Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
10 cze 2014 - 17:12:02
Specjalizacja: Internista
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
witam serdecznie! Dolegliwościami są ciemne, a czasami wręcz bardzo ciemne sine plamy na ciele. Plamy te wyglądają jak siatka utworzona z naczyń krwionośnych i żył. Plamy te pojawiają się na całych nogach, całych rękach i częściowo na twarzy ( na twarzy jednak nie są one tak mocne). Zauważyłam, ze plamy te pojawiają sie u mnie zamiast gęsiej skórki gdy jest mi zimno. Co dziwniejsze, pojawiają się one także gdy jest mi wewnętrznie ciepło, ale ciało jest troszkę ochłodzone. Problem ten stwarza duży dyskomfort psychiczny.
Od jak dawna się pojawiają:
Od dzieciństwa- szkoła podstawowa.
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
Pojawiają się codziennie po kilkanaście razy. Właściwie jak noszę na dzień dzisiejszy lżejsze ubrania, towarzyszą mi one przez większość dnia.
Jak już wspomniałam lokalizują one się na całych nogach, całych rękach ( ramiona, przedramiona i dłonie) oraz częściowo na twarzy.
Jakie mają nasilenie?
Raz bywają lżejsze- fioletowy odcień. Zazwyczaj jednak są one tak intensywne (bordowego koloru), że ukrywam je pod długim rękawem/nogawką.
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
Ulgi nie przynosi nic poza schowaiem tego pod długim rękawem.
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
Standardowe badanie krwi wykonywane w miare regularnie- badanie wykonywane w Wielkiej Brytanii.

Jakie były wyniki wykonanych badań?
Wyniki w normie.
Jakie było dotychczas leczenie?
Byłam z dolegliwością tą u brytyjskiego lekarza pierwszego kontaktu. Stwierdził on ( zresztą tak jak w prawie każdej sprawie), że taka jest moja natura. Powiedział, że nie ma się czym przejmować.
Nie byłam na nic wcześniej leczona.
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
-
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
-
Inne uwagi:
-
Odpowiedz Cytuj
10 cze 2014 - 17:18:46
Witam serdecznie,

Byłabym wdzięczna, gdyby mogli Państwo rzucić okiem na sprawę, która mnie nurtuje.

Dziękuję z góry i pozdrwawiam! Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
10 cze 2014 - 18:40:54
to co opisujesz to może być siność siateczkowana (z łac. livedo reticularis), możesz sobie o tym poczytać w internecie, czasami pojawianie się takiego objawy wskazuje na jakąś chorobę układową (reumatologiczną), ale w przypadku braku innych niepokojących objawów może być to wariant normy czyli nie jest to sprawka żadnej choroby i tak najprawdopodobniej jest u Ciebie
nie słyszałem jednak aby były jakieś metody przeciwdziałania takim zmianą na skórze, może po prostu trzeba się do tego przyzwyczaić Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.