Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
06 sie 2014 - 14:42:21
Specjalizacja: Gastrolog
Czy na coś choruję: tak
Czy na coś choruję - komentarz
nadciśnienie
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Czy przyjmuję jakieś leki - komentarz
Valzek
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Nudności ale bez wymiotów, odbijania, czasami pieczenie w okolicach pępka, czasami biegunka, piekący ból brzucha poprzedza biegunkę, po biegunce objawy ustają, przelewania w jelitach, czasami wzdęcia, rano uczucie kamienia albo ścisku w brzuchu.
Od jak dawna się pojawiają:
Od prawie tygodnia, w zeszłą środę połknąłem część mostka protetycznego o wielkości 1 cm z jedzeniem, to była taka muszelka pokrywająca ząb która się odkleiła.W piątek pojawiły się sensacje żołądkowe czyli nudności bez wymiotów, odbijania i przy tym niepokój, nakręciłem się że to może być od tego mostka, dodatkowo niewielkie pieczenie w okolicy pępka.W niedziele nieco objawy ustały aż do momentu gdy dowiedziałem sie że to coś może zalegać w żołądku (wyczytałem i się wystraszyłem) i oczywiście objawy znów się pojawiły takie jak były czyli nudności i mdłości zwłaszcza po jedzeniu, pobolewania i pieczenie, a nawet pojawiła się biegunka która trwała na szczęście krótko.
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
Po części chyba w żołądku (choć żołądek nie boli) ale odbijania i nudności są i w jelitach (tu pojawiają się czasami bóle) wzdęcia i rano szczególnie jakby ścisk czy kamień w brzuchu.W dzień tego kamienia nie czuję.Może to być od częstego ściskania sobie brzucha? mam takie coś że badam sobie czy czasem nie robi się twardy, po nacisku słyszę że czasami w jelitach się przelewa, burczy.
Jakie mają nasilenie?
ból nie jest silny, od czasu do czasu zapiecze mnie lekko w okolicy pępka a ból jest spokojnie do wytrzymania, wypróżnienie łagodzi nieco dolegliwości.
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
Ulgę przynosi odbijanie, nudności mijają, po bólach brzucha pieczeniu ulgę przynosi wypróźnienie.W stolcu nie zauważyłem śladów krwi ani niczego niepokojącego, normalnie jakby trawiło wszystko i mimo dolegliwości żołądek i jelita pracowały normalnie tylko jakby na zwolnionych obrotach (Szczególnie żołądek)
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
badania palpacyjne brzucha przez lekarza rodzinnego u którego byłem wczoraj, nie dał mi skierowania na rtg ani inne badania bo stwierdził że to mogło wziąć się od nerwów i że się nakręciłem.Czy rzeczywiście nerwy mogły spowodować takie sensacje żołądkowo- jelitowe i objawy o których pisałem wyżej? bo czuję niepokój i obawy że perforacje jakieś mnie czekają i przy tym operacje w przyszłości jęsli to się tam gdzieś zaklinowało.Dlatego chciałbym się dowiedzieć czy żołądek i reszta narządów sobie z tym odłamkiem poradzi? Odłamek miał wierzchołek łagodny, brzegi chyba też nie były jakieś strasznie ostre, to wyglądało na taką jakby muszelkę (1 cm na poweiedzmy 0.6 cm) jedna strona wypukła a druga lekko wklęsła i to się trzymało na zębie. Proszę gastrologa o fachową opinię czy takie przedmioty łatwo przechodzą i nie sprawiają problemów? Mostek był koloru białego.
Jakie były wyniki wykonanych badań?
brzuch prawidłowy wg lekarza rodzinnego, brzuch miękki, mówił że jakby na żołądku coś siedziało to miałbym go twardy przy badaniu jak kamień.
Inne uwagi:
W innych uwagach dodam że mimo tych dolegliwości czuję głód i swobodnie mogę jeść mimo zbierania na wymioty.Proszę o poradę czy rzeczywiście się tak nakręciłem czy jednak to coś mogło w żołądku czy jelitach utknąć? żołądek i jelita chyba się bronią i popychają takie materiały? Jestem osobą która zaraz wszystko przeżywa i się wystraszyłęm tym że to może spowodowac perforację żołądka i na samą myśl o operacjach robi mi się niedobrze.Proszę o odpowiedź czy mam się martwić i chodzić dalej po lekarzach czy jednak spać spokojnie i objawy z czasem ustaną.Myśli o tym nasilają mi dolegliwości bólowe.Może już to dawno wydaliłem tylko nerwowo cały czas reaguje na to że może to w środku być.Proszę o pomoc.
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
06 sie 2014 - 14:47:18
Witam, takie ciało obce powinno bardzo łatwo przejść przez cały przewód pokarmowy i wydalić się z kałem. Tak więc myślę, że po prostu za bardzo się Pan denerwuje i stąd te dolegliwości. Odpowiedz Cytuj
06 sie 2014 - 15:04:13
Dziękuje ślicznie za odpowiedź.Czyli jednak nerwy wzięły górę? Bo nie mam ani gorączki ani rozbicia od tego.Byłbym bardzo mocno zdziwiony gdyby to jednak zostało, ale te objawy i dolegliwości mnie zmusiły do wizyty u lekarza.Nieprzyjemne zwłaszcza te rozpierania bólowe, pieczenia w brzuchu i zbieranie na wymioty bez wymiotów.Dlatego chciałem się upewnić.Ten mostek był z jakiegoś materiału sztucznego, nie pamiętam czy to ceramiczny czy jakiś inny.Oczytałem się w necie o tym i tylko się wystraszyłem że jak coś osiądzie na dnie żołądka to może spowodować w najgorszym wypadku przedziurawienie i dalej nie musze już nic dodawać.Dzięki jeszcze raz za odpowiedź! Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
09 sie 2014 - 11:05:22
Tak jak pisałam bez problemu takie ciało obce powinno się wydalić. Gdyby jednak dolegliwości nasilały się to można poprosić lekarza rodzinnego o skierowanie na RTG przeglądowe jamy brzusznej - takie elementy powinny być widoczne w rtg. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.