Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
20 cze 2014 - 19:36:37
Specjalizacja: Ginekolog
Czy na coś choruję: tak
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: tak
Jakie to są dolegliwości:
Od wieeeelu tat borykam się z nawracającymi a właściwie nie wyleczonymi stanami zapalnymi pochwy.Objawy to wodnista wydzielina cuchnącą, pieczenie, ból brzucha. Nikt nie potrafi mi pomóc. Teraz dowidziałam się , że mam przepuklinę odbytniczo-pochwową. Czy to nie ona jest sprawcą moich kłopotów?
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
Leczyłam się już wszystkim co jest w aptekach dostępne na recepty i bez.Były tez antybiotyki celowane.Wciąż bez skutku. Czy powinnam tę przepuklinę usunąć?
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
20 cze 2014 - 20:19:05
A to na pewno chodzi o przepuklinę czy może przetokę odbytniczo-pochwową? Bo jeżeli to drugie to chyba jedynym rozwiązaniem byłoby w miarę możliwości usunięcie jej. Inaczej problemu się nie rozwiąże. Jaki lekarz Ci to zdiagnozowal, ginekolog? Odpowiedz Cytuj
21 cze 2014 - 17:28:49
Witam, chodzi o przepuklinę, którą zdiagnozował proktolog badaniem palpacyjnym. Ona się po wypróżnieniu powiększa tak ,że zagradza wejście do pochwy. To taka miękka gula, można ja przez pochwę wcisnąć do środka, do jelit, rośnie i zmniejsza się, nie wiem od czego zależy jej wzrost czy tez zmniejszenie. Mam tez stan zapalny jelit i uchyłki, czy to może być jakoś powiązane z stanami zapalnymi pochwy? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
22 cze 2014 - 19:55:11
raczej ze stanami zapalnymi pochwy nie powinno mieć to związku
co do leczenia, to rozmawiałaś z proktologiem? zalecał jakieś postępowanie? Odpowiedz Cytuj
22 cze 2014 - 22:14:42
Proktolog jest raczej małomówny, wyciągnęłam od niego tylko tyle, ze nie powinnam nic z tym robić, bo po zabiegu jest jeszcze gorzej i już. Sam od siebie nic nie mówi. A przecież wiem, że przepuklina może urosnąć i co wtedy? czy grozi mi coś złego? Dla pewności, przepuklina nie wpływa na stan pochwy?
dziękuję za odpowiedź. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
22 cze 2014 - 22:39:22
Przyznam Ci się szczerze że w temacie tego typu przepuklin odbytniczo-pochwowych nie mam doświadczenia więc raczej niewiele doradzę. Trzeba właśnie pytać o poradę chirurga, proktologa albo ginekologa. Odpowiedz Cytuj
26 cze 2014 - 10:31:54
Dziękuje za szczerość smiling smiley Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.