Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
04 paź 2011 - 17:02:08
witam
od ponad miesiaca mam mroczki przed oczami, zaczelo sie bolami klujacymy lewej skroni i dolaczyly mroczki i blyski, bole glowy ustaly a mroczki sa codziennie i jest to okropne uczucie, mialam zrobiony rezonans glowy i bez zadnych zmian, wizyta u okulisty rowniez wszytsko okej, morfologia ok. jakie badania moge jeszcze zrobic ? neurolog twierdzi ze to migrena, ale cos mi sie nie wydaje ze codziennie od miesiaca mialabym mroczki bez boli glowy, prosze o rade. moze problemy z odcinkiem szyjnym kregloslupa ? dodam ze chodze caly czas ospala, zmeczona, bez energii. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
04 paź 2011 - 17:38:02
jeżeli dodatkowo pojawiają się takie objawy jak zmęczenie czy brak energii to myślę że warto też zrobić podstawowe badania laboratoryjne (jeżeli nie były robione) a mianowicie morfologia krwi czy TSH
w jakim jesteś wieku?
chorujesz na coś?
z kręgosłupem nie masz żadnych problemów? Odpowiedz Cytuj
04 paź 2011 - 23:29:48
dziekuje za odpowiedz
mam 26lat, morfologia OK, mam skoliozę, od 20lat choruje na alergię, odczulam się od 5lat na pyłki i zboża. widze te mroczki robi mi sie slabo, torche jakby ciemno i mam uczucie jakbym miala zaraz zemdlec ;/ sad smiley czy to moze byc na tle nerwowym ? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
05 paź 2011 - 18:20:41
a czy neurolog na tą podejrzewaną migrenę przepisał jakieś leki? jest po nich poprawa?
czy te wszystkie objawy zdarzają się w różnych sytuacjach? czy może zauważyłaś że pojawiają się przy dłuższym staniu albo przy zmianie pozycji ciała na przykład z leżącej na stojącą?
bardzo prawdopodobne że jest to właśnie migrena Odpowiedz Cytuj
11 paź 2011 - 13:13:34
mroczki pojawiaja w pozycji stojącej przede wszytskim jak długo chodzę i jak patrzę na niebo to tak jakby razi mnie niebo (nie iwem jak to nazwać) i się momentalnie się zaczyna, teraz jak patrzę w ekran nic się nie dzieje spojrzę przez okno w niebo momentalnie mam mroczki, dodam że byłam u okulisty miałam różne badania i wszystko jest dobrze ;/ mam tak codziennie od połtora miesiąca ;/ na migrenę dostałąm bellegrot, ale przestałam brać bo spada mi ciśnienei po nim, a że ogolnie jestem niskociśnieniowcem (ok 100/70)to się boję ich przyjmować...do jakiego lekarza się wybrać ? ortopeda ? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
11 paź 2011 - 20:45:44
moim zdaniem bardziej jest to sprawa dla neurologa, chociaż jak pisałeś wcześniej byłeś już u jednego, no i podejrzewa migrenę, co jest dość sensowne
czy te mroczki pojawiają się zawsze kiedy patrzysz w górę czy tylko wtedy gdy patrzysz na słońce? pytam bo próbuje ustalić czy powoduje to sam fakt uniesienia głowy czy też bardziej chodzi o światlo? Odpowiedz Cytuj
15 paź 2011 - 13:42:57
wiesz co, chyba bardziej chodzi światło, bo wieczorem jak patrzę w niebo to tego nie mam, jak w dzień patrzę w niebo to oczy zaczynają piec, łzawić i te mroczki i takie świetliki się pojawaiają, ale byłam u okulisty i nic oczy mam perfect, także nie wiem gdzie mam szukać pomocy, proszę doradz coś... Odpowiedz Cytuj
15 paź 2011 - 23:06:56
A jak dokładnie wyglądają te mroczki?? czy to są takie szare "mgiełki" czy raczej pajączki lub muszki pojawiające się przy patrzeniu na jasne tło?? Czy nosi pani okulary/czy ma pani wadę wzroku??? czy były jakieś urazy głowy/oczu? Przed którym okiem występują podane przez pania objawy? Jakie badania wykonywał okulista?? Czy było badanie dna oka po rzozszerzeniu źrenic kroplami (tropicamidem) z założeniem takiego aparatu na oko który dotykał oka (trójlusto)?
Czy na coś jeszcze pani choruje?? Odpowiedz Cytuj
16 paź 2011 - 15:14:05
Dziekuje za odpowiedz. Mroczki to takie jasne malutkie kropeczki blyskajace i fruwajace góra dół i w koło :/sad smiley Im dłużej patrzę w niebo tym jest ich więcej i oczy pieką, rażą sad smiley Choruję na alergię, od 5 lat się odczulam, pozatym nic u mnie nie stwierdzono (niby migreny ostatnio, ale mroczki już są od 1,5 miesiąca codziennie, a głowa mnie już nie boli). Te mroczki mam w obydwu oczach. U okulisty miałam badania dokładnie po takuch kropelkach rozszerzających źrenice, kładłam brodę na takim podpórku i widziałam jakiś obraz i coś doktor robiła, później jakieś badanie gdzie widziałam jakiś czerwony punkt też na podobnej zasadzie. Oraz badanie ciśnenia w oku. Wyszło, że w lewym oku mam +0.25 a w prawym +0.5 także małe wady, doktor mówiła, że niemożliwe żeby dawały takie objawy sad smiley Nie miałąm żadnego urazu głowy. Jedyne co sobie kojarze to to że te problemy zaczęły się ok 10 dni po wystąpieniu orpyszki na twarzy... proszę o jakieś podpowiedzi co robić sad smiley Odpowiedz Cytuj
19 paź 2011 - 20:03:50
Ze strony okulistycznej powinno być wykonane badanie dna oka (z nałożeniem na oko takiej specjalnej soczewki, myśle że zapamietałaby pani że coś miała pani zakładane na oczy), oraz ew. USG tętnic szyjnych (czy przyczyną nie jest niedokrwienie glowy) Odpowiedz Cytuj
20 paź 2011 - 10:23:48
mam 26lat wiec chyba niedokrwienienie glowy nie jest przyczyna. nic nie mialam zakladanego na oko tylko mierzenie cisnienia oka. dziekuje za rady.musze odwiedzic lekarza jeszcze raz Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.