Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
02 paź 2011 - 16:18:12
Dwa tygodnie temu operacyjnie usunięto mi trzy duże żylaki odbytu. Kończę drugie opakowanie Duomoxu 1g.
Po pięciu dniach po operacji było pierwsze wypróżnienie i od tego czasu codziennie przez ok. cztery godziny po wypróżnieniu cierpię (zaznaczam, ze stolec jest miękki). Odczuwam bardzo bolesny, rozpierający obrzęk w kanale odbytu i szwów na zewnątrz. Gdyby nie maść i czopki Posterisan, które używałam jeszcze przed operacją, ból chyba by nie minął nawet po tym czasie. Co mogłoby mi pomóc? Nie chodzi mi o leki przeciwbólowe, tylko o to, jak na dobre pozbyć się tych bolesnych obrzęków. Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
03 paź 2011 - 18:13:31
ja myślę że te bóle będą jeszcze z czasem mijały, zabieg miałeś niedawno i miejsce to nie jest jeszcze wygojone, jeżeli jednak bóle są silne to pokaż się lekarzowi po to żeby zbadał czy faktycznie wszystko jest w porządku Odpowiedz Cytuj
05 paź 2011 - 07:54:07
Dziękuję za odpowiedź. Wczoraj miałam kontrolną wizytę u chirurga. Muszę być cierpliwa, bo bóle tego typu mogą się utrzymywać nawet do półtora miesiąca po operacji(przecież usuwane były trzy duże żylaki). Tymczasem lekarz przepisał mi Lignocainę w żelu i Vegentalgin - czopki rozluźniające duże napięcie zwieraczy. Antybiotyk jest już wycofany. Następna wizyta kontrolna za dwa tygodnie. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
05 paź 2011 - 18:12:45
no więc teraz już wszystko wiesz
lignocaina to środek znieczulający, myślę że będzie pomocny, Vegentalgin zawiera środek rozkurczający ścianę odbytnicy ale także paracetamol więc działa przeciwbólowo, myślę że po tych lekach powinno być przynajmniej trochę lepiej Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.