Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
27 wrz 2011 - 08:22:36
Witam serdecznie,
przedstawie mój problem którego nikt nie może rozwiązać, a dermatolog kieruje tylko do alergologa przepisując maść sterydową.

Oto linki do dwuch zdjęć, są to zdjęcia mojej skóry w okół ust.

[imageshack.us]
[imageshack.us]

Mam ten problem od paru lat, aczkolwiek teraz się to nasiliło i zaczeło mnie to poprostu irytować.

Po obu stronach ust mam czerwone suche placki, niekiedy bardzo schodzi tam skóra, niekiedy wogóle (są tylko czerwone-widoczne)a np rano i wieczorem jest tak jak widać na zdjęciach.
Dodam, że przepisano mi dwie maści, sterydową i z witaminami i cholesterolem - nic nie pomaga w tych miejscach po posmarowaniu bardzo piecze, czy to będą maśi te czy inne piecze i nie pomaga.
Czerwone suche placki mam również na policzkach, ale tam jak narazie skóra nie schodzi. Do tego dochodzą czasem jakieś wypryski i inne 'anomalie', cokolwiek nie dam na twarz to i tak zaraz jest sucha i bardzo piecze. Kremy rumianek i inne rzeczy nic nie pomagają.
Proszę o rade bo mój dermatolog potrafi tylko skierować mnie na testy alergiczne. (alergie na siersci pylki oraz gluten)
Na czole oraz gdzie indziej mam poprostu placki różowej skóry, nie czerwonej.
Czy przypadkiem nie jest to łuszczyca? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
28 wrz 2011 - 00:19:51
w jakim jesteś wieku?
od jak dawna masz te zmiany na skórze?
czy one nie zaczęły się po jakiejś zmianie miejsca zamieszkania, kosmetyków, środków czystości, pracy?
masz możliwość ponownego zamieszczenia zdjęć (ostrych), bo linki do tych z pierwszego posta nie działają Odpowiedz Cytuj
28 wrz 2011 - 09:04:09
Moze teraz?

[imageshack.us]

[imageshack.us]

Takie podobne miałem na ramionach od zawsze ale mniejsze i tylko szorstkie male plamki, nie czerwone nie pieklo ani nic.
Dopiero jak się przeprowadziłem, zaczeło mi wyskakiwać coś na buzi w więkrzm stopniu niż tak jak było dotychczas, mieszkam tu juz ponad rok, pryszcze wypryski, pare wrzodów, no i te plamy ale tylko an twarzy, te z ramion prawie ze znikły.
Reszta bez zmian, sterydy na twarz tez nie pomagają. Odpowiedz Cytuj
28 wrz 2011 - 09:05:36
Dodam, że gdyby się przyjzeć, np na moją brodę, to widać tam male plamki czerwone - kompletnie nie wiem co to jest dlaczego. Miesza mi się to z piegami i jest nie za ciekawie.... Odpowiedz Cytuj
28 wrz 2011 - 09:06:32
Mam 21 lat, 11 listopada bedzie 22. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
28 wrz 2011 - 18:44:48
mi to nie wygląda na łuszczycę, przynajmniej do tej pory nie widziałem łuszczycy w takiej postaci, bardziej właśnie mogą to być jakieś zmiany uczuleniowe, dlatego pewnie lekarz przepisywał maści ochronne i przeciwzapalne, może spróbuj zmienić dermatologa, może inny dermatolog będzie miał lepszy pomysł na Twój problem niż ten obecny Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.