Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
07 sie 2014 - 17:27:12
Specjalizacja: Proktolog
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Witam,

od września ubiegłego roku (11 miesięcy) borykam się z pewnym problemem. Mam wieczne parcie na stolec, często ściga mnie kilka razy do toalety, a i tak czuję, że nie mam już czym. Jest to uporczywe - ciężko ruszyć się gdziekolwiek z domu, zaczynam się zapętlać, bo im bardziej o tym myślę, że mi się przytrafi na mieście, tym bardziej to mi się nasila.
Jest to krępujące w towarzystwie, bo miewam przy tym cuchnące gazy.

Jeżeli chodzi o stolec to najczęściej jest bobkowaty, a gdy nie mam już czym, a parcie nie ustępuje, wtedy wydalam coś dziwnego (na załączonym obrazku - odcień odbiega od rzeczywistego, tzn. w rzeczywistości kolor zbliżony do pomarańczowego, czasem niewielkie grudki i wydaje się być lepki). Przy normalnym wypróżnianiu często też wydalam z kałem bardzo dużo resztek niestrawionego pokarmu, niezależnie co spożyłem, często też wydalam to co dopiero zjadłem, zanim organizm przetrawi coś, co jadłem dużo wcześniej.

Nie wydarzyło się w tamtym okresie nic, co mogłoby wpłynąć na tę przypadłość, choć jak wspomniałem im bardziej o tym myślę tym jest gorzej, a nawet jak zapomnę, bo jestem czymś bardzo zajęty choćby w pracy, to i tak się dzieje *samo z siebie* - więcej czasu spędzam w ubikacji (tylko czekać aż mnie wyleją, z drugiej strony nie chcę zanieczyszczać powietrza kolegom po fachu przy biurkach obok).

Jeszcze a propos gazów często zdarza się, że wraz z nimi ta dziwna jak to nazywam maź wręcz ulewa się, nie mam nad tym kontroli - tak samo gdy najdzie mnie parcie - mam dosłownie kilka sekund - inaczej klapa......

W nocy mam z tym spokój, jeszcze nigdy parcie mnie nie obudziło, choć kilka razy obudziłem się w poplamionych bokserkach.

PS. byłem u internisty - skierował mnie na badanie krwi, moczu i kału (w tym krew utajona i cysty lamblii), kolonoskopię oraz do chirurga. Ani badania ani konsultacje niczego nie wykazały. Dodam, że robiłem sobie test dostępny w aptece (dwukrotnie, w odstępie kilkudniowym dla potwierdzenia i o różnych porach dnia) na krew w kale i te dwa razy wyszedł on pozytywnie, o czym lekarzy informowałem (badania laboratoryjne kału z trzech próbek z trzech różnych dni niczego nie wykazały).
Ponadto stosowałem colon c, ogólnodostępne czopki na hemoroidy i niestety, nic....

Bardzo bardzo proszę o pomoc, sugestie. Jak tu życ...

[oi58.tinypic.com]
Od jak dawna się pojawiają:
od 11 miesięcy
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
najbardziej dolna część brzucha, odbyt
Jakie mają nasilenie?
intensywne
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
nasila jedzenie, przynosi ulgę - sen
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
kolonoskopia, badanie kału (3 próbki w tym na cysty lamblii i krew utajoną), badanie moczu, badanie krwi
Jakie były wyniki wykonanych badań?
wszystkie wyniki w normach
Jakie było dotychczas leczenie?
żadnego leczenia
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
czopki na hemoroidy, colon c, dieta marchewkowa
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
żadnej poprawy po lekach - brane wg zaleceń w ulotkach - czopki 10 dni, 2 tyg przerwy i znów 10 dni, colon c przez 30 dni, dieta marchewkowa 4 miesiące
Inne uwagi:
brak poza badaniami
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
07 sie 2014 - 18:58:58
A czy gastrolog nie podejrzewam zespołu jelita drażliwego? Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.