Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
03 cze 2014 - 11:07:01
Specjalizacja: Dermatolog
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Moja córka dwa tygodnie po porodzie ukazały się na jej brzuchu i plecach plamy koloru kawy z mlekiem dość obszerne.
Odpowiedz Cytuj
03 cze 2014 - 11:13:28
Witam moja córka dwa tygodnie po porodzie wyszły na jej ciele plamy koloru kawy z mlekiem dość obszerne była diagnozowana na ojomie ze wzgledu,że była nie wydolna płucowa i tam powiedzieli,że może być to neurofibramatoza typu 1,ale była konsultowana z poradnią genetyczną .Powiedzieli ,że mam czekać ,bo ta choroba się długo rozwija i jest cieszka do diagnozy. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
03 cze 2014 - 15:25:34
te zmiany które opisujesz u swojego dziecka to z francuskiego \"plamy café au lait\", musisz wiedzieć że niekiedy, zwłaszcza jeżeli plam nie jest dużo (są pojedyncze) to wcale nie muszą wiązać się z żadną chorobą genetyczną, jednak niekiedy niestety wiążą się, głównie właśnie z nerwiakowłókniakowatością 1 typu
choroba ta przebiega z różnym nasileniem więc trudno coś wiecej powiedzieć, pewnie pediatra będzie chciał dziecko obserwować czy rozwija się jak należy, ewentualnie można zrobić badania enetyczne Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.