Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
14 maj 2014 - 20:34:54
Specjalizacja: Alergolog
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
W różnych częściach ciała pojawiają się skupiska malutkich krostek, które swędzą. Po drapaniu sprawiają wrażenie "wyschniętych".
Głównymi miejscami są: ręce (całe) + niekiedy dłonie od zewnętrznej strony, szyja, ramiona.
Twarz również: nos (dookoła dziurek - podobny wygląd jak po dłuższym katarze), policzki, okolice ust (głównie nad górną wargą). Czasem powieka, czoło.

Objawy pojawiają się od sierpnia zeszłego roku. Byłam z tym u dwóch dermatologów, którzy przepisywali mi różne maści sterydowe, raz dostałam zastrzyki domięśniowe.
Po braku poprawy udałam się do pani alergolog, która skierowała mnie na testy alergiczne wziewne i pokarmowe. Nic nie wykazały - brak uczulenia.
Zaleciła również, żebym wzięła przepisane przez siebie tabletki Rupafin, jestem przy końcu listka i poprawy nie ma żadnej.
Ponadto wykonałam badania kału na obecność pasożytów i lamblii - również brak.
Maść, która mi w miarę pomaga to Novate na receptę, ale do twarzy jest za mocna, natomiast przy zaprzestaniu stosowania objawy wracają.
Nie zaobserwowałam po czym występują. Zaczęłam prać w proszku dla alergików, ale poprawy również nie ma. Jedno, co mogę stwierdzić - nasilają się po alkoholu. Ale również po jego odstawieniu się pojawiały.
Wszystko trwa od sierpnia zeszłego roku. Naprawdę nie mam pojęcia co z tym zrobić i jaka jest prawidłowa diagnoza.

Dodam, że nie jestem w ciąży, odżywiam się prawidłowo, prowadzę normalny tryb życia, na stres jestem narażona jak każdy przeciętny człowiek.
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
14 maj 2014 - 20:37:03
Witam, jeśli ma Pani możliwość to proszę zamieścić zdjęcia tych zmian. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.