jak bylem za pierwszym razem u kreglarza to jak mnie nastawil to poczulem caly mostek tak jak by od srodka.za drugim razem tylko troszke gore mostka.teraz biore tabletki na nerwy i juz mi jest toszke lepiej.Jak pacuje i cos robie to nie ma mrowienia tak czesto bardzij jak musze niesc cos w rekach a dokladnie w prawej to mrowi lewa strona.Ale mam jeszcze jeden problem, a mianowicie jakisz tydzien temu miałem na migdałku lewym takie białe grudki i migdałek byl troszke powiekszony, zdrapałem grudki to poleciala troszke krew ,ale nadal mam biały jezyk na poczatku lekko biały a przy gardle to juz jest bardziej biały wiecej osadu takiego dzisiaj nawet go troche zdapałem, i ma takie czerwone kropeczki tam z tyłu przy gardle , Ogolnie gardło mnie nie boli.Lekarz to widzial i kazał mi tylko tabletki na ssanie jesc ale to nic nie znika.Coto moze byc. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
10 paź 2011 - 20:51:48
a nie masz zgagi, refluksu żołądkowo-przełykowego, pieczenia w przełyku, nie masz żadnych problemów z żołądkiem?
nie przyjmowałeś ostatnio jakichś leków? zwłaszcza antybiotyków?

co do tych bólów klatki piersiowej, drętwień i mrowień to może warto wykonać jeszcze prześwietlenie szyjnego odcinka kręgosłupa i spróbować jakichś zabiegów fizjoterapeutycznych, w każdym razie te bóle nie wygladają groźnie, bardziej jest to jakiś stan zapalny albo kręgosłup Odpowiedz Cytuj
10 paź 2011 - 21:28:03
refluksu nie mam, zadnych problemow z zoladkiem tez nie, nawet miałem gastroskopie robiona i wszystko jest ok.A brałem ostatnio antybiotyki właśnie przez tydzien a nastepny tydzien duzo tabletek przeciwbolowych.Opisałem to w pierwszym poscie na poczatku.a czy trzeba leczyc ten jezyk czy samo przejdzie????A co do kregosłupa to raz jak bieglem z gorki to pozniej wszystko jak by w srodku mnie bolalo.poazdrwiam. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
11 paź 2011 - 14:46:14
no właśnie przyjmowałeś ostatnio antybiotyk, działają one w ten sposób że usuwają bakterie (łącznie z tymi dobrymi) co sprzyja kolonizowaniu się grzybów w tych miejscach a na nie antybiotyki już nie działają, może daj sobie trochę czasu będziesz widział czy język wraca do swojego prawidłowego wyglądu czy też nie, jeżeli tak by się nie działo to trzeba będzie poszukać innej przyczyny Odpowiedz Cytuj
11 paź 2011 - 15:45:23
A jeszcze jedno bo od jakiegos czasu ciagle moge bekac i bekac.Tzn tak jak bym mial zgage ze musze wypuscic powietrze z zoladka ale nic nie piecze tylko caly czas powietrze wypuszcam z zoladka.Czy to moze byc cos z zoladkiem czy po prostu tak pracuje.caly czas jak tylko chce moge wypuszczac powietrze z rzoladka.Czasami to az gniecie.robilem takze gastroskopie ale powiedzieli ze wszystko jest ok.wiec sam juz nie wiem co mam robic.I ile czasu mniej wiecej dac temu jezykowi?????nie wiem od kiedy to ma ale gdzies napewno od ponad tygodnia. Odpowiedz Cytuj
11 paź 2011 - 15:47:59
do postu powyzej.. antybiotyki zaczalem brac 9 wrzesnia a skonczylem 16.potem bralem przez tydzien ibux 400 mg rano i wieczorem i 1 g paracetamolu 4 razy dziennie. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
11 paź 2011 - 21:02:45
możesz dać jeszcze dwa-trzy tygodnie swojemu językowi, zobaczysz czy wróci do wcześniejszego wyglądu
odnośnie bekania to biorąc pod uwagę ujemny wynik gastroskopii (czyli wszystko w porządku) nie sądzę aby było to spowodowane jakimiś kłopotami z samym żołądkiem, może po prostu z pokarmem dostaje się dużo gazów które później są w ten sposób usuwane Odpowiedz Cytuj
12 paź 2011 - 20:34:55
Witam.Pisze poniewaz byłem dzisiaj u kreglarza.Powiedzial ze miesnie pod zebrami a nad zoladkiem sa jakies sztywne i ze przez to moze nie domykac sie zladek dlatego moge caly czas wypuszczac powietrze ruszajac brzuchem.Czasem czuje te bule klatki w roznych miejscach.A mrowienie dalej jest ale juz nie takie czeste bo sie juz troche uspokoilem tabletkami na nerwy nerwovix.Za tydzien w niedziele mam rezonans magnetyczny zobacze co wykryje.Co moze powodowac ze e miesnie sa ciagle napiete???czy to moze en ciagly stres czy moze jakies inne czynniki???Raz nawet mialem sen i w tym snie snilo mi sie ze sie schylam i ze nagle mnie latka zabolala we snie i jak sie obudzilem to tak jak by mnie naprawde lekko ukula aleodrazu przestala.Czy to moga byc te nerwy????I czy ta grzybica moze byc wlasnie ze ta komora sie nie zamyka???Pamietam ze kiedys juz tezmialem takie cos ze moglem bekac caly czas ale nie tak czesto jak teraz.Pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
13 paź 2011 - 20:06:35
pierwszy raz słyszę o tym aby mięśnie brzucha a dokładniej ich nadmierne napięcie czy skurcz mogły powodować niedomykalność dolnego zwieracza przełyku i powodować refluks żołądkowo-przełykowy czy też inne dolegliwości związane z przewodem pokarmowym
czy ten kręglarz to jakiś lekarzy czy inny specjalista? zasugerował w jaki sposób można by to leczyć?> Odpowiedz Cytuj
13 paź 2011 - 20:53:20
hmmmm.no ogolnie powiedzialem mu ze nie ma znacznej poprawy i on zaczal mnie ugniatac po brzuchu i mowi ze te miesnie sa jakies takie spiete, wiec ja sie zapytalem czy to przez to nie domyka sie zoladek on powiedzial ze moze ale chyba sam nie byl pewien.Zobacze co wyjdzie na mr jesli wogole cos wyjdzie.Wogole ostatnio sie czuje tak jakos jak bym mial jakies problemy z zoladkiem.ciagle msze sobie po jedzeniu caly powietre wypuszczac jak nie wypuszcze to tak ciezko sie czuje, a i jakos tak wlasnie mam dziwne uczucie jak by bole wewnetrze wlasnie.juz ormalnie sam nie wiem co mi dolega bo robili mi gastroskopie i powiedzieli ze wszystko ok a i z buzi nawet mam taki wyziew nie mily.juz nie wiem nawet co mam robic i gdzie isc zeby tylko sie z tego wyleczyc.W sumie zgagi zadnej nie mam.bardziej tylko takie dziwne uczucie w przewodzie pokarmowym tylko.Co pan o tym wszyskim sadzi???czy moze to jest juz cos na tle nerwowym???az nie wiem co mam robic i gdzie isc i czym leczyc.Dziekuje za pomoc. Odpowiedz Cytuj
13 paź 2011 - 21:18:42
Najbardziej mnie drazni to ze na gastroskopi nic nie widzieli amnie sie wydaje z objawow ze mam reflux, ale zadnej zgagi nie czuje.Czuje tylko ze jestem pelny po posilkach zawsze mosze sobie duzo odbekac.Chyba trzeba bedzie sobie diete zrobic i zobaczyc jak bedzie mam nadzieje ze bedzie lepiej i ten grzyb z buzi zniknie. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
13 paź 2011 - 22:37:43
a jesteś osobą nerwową? nie odnosisz wrażenia że trochę za bardzo przejmujesz się własnym zdrowiem i objawami, niewspółmiernie do ich intensywności?
bo takie trochę odnoszę wrażenie
za wszelką cenę chcesz coś znaleźć
powinieneś się cieszyć że w gastroskopii nic nie znaleziono, zazwyczaj przy refluksie żołądkowo-przełykowym w gastroskopii pojawiają się pewnie charakterystyczne cechy, jak niedomykalność dolnego zwieracza czy zmiany w błonie śluzowej żołądka Odpowiedz Cytuj
14 paź 2011 - 19:05:20
Dziekuje za wszystko postaram sie nic nie szukac.Tylko zyc dalej.Bardzo mi pan pomogl.A nerwowy jestem ale ostatnio to az za bardzo chyba.Pewnie bede musial isc do psychiatry jakiegos moz to cos pomoze.Milo ze sa tacy ludzie jak pan.Jeszcze raz serdecznie dziekuje. Odpowiedz Cytuj
16 paź 2011 - 13:12:27
Dzien dobry.Pisze do pana poniewarz zaobserwowalem ostatnio spadek wagi w przeciagu kilku dni waga spadla jakies 3 kg. mam popekane zylki w oczach oraz ciagle tego grzyba w buzi.ciagle jak wjde na zewnatrz to czuje w ponizej gardla takie dziwne uczucie jak wciagam mocniej powietrze.Co moze byc ze mna nie tak.Jakie badanie moge sobie jeszcze zrobic???zczy to ten grzyb w buzi tak dziala na mnie??Albo jakie inne moga byc przyczyny tego grzyba w buzi???Prosze o pomoc bo juz sam nie wiem co mam robic. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
17 paź 2011 - 14:41:15
to nie ma sensu, masz ,mnóstwo przeróżnych objawów które w ogóle nie składają się w jakąś konkretną chorobę, za każdym razem piszesz o czymś innym, coś nowego co nagle przykuło twoją uwagę
zaufaj mi, jeżeli lekarz rodzinny powie Ci że jest wszystko w porządku to przyjmij że tak jest i przestać przejmować się głupotami, a jeżeli prześladują cię natrętne myśli z którymi nie potrafisz sobie sam poradzić to poproś psychiatrę o pomoc
to jest moja najlepsza rada jaką mogę Ci udzielić Odpowiedz Cytuj
13 lut 2012 - 19:21:04
Darek. Tez tak miałam. te same objawy. po latach poszukiwań okazało się, że mam tasiemca (nie tylko chudzielce go mają). kup Niclosamide - Yomesan przez aptekę internetową za granicą - bez recepty. W Polsce lek jest niedostępny(Mogę ci podac namiar jak chcesz) i lecz sie. Kup 2 opakowania, bo nie zawsze jedno wystarczy. Po 3 tyg trzeba powtórzyć. Jeśli masz jeszcze w domu kogoś kto cierpi na rózne dolegliwości też go przelecz, koniecznie. mój mąż przez lata chrapał i po leku przestał. poznikały krosty, Jesteśmy wyspani. Dolegliwosci było wiele... Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.