Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
04 cze 2014 - 18:09:05
Specjalizacja: Reumatolog
Czy na coś choruję: tak
Czy na coś choruję - komentarz
Od miesiąca borykam się z bólem barku. Najpierw próbowałam rehabilitacji, gdzie doszło do pogorszenia (ból naprawdę nie do zniesienia), potem konsultacja internistyczna (tramal, naproxen, milgamma - wszystko doustnie) - i była poprawa. Leki właśnie się skończyły i tak boli, że wybłagałam blokadę ze sterydami. Nieco to pomogło. Zrobiłam poziom kwasu moczowego - 4,9 mg/ dl, RF- 11,8 IU/ml, odcz. Waaler Rose- ujemny. Dodatkowo od miesiąca sporo piję piwa - problemy w pracy. Zaczęłam chodzić na terapię, ale ta akcja z bólem barku wszystko mi niszczy. Jeszcze USG - pogrubiony mięsień nadgrzebieniowy, diagnoza - konflikt podbarkowy
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Czy przyjmuję jakieś leki - komentarz
Przez 2 tyg po wizycie u internisty, ale od tygodnia już nie: Naproxen, Tramal, Milgamma. Od wtorku - blokada iniekcjami sterydowymi
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: tak
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie - komentarz
Stłuszczenie wątroby, skolioza dwułukowa z kręczem szyi (wrodzonym) oraz widocznymi na rtg zmianami degeneracyjnymi kręgów
Jakie to są dolegliwości:
Ból barku z jakby promieniowaniem na łokieć i kręgosłup szyjny
Od jak dawna się pojawiają:
Miesiąc
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
Po raz pierwszy w życiu
Jakie mają nasilenie?
Umiarkowane, ciągłe
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
Oparcie bolącej ręki w zgięciu pod kątem prostym - proprawa. Pogorszenie - podnoszenie ręki do góry, próba noszenia na tym ramieniu torebki.
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
USG stawu barkowego,
RF, kwas moczowy, wskaźnik Waaler Rose
Jakie były wyniki wykonanych badań?
poziom kwasu moczowego - 4,9 mg/ dl, RF- 11,8 IU/ml, odcz. Waaler Rose- ujemny
USG - pogrubiony mięsień nadgrzebieniowy, diagnoza - konflikt podbarkowy
Jakie było dotychczas leczenie?
1 spotkanie z rehabilitantem (pogorszenie), potem: Naproxen, Tramal, Milgamma, od wczoraj blokada sterydowa
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
Doustnie naproxen 500 mg 2x, strenduo - 3x, milgamma doustnie - 3x. Domięśniowo steryd (depomedrol?)
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
W trakcie podawania leków doustnych była poprawa, natomiast pogorszenie nastąpiło mniej więcej w ciągu tygodnia od wybrania wszystkich tabletek. Od wczoraj po blokadzie sterydowej zwiększona ruchomość barku, ale ręka nadal wydaje się "słabsza". Mogę odręcznie pisać, co nie było możliwe przy tabletkach.
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
04 cze 2014 - 19:10:45
w tytule zapytałeś czy to może być dna moczanowa, moim zdaniem nie ma podstaw aby tak podejrzewać, ponieważ objawy które opisujesz nie są charakterystyczne dla dny moczanowej, kwas moczowy jest w normie ale on akurat może być w normie przy dnie moczanowej
masz opis RTG? możesz go przepisać?
moim zdaniem internista to nie jest najlepszy specjalista w przypadku Twoich dolegliwości, proponuję wizytę u ortopedy, może wskazane byłoby nawet leczenie operacyjne Odpowiedz Cytuj
04 cze 2014 - 20:28:07
Arturo, przede wszystkim nie jestem niestety facetem. Ale mniejsza o towinking smiley
Do internisty jest najprostszy dostęp, stąd ten wybór.
Blokadę wykonał reumatolog.
Oto moje rtg:
Szerokość szpary stawowej stawu barkowo obojczykowego i ramiennego w zakresie normy rtg. Zaznaczona podchrzęstna sklerotyzacja guzka większego kości ramiennej. Przestrzeń podbarkowa zwężona.
Pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
05 cze 2014 - 21:13:00
przepraszam za swoją pomyłkę winking smiley
proponowałbym Ci wizytę u ortopedy, to oni przede wszystkim zajmują się takimi sprawami jak Twoja, tak jak mówię, być może jakieś postępowanie operacyjne byłoby metodą na pozbycie się Twoich dolegliwości Odpowiedz Cytuj
06 cze 2014 - 10:45:15
Dziękuję za odpowiedź. Byłam już u ortopedy, który sugeruje rehabilitację barku od teraz. A ja w tym momencie rehabilitacji się po prostu boję (patrz mój pierwszy post - niesamowity ból po pierwszym zabiegu, który tak naprawdę spowodował, że poszłam do POZ a potem reumatologa błagając o blokadę).
Z kolei reumatolog też, jak ortopeda, sugeruje rehabiltację, ale w momencie jak już \"powrócę do żywych\".
Sugerujesz artroskopię barku? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
07 cze 2014 - 10:45:20
podobne stany niekiedy się operuje (między innymi właśnie artroskopowo) dlatego pisałem Ci abyś pokazała się u ortopedy aby ostatecznie ocenił wskazana do takiego leczenia ale skoro ortopeda powiedział że jest to do leczenia zachowawczego to w takim razie tak trzeba postępować i może z biegiem czasu będzie poprawa Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.