Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
28 maj 2014 - 17:58:26
Specjalizacja: Lekarz rodzinny
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Czy przyjmuję jakieś leki - komentarz
ascofer (mam niski poziom hemoglobiny od stycznia 2014) + magnez z witaminą B
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Obrzęk lewej stopy, po pierwszej dobie się zmniejszył, ale po dwóch dobach zauważyłam po prawej stronie kostki zmianę podskórną, mianowicie jakbym miała tam jakiegoś siniaka fioletowo zielonkawego.
Od jak dawna się pojawiają:
od 2 dni
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
Lewa stopa, wewnetrzna strona jest 'posiniaczona', a cala stopa lekko obrzęknięta, łydka częściowo też jest obrzęknięta
Jakie mają nasilenie?
nie czuje żadnego bólu, tylko pierwszego dnia czułam przy prostowaniu stopy dyskomfort i lekkie drętwienie chwilowe
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
Śpię ze stopą położoną do góry, możliwe że dlatego obrzęk się zmniejszył
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
28 maj 2014 - 18:50:35
a czy był w ostatnim czasie jakiś uraz tej nogi po którym pojawił się obrzęk i te siniaki?
jeżeli tak to jest to normalna kolej rzeczy, obrzęk, wylewy krwawe które zamieniają się w siniaki z czasem zmieniające kolor na zielony albo żółty
jeżeli był uraz to może to dodatkowo świadczyć o uszkodzeniu więzadeł czy nawet złamaniu, dobrze byłoby w takiej sytuacji pokazać się u lekarza Odpowiedz Cytuj
28 maj 2014 - 19:06:50
Dostałam glanem w piszczel jakieś 10 cm nad tym siniakiem na stopie. Mam na piszczelu teraz siniaka około 7-cm. Raczej to nie złamanie bo nie boli mi to w ogóle, nawet ten siniak na stopnie gdy go dotykam nie boli. Stopa obrzękła tak nagle po zajęciach, czułam że jest sztywna gdy wstałam z krzesła po 2 godzinach siedzenia.Gdy stawiam stopę \'twardo\' na ziemię czuję jakby mi skóra z góry się trzęsła chwilę jak galareta. Nie oberwałam niczym w tą stopę właśnie dlatego to jest takie dziwne dla mnie. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
28 maj 2014 - 20:51:19
piszesz że ktoś kopnął Cię twardym butem powyżej miejsca gdzie jest obrzęk i siniak, na skutek ciażenia wynaczyniona krew i płyny które przesiąkają do tkanek mogą spływać trochę niżej, więc nie jest wykluczone że jedno z drugim ma zdecydowany związek, ale bez zobaczenia i zbadania Cię trudno powiedzieć coś pewniejszego Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.