Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
24 cze 2014 - 22:27:08
Specjalizacja: Kardiolog
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Bóle w klatce piersiowej w okolicy serca.
.
Od jak dawna się pojawiają:
od pięciu dni
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
2-3 razy dziennie w okolicy serca ,środek
Jakie mają nasilenie?
lekko i umiarkowanie
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
ekg, usg serca,
Jakie były wyniki wykonanych badań?
ekg w pożądku, usg: łagodne powiększenie jamy lewego przedsionka. Mała niedomykalność zastawki mitralnej i trójdzielnej. Małe prawdopodobieństwo nadciśnienia płucnego. Tachykardia zatokowa.
Jakie było dotychczas leczenie?
propranolol wzf doraznie, betaloc 25 raz dziennie
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
propranolol wzf doraznie, betaloc 25 raz dziennie
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
obecnie biorę betaloc 25 raz dziennie
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
25 cze 2014 - 06:50:32
Jaki charakter mają te bóle w klatce piersiowej? To są jakieś kłucia? Pieczenie? Inny rodzaj bólu?
Czy te bóle pojawiająs się przy wysiłku? Po jedzeniu? Przy głębokim kaszlu albo wdechu? Odpowiedz Cytuj
26 cze 2014 - 23:22:00
Jestem w trakcie odstawiania Betalocu ,ciśnienie i puls w porządku ale zaczęły się bóle w klatce nieraz pieczenie nieraz kłucie, Bóle pojawiają się bez przyczyny i potrafią trwać po 20 minut. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
27 cze 2014 - 06:48:02
A nie masz problemów z żołądkiem? Jakaś nadkwaśność? Refluks żołądkowo-przełykowy? Zgaga? Bo czasamk cofanie się kwaśnej treści żołądkowej do przełyku może wywoływać pieczenia?
Te pieczenia nie są związane z wysiłkiem fizycznym?
Niekiedy pieczenie sugeruje chorobę niedokrwienną serca w takim wypadku może należałoby wykonać próbę wysiłkową ale w twoim wieku taka przyczyna jest mniej prawdopodobna. Odpowiedz Cytuj
27 cze 2014 - 23:54:35
Próba wysiłkowa była robiona i wynik jej był w porządku. A odnośnie żołądka po gastroskopii stwierdzono helicobakter. Obecnie mam niskie ciśnienie (114 na 74 ) ale wysoki puls nawet do 90 uderzeń na minutę. Jaki powinien być u dorosłej kobiety optymalny puls.( ważę 63 kg). I jeszcze jedno ,jak już odstawiam betaloc 25 przez tydzień (biorę po pół tabletki) ile jeszcze czasu mam go brać? Dziękuję pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
28 cze 2014 - 10:17:46
zazwyczaj w spoczynku puls powinien być trochę niższy, jednak nie jestem w stanie sprawdzić czy podczas pomiaru na przykład nie stresujesz się oczekiwaniem na wynik, co również może mieć wpływ
wygląda na to że od strony kardiologicznej jest wszystko w porządku
masz wynik gastroskopii w domu? mogłabyś go tutaj przepisać?
z kręgosłupem nie masz żadnych problemów? nie masz stwierdzonego jakiegoś większego skrzywienia? Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.