Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
Zarejestrowany: 3 lat temu
Posty: 7 matewko
28 cze 2014 - 22:59:30
Specjalizacja: Pediatra
Płeć: mężczyzna
Wiek: 18
Czy na coś choruję: tak
Czy na coś choruję - komentarz
lłysienie plackowate
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Czy przyjmuję jakieś leki - komentarz
Aspargin 1 po 1 tabletce na dzien ,bo myślałem,że to przez ten '''zaniżony' magnez tak sie dzieje'
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Mam uczucie,że zaraz upadne ,chociaz to ciezko opisać ,bo to jest cos raczej jak ''zaburzenie koncentracji'' ,a przy tym powstaje stres.
Od jak dawna się pojawiają:
Oj jakies dobre 2 miesiace juz jak nie wiecej
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
prawie codziennie
Jakie mają nasilenie?
według mnie umiarkowane
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
Myślę,że stres je nasila ,a przynosi ulgę po prostu sen chociaz tez nie do końca
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
RTG,OB,Mierzenie cukru,bylo mierzone ciśnienie ,bylem u okulisty ,bo mialem za silne okulary i jednak myślałem,że to problem ze wzrokiem ,w szpitalu dostalem kroplówki x2 magnez,bo miałem troszeczke zaniżony,jakiś środek na
uspokojenie,zrobiłem pełną morfologię,zbadałem kał.

Jakie były wyniki wykonanych badań?
Cukier w normie.Magnez lekko zaniżony.Okulista wypisała mi okulary +'y 1,5 x2 .
Morfologia wszystko w porządku oprócz Monocytów ,miałem podwyższone [16+].
Jednak lekarz rodzinny powiedział,że wszystko jest okej.
Ob w normie 4 chyba.
Kał w porządku.
RTG tez git.

Jakie było dotychczas leczenie?
Pediatra,Okulista,Szpital
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
acidolit 3tabletki na dzien
esberitoesx czy jakos tak 3 tabletki dziennie
rutinoscorbin 2x1 tabletce
Paracetamol w razie gorączki ,bo miałem 37stopni z 2 razy
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
Jakieś 2 + miesiace temu.Wydaje mi sie,że lekka byla ,jednak potem pomyślałem,że sb tylko wmawiałem,że była.
Bo teraz czuje sie dokładnie podobnie...
Nie wiem co mi jest ,a w takim stanie po wakacjach nie chce isc do sql,bo dnia nie wytrzymam sad smiley.
Mam nadzieje,że przez wakacje jakoś sie ''zregeneruje'',dlatego szukam pomocy w dalszej kontynuacji nauki.


Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 3 lat temu
Posty: 7 matewko
28 cze 2014 - 23:10:40
Przypomniało mi sie,że biore jakas masc na noc na lysienie oraz loxon na dzien(plyn) i musze unikac kontaktu ze słońcem jednak raczej to nie ma tu nic wspólnego z chorobą opisaną wyżej,ponieważ chodze w czapce zgodnie z zaleceniami dermatologa.
Zauważyłem,że w \'\'dodaj pytanie\'\' nie było czegoś takiego jak opis sytuacji,wiec jeśli to pomoze w diagnozie postaram sie krótko opisać.
Tak,więc chodziłem na siłownie przez około poł roku i miałem wlasna dietę ,która być może obniżyła poziom magnezu w organizmie.
Jednak już zawroty głowy spowodowane zbyt niskim poziomem magnezu zostały
\'\'wyeliminowane\'\' winking smiley.
Ćwiczyłem z kolega z siłowni MMA jednak staraliśmy sie ostrożnie to robić tak ,więc
lekkie ciosy były w okolice głowy jednak to raczej nie powinno mieć nic z tym wspołnego co opisałem wyżej.
Dziękuje za przeczytanie i licze na wyczerpującą wypowiedź .
Pozdrawiam Mateusz . Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 5 lat temu
Posty: 8044
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
29 cze 2014 - 11:09:16
Witam, a konsultowałeś się do tej pory z neurologiem? czy te objawy występują cały czas czy pojawiają się od czasu do czasu? czy w ostatnim czasie miałeś więcej stresu lub więcej niż zwykle nauki? Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 3 lat temu
Posty: 7 matewko
29 cze 2014 - 15:38:26
Jeszcze sie nie konsultowałem z neurologiem.Myślę,że te objawy są cały czas chociaż ciężko powiedzieć czasami wydaje mi sie ,że czuje sie troche lepiej.
Tak w ostatnim czasie miałem sporo nauki oraz sporo stresu . Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 5 lat temu
Posty: 8044
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
30 cze 2014 - 11:51:57
Nie można wykluczyć, że jest to wynik stresu i przemęczenia i w trakcie wakacyjnego odpoczynku samo ustąpi. Proponuję poczekać przez jakiś czas starając się odpoczywać, dobrze odżywiać, zakupić jakiś preparat magnezu i wit. b6. i zażywać go regularnie. Jeżeli dolegliwości nie ustąpią to wtedy trzeba będzie skonsultować się z neurologiem. Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 3 lat temu
Posty: 7 matewko
30 cze 2014 - 16:18:02
Tak właśnie zrobie,dziekuje za odp Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 5 lat temu
Posty: 8044
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
03 lip 2014 - 17:52:07
Nie ma za co, w razie potrzeby proszę pisać. Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 3 lat temu
Posty: 7 matewko
17 sie 2014 - 11:08:15
Zawroty głowy powiedzmy,że ustąpiły odkąd biore aspargin,oraz kołotanie serca jakies 3dni temu też przestało sie juz pojawiać,jednak mam nowy problem jakim jest dolegliwość w nogach strasznie dziwnie sie czuje jak chodze nwm jak to opisać ,ale jest to coś jak hmm
normalnie niewygodna swoboda chodzenia ,bo czuje sie tak jakbym dociskal do ziemi stopy i sie chwial ,czy jest to możliwe wypłukaniem wapnia z organizmu ?Czy aspargin mógł wypłukać wapń i od tego mi sie robi te całe \'\'dolegliwości w chodzeniu\'\'?
Czy to prawda,że magnez nie raz trzeba uzupełniać kilka miesięcy ,aby usprawnic układ
immunikologiczny?
Prosze o odpowiedź ,chyba bd musiał sie przejsc do pediatry sad smiley...
Za 2 tyg sql ,a ja nadal mam jakieś problemy z zdrowiem...
Bede mógł ćwiczyc na w-f ?,jest jakis sposób na mierzenie sb samemu magnezu itp ?
To powoli mnie wykańcza ... Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 5 lat temu
Posty: 8044
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
23 sie 2014 - 16:22:57
Uważam, że te objawy mają jednak podłoże nerwowe i nie trzeba się tym martwić tylko starać się o tym nie myśleć i nie roztrząsać, bo to nasila odczucia. Zażywaj dalej aspargin i póki co po prostu się tym nie przejmuj. Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 3 lat temu
Posty: 7 matewko
03 wrz 2014 - 16:43:11
Dolegliwości w nogach ustąiły ,jednak teraz byłem ostatnio u prywatnego lekarza ,bo te \'\'kołotanie\'\' mnie dobijało i stwierdził,że jestem nerwowy...
Dał mi tabletki hhydroxyzine cala tabletke 2x dziennie i propranolol pol tabletki dziennie 2x.
Ok kołotania serca może nie mam ,ale ciągle jestem jakiś senny ,nie moge sie na niczym skoncentrować w ogóle . ..
Staram sie o tym nie myśleć nawet nie wie pani jak mi ciężko z tym ...
Te dla mnie 7 godzin w szkole jest nie do wytrzymania z takim samopoczuciem..
Lekarz prywatny zalecil mi nie cwiczyc na w-f póki co,jednak bede dostawal 1 ,jak nie dostane
zwolnienia lekarskiego ...
Co mam zrobić ?Wydaje mi sie ,że mam ciagle duze dosyc cisnienie i nie da sie funkcjonowac Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 5 lat temu
Posty: 8044
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
07 wrz 2014 - 09:17:20
Jesteś senny bo zażywasz Hydroxyzynę - to normalne. Proponuję zażywać tylko 1 tabletkę na noc, a tą rano odstawić. Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 3 lat temu
Posty: 7 matewko
10 wrz 2014 - 20:42:09
A czy to normalne abym miał mroczki przed oczami gdy patrze na jasna ściane,jakieś dzwoni mnie w uszach o ego czuje się już na 5-6lekcmi tak ze już ledw funkcjonuje dzisiaj mierzylem ciciśnieńie to miałem 140/90 i plus 75 a z rana 128/90 puls 70 coś .Biorę magnez propramol i hydroxyzine . MASAKRA PO 6-7 LEKCJI JEST MI SŁABO. A dziś zrobilo mi się słabo +te oobjawy na 4 lekcji więc so 6wytrzymałem...z 7 już nie byłem wstanie wyszedłem na swieze powietrze. Nwm co mam robić już dłużej tak nie mogę ... Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 5 lat temu
Posty: 8044
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
14 wrz 2014 - 09:15:11
W takim razie pozostaje jeszcze konsultacja z psychiatrą - on po rozmowie z Tobą w razie potrzeby zleci silniejsze leki. Oczywiście najpierw udaj się do lekarza rodzinnego bo być może uzna za wskazane wykonanie jeszcze jakichś dodatkowych badań. Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 3 lat temu
Posty: 7 matewko
05 lis 2014 - 17:36:03
Dzisiaj nwm co mi sie stalo ,podskoczylem i wymachnąłem rękoma i nagle serce dziwnie skoczylo i teraz mam takie dziwne uczucie ,czy iść spać,czy powiadomić rodziców czy to zostawić,bo poczułem jeszcze jakby cos w srodku sie tam stało ,tzn wylalo czy cos,lub to byl zimny pot ,zmierzylem cisnienie 148/89 puls 85...mam sie martwic ? Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 5 lat temu
Posty: 8044
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
06 lis 2014 - 10:37:16
Na razie postaraj się odpocząć i nie denerwować... jeśli poczujesz się gorzej to wtedy zawiadom rodziców. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.