Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
17 cze 2014 - 17:52:07
Specjalizacja: Okulista
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Czy przyjmuję jakieś leki - komentarz
Seronil, Convulex

Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: tak
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie - komentarz
Anoreksja, Bulimia
Jakie to są dolegliwości:
od kilku tygodni od kiedy zaczęłam ćwiczyć mam mroczki przed oczami, dotychczas mi to nie dokuczało, bo były raczej przeźroczyste tzn. jakbym patrzyła przez lupę na której są zaschnięte maleńkie kropki deszczu, były ruchliwe i bardziej widoczne tylko kiedy skupiłam na nich wzrok, teraz jedna z nich się powiększyła i jest czarna, co dziwne kiedy zamykam oczy też się wyróżnia na ciemnym tle, ale nie w każdej sytuacji
Od jak dawna się pojawiają:
od kilku tygodni, ciemniejsza powiększająca się plama od kilku dni
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
tą czarną widzę obecnie prawie non stop, te mniejsze tak jak poprzednio tylko gdy skupię na nich wzrok, w zależności na co patrzę, jak patrzę na coś gdzie jest dużo kolorów to tej plamki nie widzę, jak patrzę na niebo lub w jaśniejszym świetle widać ją wyraźniej
Jakie mają nasilenie?
różnie, czasem plamka ta jest wyraźniejsza i wygląda bardziej jak kreska, a czasem jest mniej czarna, ale rozmywa się i jest większa. Co dziwne ostatnio też mi się śniła, tzn. śniło mi się, że przeszkadza mi w widzeniu w czasie marzenia sennego.
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
17 cze 2014 - 19:25:49
myślę że dobrze byłoby pokazać się u okulisty aby Cię przebadał i ostatecznie powiedział czy faktycznie coś jest nie tak czy też może jednak wszystko jest w najlepszym porządku, bo mogą to być tak zwane męty, które mogą być widoczne w polu widzenie i wynikają ze zwyrodnienia ciała szklistego, co jest zupełnie normalne i pojawia się wraz z wiekiem Odpowiedz Cytuj
19 cze 2014 - 22:08:19
wykryto zatarcie tarczy nerwu podczas badania dna oka, tam gdzie widzę tą plamkę, Pani Doktor też stwierdziła, że mam tam poszerzoną źrenicę. dostałam skierowanie do szpitala z podejrzeniem zapalenia nerwu wzrokowego. Miałam pójść od razu, ale nie mogłam się dostać, czekałam 8 godzin. Czy można się pomylić podczas tego badania dna oka? Tzn może się okazać, że z tarczą jest ok? czy raczej będę musiała podjąć środki aby to wyjaśnić, najlepiej w szpitalu? Przyznam szczerze ,że w warszawie po rejestracji w szpitalu na lindleya kazano mi czekać, było akurat dużo pacjentów okulistycznych, trafiały przypadki nagłe tzn. ktoś po urazie np do szycia, z przebitą gałką oczną itp. Ci ludzie też czekali po 6 godzin? Pokierowano mnie do szpitala na krasińskiego, ale tam powiedzieli ,że mnie nie przyjmą z czymś takim bo potrzeba neurologa i radiologa a oni nie mają. Odpowiedz Cytuj
19 cze 2014 - 22:12:52
aa i mam 33 lata Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
20 cze 2014 - 13:14:22
badanie wykonuje lekarz i zawsze jest to jego subiektywna ocena, każdy człowiek może się pomylić, ale generalnie skoro podejrzewał zapalenie nerwu wzrokowego to powinnaś być dalej diagnozowana, dostajesz skierowanie na oddział okulistyczny więc zgłaszcza się do wybranego, jeżeli nie zostaniesz przyjęta to szpital ma obowiązek wskazać Ci inne miejsce do którego masz się zgłosić, takie są zasady i szpital bierze za to odpowiedzialność Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.