Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
25 lip 2014 - 11:03:28
Specjalizacja: Chirurg szczękowy
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
bóle głowy , obrzek powiek dolnych , dretwienie policzka
Od jak dawna się pojawiają:
1,5 roku
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
rezonans , tomograf
Jakie były wyniki wykonanych badań?
wynik z tomografu 15.07.2014 Nasilone, nieregularne zgrubienia sluzówkowe w zatoce szczękowej L , zwłaszcza w jej części dolnej, wypełniają ok 1/2 jej objętości , w centrum zmian obecna silnie cieniujaca zmiana śr 6-7 mm materiał stomatologiczny ? Mniejsze zmiany przyscienne w górnej częsci zatoki upośledzają drożność kompleksu u-p lewego.
Jakie było dotychczas leczenie?
brak
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
25 lip 2014 - 11:17:25
A czy wynik badania widział laryngolog?
Być może to właśnie ten materiał stomatologiczny jest przyczyną Twoich dolegliwości i zapalenia zatoki szczękowej. Możliwe że po prostu trzeba wykonać operację aby rozwiązać problem. Odpowiedz Cytuj
25 lip 2014 - 11:56:20
Witam,
Jestem umówiona w przyszłym miesiącu do Laryngologa . Dwa lata temu miałam kanałowo robioną dwójkę a póżniej koronę. Czy to może być ta przyczyna ? Wniosek z tomografu jest taki cytuje \" Przewlekłe zapalenie lewej zatoki szczękowej , wokół przepchniętego materiału stomatologicznego ? \"

Pozdrawiam
Dagwro Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
25 lip 2014 - 15:25:07
No właśnie to co opisał radiolog z badania tomografem komputerowym wygląda właśnie tak że materiał stomatologiczny przedostał się z zęba do zatoki i wywołaĺ stan zapalny. Najprawdopodobniej będzie trzeba usunać ten materiał operacyjnie ale ostatecznie wypowie się jeszcze laryngolog. Odpowiedz Cytuj
25 lip 2014 - 15:51:16
Dziękuję za odpowiedz smiling smiley

Pozdrawiam
Dagwro Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.