Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
22 maj 2009 - 22:49:29
witam mam taki problem mój ojciec bierze tabletki OLFEN75mg i niestety lubi alkohol nie daje rady go przekonać do tego że jeszcze bardziej sobie szkodzi prosze mi powiedzieć jak długo działa Olfen w organizmie
dziekuję za odpowiedz Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
23 maj 2009 - 19:31:22
nie ma znaczenia ile działa Olfen w organizmie, za pewne Twój tata nie bierze go jednorazowo tylko codziennie przez jakiś okres czasu, a dawkowanie jest tak pomyślane aby lek działał przez cały czas w organizmie

wniosek jest taki, że Twój tata nie powinien w ogóle przez ten czas pić alkoholu, wiem że łatwo jest tak powiedzieć, a rodziców czasem bardzo ciężko przekonać, ale leki przeciwbólowe i przeciwzapalne razem z alkoholem mogą uszkadzać wątrobę, zwłaszcza jeśli łączy się je stosunkowo często Odpowiedz Cytuj
10 maj 2010 - 12:11:54
Olfen 75 SR działa do 12 godzin. Nie ma oczywiście znaczenia ile działa przy alkoholu. Zdecydowanie większym niebezpieczeństwem dla watroby jest stosowanie nimesulinu z alkoholem, gdyz jeden i drugi obciaza i uszkadza watrobę. Zwłaszcza po ostatnich doniesieniach,ze Nimesulin jest przyczyna powaznych uszkodzen watroby(podobnie jak paracetamol) Odpowiedz Cytuj
10 maj 2010 - 16:13:33
Dodam tylko, że wg dostępnej mi wiedzy OLFEN to Diklofenak - ale interakcje z alkoholem są podobne. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.