Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
10 lip 2014 - 14:19:41
Specjalizacja: Internista
Czy na coś choruję: tak
Czy na coś choruję - komentarz
Atopowe zapalenie skóry
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Niezmiennie powiększony węzeł chłonny za uchem ( dwie kulki obok siebie) Miękkie w dotyku, ruchliwe.
Od jak dawna się pojawiają:
Na 100% od ponad dwóch lat ( być może od o wiele dłuższego czasu)
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
Być może widziała je moja lekarka przy okazji badania, ale nie zwróciła na nie uwagi, nie skierowała mnie na badania
Inne uwagi:
Mam następujące pytania
Czy dwie takie kulki obok siebie to jest pakiet?
Czy mam powody do niepokoju jeśli ten stan trwa już tak długo ( 2,5 roku, może więcej)? Nie mam żadnych innych dolegliwości, a wyniki badań, które w tym czasie robiłam są w normie, nie chudnę. Jaka może być przyczyna tak długo lekko powiększonych węzłów ( myślę, że każda kulka ma mniej niż 1cm, ale jest wyczuwalna i nawet widoczna ja się dobrze przyjrzeć.)
Czy od ciągłego i wielokrotnego dotykania ten węzeł mógł mnie rozboleć i leciutko się zwiększyć? Odkąd go \" bardzo intensywnie badam\" pobolewa i być może się lekko powiększył, jak już to bardzo niewiele.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedz.
Odpowiedz Cytuj
10 lip 2014 - 14:34:09
Ps. zapomniałam dodać, ze oczywiście pokażę te węzły lekarce, ale w PL będę dopiero w październiku i mam pytanie czy nie będzie to wielki błąd, że np nie pójdę z nimi do lekarza już teraz. Wcześniej przez te dwa lata nic się nie działo, teraz mam niestety napad stresu i dlatego znowu o tym myślę. Jestem na 80% pewna, że ten węzeł już widziała lekarka przy okazji badania innych węzłów, ale nie mam 100% pewności, po prostu nie pamiętam.
Pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
10 lip 2014 - 14:45:53
Witam, a ma Pani wyniki wykonywanych badań - jeśli tak to proszę je zamieścić? kiedy je Pani robiła? Odpowiedz Cytuj
10 lip 2014 - 15:05:25
Niestety nie mam ich teraz przy sobie, robię badania co rok, ob i morfologie, zawsze jest w normie. Ostatnio rok temu, teraz w październiku znowu je będę robić. Mam pewność co do daty, kiedy pierwszy raz zauważyłam ten węzeł, było to w innym kraju niż teraz i na tej podstawie wiem mniej więcej jaki to był czas. Wtedy skonsultowałam to telefonicznie z moją internistką, po czym zapomniałam o sprawie. Teraz sobie przypomniałam przez liczne krostki ropne za uchem. Pierwszy raz węzeł w tym miejscu powiększył mi się 7 lat temu podczas wyżynania się ósemki, być może mam go od tamtej pory. Odpowiedz Cytuj
10 lip 2014 - 15:11:17
Dodam jeszcze, ze przez te ponad 2 lata obserwuje ten węzeł, wiem,że tam jest i jest ciągle taki sam. Teraz zaczęłam na nowo się martwić szczerze powiedziawszy po przeczytaniu kilku artykułów o węzłach chłonnych. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
12 lip 2014 - 09:05:55
Jeżeli węzły są takie od kilku lat i w zasadzie nie powiększają się, a dodatkowo badania laboratoryjne co rok są w normie to nie ma powodu do niepokoju. Czasem zdarza się, że węzły powiększają się w wyniku przebytych stanów zapalnych i zostają już takie przez długi czas. Odpowiedz Cytuj
12 lip 2014 - 11:12:33
Dziękuję bardzo za dopowiedz.
Pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
16 lip 2014 - 13:12:00
Nie ma za co, w razie potrzeby proszę pisać. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.