Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
04 paź 2011 - 22:38:44
Witam, chcialabym prosic o wyjasnienie, czym moga byc spowodowane nastepujace objawy: mrowienie dwoch palcow prawej reki (maly i serdeczny), oraz wrazenie "cierpniecia" krawedzi dloni, ale bez utraty czucia.Stan ten trwal cala noc, przy czym rano sytuacja ulegla niewielkiej zmianie.Poczatkowo myslalam, ze moze jest to zwykle "cierpniecie" reki, spowodowane brakiem ruchu, jednak minelo juz 6 dni i pomimo, ze przeciez ruszam reka to nadal niewielkie mrowienie od czasu do czasu w malym palcu odczuwam oraz ogolnie takie dziwne doznanie na powierzchni krawedzi dloni, jakby niepelne czucie.Czy fakt ten, moze miec zwiazek z kuracja lekiem Deltacortene (prednisone) + Budesonid (wziewny).Chcialabym zaznaczyc, ze leki te przyjmuje od kilku juz lat w razie ataku dusznosci astmy oskrzelowej i nigdy nie mialam zadnych tego typu problemow.Nie wiem, czy jest to zwykly zbieg okolicznosci, czytez te problemy z reka moga miec z tym jakis zwiazek? Czy to po prostu zwykle przesilenie miesnia, bo czuje ta reke taka chwilami, jakbym trzymala w gorze przez kilka minut i krew nie doplywala jak trzeba i ma sie wtedy wrazenie takiej "zmeczonej" reki...Nigdy nie mialam urazow jak chodzi o ta reke, nic sobie nie zrobilam.Pracuje fizycznie ale tez nie przesadzam z praca, wiec nie sadze, by to bylo od tego....Co jeszcze-reka mnie nie boli, moze poza jednym-czasem opierajac ja np. na krawedzi stolu, czuje jakby w jednym punkcie wrazliwsze miejsce, jakby powiekszony miesien, ale mnie to nie boli, nie mam zadnych problemow, poza tym wlasnie dziwnym uczuciem, ktore mnie denerwuje, boje sie, ze to moze byc poczatek czegos powazniejszego.Lekkie mrowienie pojawilo sie rowniez w malym palcu u lewej reki, ale praktycznie nieodczuwalne.Nie wiem, czy to ja juz panikuje i czuje rzeczy na wyrost... Na wszelki wypadek biore od 2 dni magnez z wit.B6, mam nadzieje, ze mi to cos pomoze...Mam 26 lat.Czy mam sie zaczac martwic? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
04 paź 2011 - 22:59:48
magnez jak najbardziej możesz stosować, może będzie pomocny
napisz czym się zajmujesz? jaką masz pracę?
czy jak zginasz rękę w stawie łokciowym to dolegliwości się nasilają?
czy miałaś jakiś uraz tej ręki?
czy masz jakieś kłopoty z kręgosłupem? bóle pleców?
nie sądzę aby było to spowodowane przyjmowaniem wymienionych przez ciebie leków, wydaje mi się że może to być natomiast zespół kanału łokciowego, możesz sobie o tym poczytać, dobrze byłoby się też zgłosić do lekarza rodzinnego Odpowiedz Cytuj
05 paź 2011 - 00:36:22
Bardzo dziekuje za szybka odpowiedz smiling smiley Sprawa jest dosyc trudna obecnie, poniewaz przebywam za granica i pracuje fizycznie (sprzatam).Nie wiem wiec czy to przesilenie reki, bo znow nie pracuje Bog wie ile (jedynie 3 dni w tyg. poniewaz studiuje) a do lekarza nie bardzo mam odwage i chec sie udac, bo musialabym zrobic to prywatnie.Znajac wloska sluzbe zdrowia, to na nic by sie zdala ta wizyta, dlatego najpierw wole skonsultowac problem z polskim lekarzem smiling smiley Jesli chodzi o bol reki-nie odczuwam zadnego bolu, no po prostu nic, nawet przy zginaniu.Czesto w pracy lub przy wykonywaniu prac domowych mocze rece raz w cieplej, raz w zimnej wodzie i rowniez nie ma zadnych problemow z jakimkolwiek bolem.Wlasciwie teraz mrowienie juz przeszlo a pozostalo takie "na pol zdretwienie" jak po znieczuleniu u dentysty ktore zaczyna ustepowac.Jesli dotkne teraz malego palca u prawej reki, to czuje go normalnie, ale jesli prawa reka przejade po plaskiej powierzchni, to czuje ten palec taki nienaturalny, wlasnie takie "niepelne" czucie, i to samo czuje kiedy dotkne gorna czesc dloni ale tylko ta miedzy nadgarstkiem a malym palcem.Juz kompletnie nic z tego nie rozumiem....... W kazdym razie dziekuje za pomoc. Odpowiedz Cytuj
05 paź 2011 - 00:42:20
Dodam rowniez, ze nigdy nie mialam zadnego urazu jesli chodzi o reke, nie cierpie rowniez na zadne bole plecow.Czasem krzyze troche pobolewaja, ale to pierwsze oznaki starosci winking smiley Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
05 paź 2011 - 18:16:56
powiem Ci tak, obszar który opisujesz, w którym masz te zaburzenia czucia unerwiany jest przez nerw łokciowy, wniosek jest taki że gdzieś w przebiegu nerwu łokciowego dochodzi do podrażnienia nerwu i to powoduje takie właśnie zaburzenia czucia, teraz trzeba ustalić gdzie jest ta przyczyna, bardzo często jest to właśnie zespół kanału łokciowego, ale możliwe są też inne przyczyny, nie da się tego jednak stwierdzić bez badania, tak więc jeżeli chcesz to wyjaśnić to jednak jakiemuś lekarzowi będziesz musiała się pokazać Odpowiedz Cytuj
05 gru 2012 - 20:58:07
Witam.Mam dretwienia małego palca u prawej reki nonstop.Trwa to juz 5 dzien zkoleji, promieniuje mi to na na nastepny palec. 10 dni wczeasniej zostalem pobity ale nic sie niedzialo, tylko siniaki.Po 5 dniach mi to wyszlo .30 lis.były Andzrejki troche przesadzilem z alkoholem.na drugi dzień wstałem z tym problemem gdzie szukać przyczyn ? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
05 gru 2012 - 23:07:28
Witam, a czy ręka podczas pobicia została jakoś urażona?? albo kręgosłup szyjny?? czy może Pan normalnie ruszać tymi palcami, czy czuje Pan w nich dotyk?? czy są jeszcze jakieś inne dolegliwości?? czy choruje lub chorował Pan na coś poważniejszego, zażywa Pan jakieś leki na stałe?? Odpowiedz Cytuj
06 gru 2012 - 19:02:08
Z góry dziekuje za odp.Nie ręka nie została uszkodzona , bardziej plecy w okolicach nerek , bok tułowia i głowa .Bólów kręgosłupa nie mam.Ruszać tymi palcami moge, ale sztywniej ze wzgledu tego mrowienia.Na nic poważniejszego nie chorowałem tylko(wzody żołądka ).Leków żadnych nie zażywam oprócz Ranigastu. Odpowiedz Cytuj
06 gru 2012 - 19:13:44
Ps.czucie w małym palcu mam słabe w drugim leprze. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.