Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
27 wrz 2011 - 19:49:14
Witam serdecznie, mam 24 lata i ponad miesiąc temu byłem u okulisty, ponieważ pojawiły mi się męty w oczach, i chciałem się upewnić czy to nie jest spowodowane czymś poważniejszym. Miałem zakrapiane oczy, i okulistka powiedziała mi żebym wyszedł, zamkną oczy i poczekał 15 minut. Badanie nie wykazało żadnych kłopotów z oczami. Niestety po paru godzinach zobaczyłem że źrenica w prawym oku jest ciągle bardzo rozszerzona (dysproporcja między prawym a lewym była dosyć spora). W następnych dniach ciągle, zwłaszcza w sztucznym świetle widziałem że jedna źrenica jest większa od drugiej, i tak jest do teraz, poza tym ciągle nie widzę dobrze na prawe oko. Początkowo się tym nie przejmowałem bo czytałem że działanie atropiny (to cheba dostałem) może trwać nawet do 2 tygodni ale u mnie trwa to już ponad miesiąc i tylko w jednym oku więc zaczynam się powoli tym martwić, dodam jeszcze że przed zakropieniem oczu miałem badanie ostrości widzenia i widziałem dobrze zarówno na prawe jak i lewe oko, dlatego chciałbym się dowiedzieć czy zdarzają się takie przypadki jak mój i trochę jeszcze poczekać czy może wybrać się do okulisty? Odpowiedz Cytuj
28 wrz 2011 - 00:12:02
Obecnie do rozszerzania źrenic uzywane są inne leki które rozszerzają źrenicę i porażają akomodację na kilka godzin np. Tropicamid. Rzadko uzywa się Atropiny. Jeżeli drugie oko powróciło do normy to to też powinno powrócic.
Proszę sie zglosić jak najszybciej do okulisty, czasami po rozszerzeniu źrenic moga wystąpić powikłania.
Czy okulistycznie choruje pan na coś? czy stosuje pan jakieś leki do oczu???
Czy występował również ból i zaczerwienienie oka z rozszerzoną źrenicą?? Odpowiedz Cytuj
28 wrz 2011 - 09:17:45
Poza mętami które pojawiły się głównie w lewym oku (w prawym mam ciągle bardziej rozszerzoną źrenicę zwłaszcza w sztucznym świetle) okulista powiedział że oczy mam zdrowe, ostatnio sporo siedziałem przed komputerem więc oczy co jakiś czas mam zaczerwienione, ale nie zauważyłem żeby po zakropieniu oko było zaczerwienione a tym bardziej żeby jakoś bolało, w prawym oku mam ciągle porażoną akomodacje ponieważ z bliska widzę normalnie natomiast na dalsze odległości obraz jest rozmazany, jeśli chodzi o ogólne choroby to mam letkie nadciśnienie, zastanawiam się czy to może być przez to że po zakropieniu oczu miałem je zamknięte prawie przez 15 minut Odpowiedz Cytuj
19 paź 2011 - 19:59:24
Źrenice w obu oczach powinny wyglądać podobnie. Powinien się pan pokazać jeszcze raz okuliście. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.