Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
24 wrz 2011 - 10:40:52
Zrobilam sobie z wlasnej inicjatywy duży zakres badań i bardzo zaniepokoił mnie wynik żelaza - 267 (norma 136-145)również krwinki czerwone (RBC są przekroczone i wynoszą 5,25.
Poza tym pozostałe wyniki z krwi obwodowej są w normie. Jednak badanie moczu też wyszło żle tj. w moczu obece są : azotyny, białko, bilirubina, erytrocyty (++)leukocyty (10) nabłonki płaskie (76), wałeczki (13,88) bakterie (5867) wałeczki patologidzne (13,54) erytrocyty świeże (100).
Zastanawiam się, czy fakt, że na drugi dzień po badaniu dostałam miesiączkę mógl mieć wpływ na taki zły wynik? Dwa dni wcześniej (po raz pierwszy) miałam tez robioną refleksologię stóp- czy to też może wpłynąć na wynik badń? Bardzo lubię wytrwane czerwone wino i co wieczór wypijam lampkę.Od kilku m-cy stosuję równiez diete wysokobiałkową, ale wypijam codziennie min. 1,5 l płynów. Bardzo prosze o poradę w tej sprawie. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
26 wrz 2011 - 11:44:18
w jakim jesteś wieku?
chorujesz na coś? przyjmujesz jakieś leki? antykoncepcję hormonalną? żelazo jest trochę podwyższone, może to wynikać ze stosowania antykoncepcji, jeżeli nie to lekarz może wykonać dodatkowe badania i poszukać przyczyny
co do moczu to czy masz jakieś problemy z jego oddawaniem? pieczenie cewki moczowej? częste parcia na pęcherz? mętny mocz?
bo wyniki mogą wskazywać na zapalenie dróg moczowych, kamicę ewentualnie jakieś inne zmiany w drogach moczowych, te wyniki również warto pokazać lekarzowi Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.