Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
19 maj 2014 - 18:39:29
Specjalizacja: Ortopeda
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
3 tygodnie temu zauważyłem że wieczorami po pracy moje lewe kolano jest "zmęczone". Z czasem zaczynało lekko pobolewać. Później doszły bardzo głośne strzelania podczas np prostowania. W momencie gdy położę dłoń na rzepce i ruszam kolanem czuje jakby szorowanie w stawie w prawym kolanie to nie występuje.

W zeszły piątek po wstaniu z krzesła , przejściu kilku kroków moje kolano samo się uginało. Gdy na nie stawałem zginało się w kolanie( mimo wolnie jakby ). Ponadto czułem w tym czasie ból w mięśniu pod kolanem i tuż nad kolanem. w tym czasie również czułem jakby narastające ciśnienie w kolanie, ucisk.

Aktualnie jest z dnia na dzień coraz gorzej. Czasami gdy chodzę czuje jakby na kolanie był zawiązany bandaż, ucisk, przyblokowanie, ograniczenie ruchu. Kuśtykam. Kupiłem sobie dzisiaj stabilizator kolana wizytę u ortopedy mam dopiero na 26 czerwca więc ponad miesiąc. Nie wiem co robić do tego czasu. Zastanawiam się czy nie udać się na sor jak sytuacja z uginaniem kolana się powtórzy.

Ból najczęściej występuje poniżej rzepki oraz z tyłu nogi( od strony uda)

Od jak dawna się pojawiają:
3 tygodnie
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
Wieczorami, po całym dniu w pracy ( praca fizyczna, dużo chodzenia/ noszenia dosyć ciężkich rzeczy)
Jakie mają nasilenie?
Umiarkowane do intensywnych
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
Ulgę przynosi odpoczynek i delikatnie jakby np ciepła kąpiel
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
RTG
Jakie były wyniki wykonanych badań?
Nie stwierdzono zmian. Do obserwacji ortopedycznej ( niestety nie mam zdjęcia na płycie)
Jakie było dotychczas leczenie?
brak
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
brak
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
brak
Odpowiedz Cytuj
19 maj 2014 - 18:42:26
Nie widzę opcji edycji wpisu więc dopiszę bo zapomniałem o czymś.

Nie wiem czy to już moje \"wkręcanie sobie\" Ale czasami czuję jakby od kolana do kostki powstawała na omawianej nodze \"gęsia skórka\" . Zdarzyło się to już z 4-5 razy tyli na tej nodze, stosunkowo szybko przechodzi. Odpowiedz Cytuj
19 maj 2014 - 19:09:43
Raz jeszcze ja. Proszę o scalenie o ile to możliwe. Właśnie obserwowałem kolano podczas ruszania nim. W pewnym momencie zaczęło strzelać podczas prostowania. Rzepka w tym czasie zachowuje się następująco. Rozpoczyna ruch do góry następnie słychać chrupnięcie i przeskakuje w prawo ( w stronę prawego kolana) Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
19 maj 2014 - 19:22:06
czy byłeś z tym u lekarza rodzinnego?
podejrzewam że na SOR Cię nikt nie przyjmie, bo to nie jest stan zagrożenia życia i zdrowia a SOR nie służy do rozładowywania kolejek u specjalistów
czy masz nadwagę?
czy te objawy pojawiły się po jakimś urazie?
pracujesz? czym się zajmujesz?
uprawiasz jakieś sporty?
kolano nie puchnie? nie jest zaczerwienione? nie jest cieplejsze niż to drugie? Odpowiedz Cytuj
19 maj 2014 - 19:32:22
Tak byłem u lekarza ogólnego po skierowanie. \"Podejrzenie uszkodzenia aparatu więzadła stawy kolanowego\".

Zgadza się nie jest do rozładowywania kolejek, ale w momencie gdy jest godzina 19 a ja nie mogę utrzymać nogi sztywno to co zrobić ? Jak będę tak chodził miesiąc to w końcu skręcę dodatkowo kolano. No ale wiem ze sor przynajmniej powinien być do cięższych przypadków dlatego nie pojechałem.

Nie mam nadwagi: 173 cm wzrostu około 65-69 kg wagi.
- Ostatnio nie miałem żadnych urazów.

- Pracuję, jestem pracownikiem fizycznym. Czasami muszę przenieść element ważący około 150 kg ( niesiemy w 2 osoby), bardzo dużo w pracy chodzę, kucam, klękam itp.

- Sport - brak w młodości skateboarding, snowboard dawniej liczne urazy, upadki itp Może to coś z tamtych lat?

- Kolano czerwone nie jest, wody nie stwierdzono, cieplejsze raczej nie jest, nie czuję aby było.

Dziękuje za odpowiedz w mojej sprawie

Pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
20 maj 2014 - 15:48:07
jeżeli istnieje podejrzenie uszkodzenia aparatu więzadłowego stawu kolanowego to przede wszystkim do czasu wizyty u lekarza ortopedy powinieneś odciążać kończynę, czyli dwie kule i poruszać się na nich
tutaj należy wykonać USG albo rezonans magnetyczny stawu kolanowego aby ocenić aparat więzadłowy, takich badań i tak raczej nie wykonuje się w trybie ostrodyżurowym Odpowiedz Cytuj
20 maj 2014 - 20:19:31
Ból jak na razie nie jest bardzo ostry, Czasami zaboli jak źle stanę np i noga lekko jakby ucieknie. Lub bo długim dniu w pracy. aktualnie zakupiłem stabilizator kolana i sobie w nim chodzę. Podjadę w czwartek do lekarza mam poprosi może uda się dostać szybciej. Eh tyle człowiek płaci i prosić się musi. no ale cóż zrobić.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
20 maj 2014 - 23:22:11
no niestety tak działa system zdrowia, na tyle starcza pieniędzy i nie ma jednego łatwego sposobu na to aby rozwiązać wszystkie bolączki służby zdrowia, może uda się znaleźć jakiś przyzwoity termin - trzymam kciuki Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.