Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
02 cze 2014 - 15:19:34
Specjalizacja: Neurochirurg
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Bóle kregosłupa promieniujace od prawego posladka do łydki

Od jak dawna się pojawiają:
ok 4 miesiecy
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
24 na dobe lokalizuja sie nad posladkiem
Jakie mają nasilenie?
intensywne i przewlekle
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
leki nie daja zadnej poprawy
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
MRI
Jakie były wyniki wykonanych badań?
Lordoza ledzwiowa spłycona. Kość krzyzowa poziomo ustawiona. Zmiany zwyrodnieniowe krażków miedzykregowych L-4-L5 i L5-S1 wyrazone obnizeniem sygnału w obrazach T2-zależnych (odwodnienie krażkow) Na poziomie L3-L4 widoczna jest niewielka wypuklina tylna prawoboczna krażka miedzykregowego, ktora modeluje worek opony i miernie zweza prawy zachyłek boczny. Na poziomie L4-L5 widoczna jest przepuklina dyskowa tylna centralna (protruzja). ktora modeluje worek oponowy. Na poziomie L5-S1 widoczna jest przepuklina dyskowa tylna centralna lateralizujaca na strone prawa. (protruzja) ktora modeluje worek oponowy, zweza prawy otwor miedzykregowy i miernie zachyłek boczny z kompresja korzenia nerwowego w miejscu. Guzki Schmorla. Stozek rdzenia bez zmian ogniskowych.
Jakie było dotychczas leczenie?
tabletki przeciwzapalne i bolowe (Eksbol po ktorym nie ma poprawy)
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
z powodu bolu
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
Dikloberl 2 razy dziennie, movalis na noc jedna tabletka, exbol 2 razy dziennie w silnych bolach, meloxsistad raz dziennie na noc i biofenac dwa razy dziennie
Inne uwagi:
dorazne lekami przeciwzapalnymi i przeciwbolowymi
Odpowiedz Cytuj
02 cze 2014 - 15:21:20
Prosze o odpowiedz co w takiej sytuacji powinnam zrobic i jakie moze byc leczenie Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
02 cze 2014 - 15:34:07
u jakiego lekarza byłaś do tej pory? u rodzinnego? u neurologa?
z tego co piszesz to leczenie zachowawcze nie jest skuteczne, objawy są nasilone i typowe dla bólów korzeniowych, MRI potwierdza dyskopatię i ucisk na jeden z korzeni nerwowych, myślę że wskazana byłaby konsultacja neurochirurgiczna i rozważenie leczenia operacyjnego Odpowiedz Cytuj
02 cze 2014 - 15:40:57
dziekuje za odpowiedz.
odwiedziłam neurologa ktory zaproponowal wizyte u neurochirurga. lekarze rodzinni przepisuja mi leki przeciwbolowe i przeciwzapalne. jakis inny sposob leczenia oprocz operacyjnego? zaznacze ze mam planowy wyjazd za granice i zalezalo by mi na szybkim powrocie do zdrowia. obecnie jestem juz miesiac na zwolnieniu lekarskim. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
02 cze 2014 - 17:13:56
Ewentualnie gorset ortopedyczny mógłbyś spróbować. Odciąża krègosłup i mógłby zmniejszyć dolegliwości ale możliwe że bez neurochirurga się nie obejdzie. Jest fizyczny ucisk na korzeń nerwowy leki czy zabiegi tego nie zniwelują.
Poza tym trzeba oszczędzać kręgosłup żeby nie pogłębiać schorzenia. Odpowiedz Cytuj
02 cze 2014 - 17:29:59
Dziekuje za odpowiedz. Odpowiedz Cytuj
02 cze 2014 - 20:22:15
taki gorset wypisuje lekarz? czy samemu mozna zakupic? na jakiej zasadzie miala by sie odbyc taka operacja? i czy ona jest konieczna? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
03 cze 2014 - 11:02:25
Gorset można kupić w sklepie z zaopatrzeniem ortopedycznym ale mając wniosek refundacyjny będzie znacznie taniej. Czy operacja jest konieczna, nie jest od tego się nie umiera ale jeżeli dolegliwości są silne to może to być najleosze rozwiązanie Odpowiedz Cytuj
03 cze 2014 - 11:14:07
Prosze powoiedzieć na czym polega dokładnie moga choroba? i co oznaczaja te Guzki Schmorla Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
03 cze 2014 - 15:20:21
guzki Schmorla wynikają z postępujących procesów zwyrodnieniowych kręgosłupa, ewentualnie z przebytej choroby Scheuermanna, chociaż to akurat nie ma większego znaczenia
kręgosłup jest tak zbudowany, że pomiędzy kręgami znajdują się sprężyste dyski które amortyzują obciążenia, z czasem niestety mogą pękać a ich fragmenty przemieszczają się w różnych kierunkach i mogą uciskać rdzeń nerwowy albo korzenie nerwowe co wywołuje objawy neurologiczne głównie w kończynach dolnych, zabieg w dużym skrócie polega na usunięciu tych zmian które wywołują ucisk Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.