Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
29 lip 2014 - 12:07:29
Specjalizacja: Neurolog
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Czy przyjmuję jakieś leki - komentarz
Polvertic 24mg
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: tak
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie - komentarz
Kiedyś byłem leczony na depresje, przez rok otrzymywałem specjalne lekki. Wyleczyłem się z tego lecz do tej pory mam cały czas nerwicę natręctw. Często muszę sie przełamywać wewnątrz siebie. Cały czas od kilku lat mam nudności które wiem że są wytworem tylko mojej psychiki.
Jakie to są dolegliwości:
Lekkie zawroty głowy podczas siedzenia i powolnego chodzenia. Zawroty jakby wewnętrzne nie widzę kłysania się podłogi itd, lecz bardziej niepewność jakby głowa żyła swoim życiem, taka nie pewnośc w stawianych krokach podczas powolnego chodzenia.
Do tego mam skurcz wokół głowy głównie w tylniej części głowy, przechodzi to czasami na zatoki które bardzo mi sie kurczą, oraz uszy które czasami czuje jakby były całe zatkane.
Ogólnie uczucie jakbym miał bardzo wysokie cisnienie w głowie, i jakby miała mi eksplodować.
Do tego nieregularny oddech i mroczki przed oczami.
Od jak dawna się pojawiają:
Od miesiąca. Od jednego incydentu. Rano podczas leżenia odwróciłem sie bardzo energicznie z jednego boku na drugi. Dostałem wtedy silnych zawrotów głowy które trwały przez godzine dwie. Później się one zmniejszyły lecz do dnia dzisiejszego sa cały czas.
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
Codziennie przez pół dnia głównie od rana do późnego wieczora, później jest lepiej. Lekkie zawroty przy powolnym chodzeniu oraz siedzeniu, oraz skurcz głowy głównie w tylniej części, czasami tzw obręcz wokół głowy takie mam uczucie.
Jakie mają nasilenie?
lekkie
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
Przynosi ulgę odprężenie, czasami mała dawka alkoholu np jedno piwo.
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
Badanie krwi bardzo obszerne(Leukocyty,Erytrocyty,Hemoglobina,hematoklyd,MCV,MCH,MCHC,RDW,Płytki krwi,AIAT,AspAT,Cholesterol,Trójglicerdydy,Glukoza,Kwas moczowy,CRP,TSH-3 generacja,Próba Sułkowicza, badanie USG Doppler tetnic szyjnych i kregowych i ogólne badania wykonane przez dwóch laryngologów-Badanie ucha, postawy z zamknietymi oczami itd...
Jakie były wyniki wykonanych badań?
Badanie krwi wszystko w normie, USG Doppler wszystko w normie oprócz jak stwierdził lekarz lekkich zaburzeń przepływu w R VA spowodowanych najpewniej zmianami wytwórczymi w stawach unkowertebralnych kręgosłupa szyjnego.
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
Polvertic 24mg 2 razy na dobę. Zmniejszona dawka od 1 tyg do 24mg 1 raz na dobę.
Nie czuję poprawy po tym leku, lecz czytałem w opisie że może on sie przyczynic do zaburzeń depresyjnych i nasila skurcze więc czy mam go nadal przyjmować?
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
Leczenie trwa od 3 tygodni i nie widzę żadnej poprawy. Dodatkowo według mnie od tego leku dostałem skurczy w głowie oraz zatokach. Dlatego zmniejszyłem dawkę.
Inne uwagi:
Za niedługo będe jechał na wakacje w długa podróż samochodem i muszę wiedzieć czy te zawroty głowy i ucisk w głowie to są następne wytwory mojej psychiki, czy uczucie silnych zawrotów które miałem miesiąc temu po po prostu zostały zapamiętane przez mój mózg, czy może jest to coś poważnego.
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
29 lip 2014 - 19:33:55
A byles z tym u lekarza rodzinnego, co on na to? Czy jesteś leczony przez psychiatrę czy innego specjalistę? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
29 lip 2014 - 19:45:21
skoro polvertic nie pomaga to nie stosuj - nie ma sensu, po trzech tygodniach to już powinny być widoczne efekty
czy zauważyłeś aby objawy nasilały się w związku ze stresem?
czy miałeś jakieś leki przeciwlękowe, uspokajające? czy nie zauważyłeś że w trakcie stosowania tych leków objawy które opisujesz się zmniejszyły? Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.