Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
14 maj 2014 - 10:27:49
Specjalizacja: Ortopeda
Czy na coś choruję: tak
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
złamanie zgnieceniowe guzka większego kości ramiennej
Od jak dawna się pojawiają:
08.02.2014
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
lewy bark ponadto złamanie obojczyka
Jakie mają nasilenie?
nie ruszam lewą ręką
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
usg barku lewego i rezonans magnetyczny
Jakie były wyniki wykonanych badań?
nieprawidłową diagnozę postawili zwapnienie kaletki podbarkowej
Jakie było dotychczas leczenie?
rehabilitacja laser, ultra dźwięki, ćwiczenia
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
cały czas trwa leczenie
Inne uwagi:
do tej pory nie ruszam ręką, czy jest możliwość, że ręka będzie sprawna po sanatorium, na które czekam. Cały czas ćwiczę i nic nie pomaga.
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
14 maj 2014 - 10:47:11
masz opisy USG i MRI tego barku? możesz je przepisać?
byłaś operowana? było stosowane jakieś unieruchomienie?
w tej kończynie czucie jest prawidłowo zachowane?
co mówią ortopedzi? że jak powinno przebiegać leczenie?
jakie dają rokowanie?
czy bierne ruchy w stawie ramiennym wykonujesz? tzn. jeżeli ktoś porusza Twoją kończyną to się rusza tylko swoimi mięśniami nie możesz jej poruszyć? Odpowiedz Cytuj
14 maj 2014 - 13:05:54
dzień dobry. Mam badanie Rezonans Magnetyczny, tu cytuję opis;
Stan po przebytym złamaniu zgnieceniowym guzka większego kości ramiennej z niewielkim zagłębieniem jego powierzchni w polu przyczepu m. nadgrzebieniowego i częściowo podgrzebieniowego. Ścięgno m. nadgrzebieniowego i przednia część ścięgna m. podgrzebieniowego na poziomie złamania obrzęknięte, o nierównych zarysach, ciągłość ścięgien zachowana. Poza tym stożek rotatorów bez nieprawidłowości, nie stwierdzam cech zaniku mięśni stożka. Nieprzemieszczone złamanie barkowego końca obojczyka w trakcie gojenia;poprzeczna szczelina złamania znajduje się dystalnie od przyczepu więzadła kruczo-obojczykowego. Staw barkowo-obojczykowy bez nieprawidłowości. Wyrostek barkowy łopatki o pierwszym typie budowy. Nie stwierdzam zwiększonej ilości płynu w kaletce podbarkowo- podnaramiennej i w stawie ramiennym. Ścięgno głowy długiej m. dwugłowego ramienia położone prawidłowo, nie stwierdzam zwiększonej ilości płynu w jego pochewce. Obrąbek i panewka stawowa bez nieprawidłowości.. To jest opis. Nie byłam operowana, kazali mi nosić tylko chustę trójkątną, co i tak było zalecane na zwapnienie kaletki podbarkowej, ponieważ taką szpital mi ustalił diagnozę po rtg, sama prywatnie robiłam rezonans magnetyczny. Ortopedzi nic nie mówią, dali mi laser i ultra dźwięki oraz ćwiczenia rehabilitacyjne, któe nie pomagają, ręką o własnych siłach nie mogę w ogóle ruszać. Proszę o jak najszybsze zweryfikowanie opisu. Dziękuję z góry. Odpowiedz Cytuj
14 maj 2014 - 17:20:51
Dziękuję pięknie, pozdrawiamsmiling smiley Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.