Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
02 paź 2011 - 09:32:59
witam serdecznie
chciałem przede wszystkim podziękować że jest takie forum gdzie możemy uzyskać rzetelne odpowiedzi na nurtujące nas pytania i problemy
chciałem zapytać co oznacza obniżenie przestrzeni międzykręgowych w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, wyszło takie coś w prześwietleniu RTG mojego taty, co może być przyczyną? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
02 paź 2011 - 09:34:16
obniżenie przestrzeniu międzykręgowych to cecha jaką można stwierdzić w badaniach RTG kręgosłupa, oznacza że znajdujące się w tych miejscach dyski międzykręgowe które są niewidoczne w zwykłym badaniu RTG są osłabione i mogą tworzyć wypukliny, może to skutkować bólami pleców, często promieniujących do dolnej części ciała Odpowiedz Cytuj
02 paź 2011 - 09:35:49
dziękuję bardzi za odpowiedź, mój ojciec ma 47 lat, od dłuższego czasu skarży się na problemy z kręgosłupem, bóle pleców, ostatnio te bóle promieniują właśnie do pośladków i do nóg, czasami mój tata odczuwa drętwienia i mrowienia chyba też, co można z tym robić? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
02 paź 2011 - 09:36:59
a w jaki sposób do tej pory był leczony Twój tata? stosował jakieś leki? miał jakieś zabiegi? masarze? rehabilitację? jakieś inne leczenie?
Twój tata pracuje? czym się zajmuje? choruje na coś jeszcze? przyjmuje jakieś leki?
czy przy kaszlu lub pochylaniu się do przodu te bóle się nasilają? Odpowiedz Cytuj
02 paź 2011 - 09:38:02
mój tata jest budowlańcem, pracuje praktycznie cały czas w tym zawodzie, praca jest ciężka
do tej pory był u lekarza rodzinnego, który ostatnio zlecił właśnie prześwietlenie kręgosłupa, do tej pory miał przepisywane leki przeciwbólowe i jakieś zabiegi, chyba jakieś lampy i pole magnetyczne ale nie wiem dokładnie
na nic innego nie choruje, innych leków niż te które wymieniłem nie przyjmuje, przy kaszlu bóle się chyba nie nasilają ale przy pochylaniu się czasami bóle są silniejsze Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
02 paź 2011 - 09:38:59
myślę że dobrze byłoby gdyby lekarz rodzinny skierował Twojego tatę do neurologa, trzeba wykonać dokładniejsze badania obrazowe, mam tutaj na myśli tomografię komputerową albo jeszcze lepiej rezonans magnetyczny kręgosłupa, na tej podstawie będzie można podjąć decyzję co do dalszego leczenia, na pewno należy jeszcze spróbować zabiegów fizjoterapeutycznych, leków przeciwbólowych, rehabilictacji, może jakiegoś gorsetu, niekiedy konieczny jest zabieg neurochirurgiczny, ważne jest też to aby Twój tata oszczędzał się w pracy, nie dźwigał a za to prowadził aktywny tryb życia po pracy Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.