Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
31 lip 2014 - 21:20:17
Specjalizacja: Neurolog
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Witam, od pewnego czasu mam dziwne objawy , otóż czuje skurczę mięsni prawej nogi , czasami również ręki. Paniczny lęk przed tym ,że coś może być ze mną nie tak. Bóle stuły głowy tak parę cm. od ucha, przy tym bule szyi i barku. Dość często czuje jakby tępy ból w całej głowie jakby ucisk. Dziwny prąd przechodzi mi przez prawa brew, bolą mnie mięśnie twarzy. Zgrzytam zębami przez sen mimo ,że byłam odrobaczana nic to nie pomogło. Dodam , że wychowałam się w alkocholickiej rodzinie. Czy to może być nerwica? Bardzo proszę o szybką odpowiedź . I jak ja mam sobie z tym poradzić? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
31 lip 2014 - 21:20:52
Piszesz, że byłaś odrobaczana, a czy miałaś wcześniej wykonywane jakieś badania w których wyszło, że masz jakiegoś pasożyta w przewodzie pokarmowym? Czy może to odrobaczanie było tak w ciemno? Zgrzytanie zębami może być po prostu spowodowane nerwami i stresem -w takim przypadku jedynie unormowanie tego stanu rzeczy może spowodować ustąpienie tych objawów. Co do bólu głowy z tyłu to pojawia się bez powodu? Po jakichś silniejszych stresach? A może przy wykonywaniu jakichś czynności głową albo szyją? Odpowiedz Cytuj
31 lip 2014 - 21:21:30
Lekarz rodzinny też mi tak zasugerował - że skoro odrobaczanie nie pomogło to najprawdopodobniej nerwy i stres a tego mi nie brakuje. Głowa boli w sumie z niczego, a może właśnie od nerwów. Trudno powiedzieć bo praktycznie codziennie jest coś Z kręgosłupem raczej nigdy nie miałam problemów. Ale też prześwietlenia nigdy nie robiłem więc trudno stwierdzić. Może warto zrobić prześwietlenie albo jeszcze jakieś inne badania aby to ocenić? No bo jak inaczej sprawdzić czy to nie jest nic poważnego? Jakiś guz albo tętniak? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
31 lip 2014 - 21:21:48
Prześwietlenie kręgosłupa może jedynie wskazać czy są cechy ktore wskazują na jakieś zmiany w kręgosłupie szyjnym, nie wykluczą one natomiast dyskopatii bo dysków zwyczajnie nie widać w zwykłym prześwietleniu. W celu ostatecznego wykluczenia poważniejszych zmian w mózgu trzeba wykonać dużo dokładniejsze badania, mam tutaj na myśli chociażby angioTK. Ale trzeba też we wszystkim zachować zdrowy rozsądek. Wiele osób ma bóle głowy i nie oznacza to od razu poważnej choroby. Odpowiedz Cytuj
31 lip 2014 - 21:32:27
A można sobie zrobić prywatnie takie badanie? Ile to kosztuje? A co z tym prądem w brwi? Czy to jest normalne? Bo wydaje mi się że nie? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
31 lip 2014 - 21:39:00
Zazwyczaj ludzie nie skarżą się na prąd odczuwany w okolicy brwi więc nie jest to całkiem normalne ale z drugiej strony nie jest to też objaw który jakoś szczególnie by nas niepokoił. To również może być od nerwicy. Wszystko to trochę naciągane ale nie mam możliwości zbadania Cię. Czasami już po takim podstawowym badaniu neurologicznym można zorientować się czy coś się dzieje czy też nie. Tak więc dobrze by było aby po prostu obejrzał Cię jakiś lekarz. Odpowiedz Cytuj
31 lip 2014 - 22:02:28
A jeżeli to nerwica to powinnam z tym iść do psychiatry czy do psychologa? I jaka jest różnica? Czy taki lekarz może mi pomóc i w jaki sposób? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
31 lip 2014 - 22:02:57
Psychiatra jest lekarzem specjalizującym się w zaburzeniach i chorobach psychicznych, psycholog nie jest lekarzem. Psychiatrzy głównie leczą lekami, przy nerwicach stosuje się leki przeciwlękowe, uspokajające i przeciwdepresyjne. Jest ich bardzo dużo, nie ma sensu żebym się nad tym rozwodził. Generalnie jeżeli nie radzisz sobie ze swoimi nerwami to dobrze byłoby się poradzić właśnie psychiatry. Wizyta u psychologa czy psychoterapeuty również może pomóc. Każdy jest jednak inny i inaczej reaguje. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.