Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
29 kwi 2014 - 10:02:33
Specjalizacja: Chirurg naczyniowy
Czy na coś choruję: tak
Czy na coś choruję - komentarz
po urazie stawu skokowego w 10 lipca 2013 roku zostałam zaopatrzona w opartunek gipsowy z nakazwm bezwzględnego lezenia z elewacją kończyny lewej oraz dostałam zastrzyk w brzych przeciwzakrzepowe clexan 1 raz dziennie na wizycie kontrolnej po 21 dniach zdjęto ni gips i okazało się że stopa jest cała sina i bardzo obrzęknięta dostałam sierowanie do chirurga naczyniowego po wykonaniu USG żył stwierdzona zakrzepicę żył głębokich obu żył strzałkowy zastosowano leczenie sintorom po około 3- miseiącach po kolejnym USG stwierdzono poszerzenie zakrzepicy o żyłę podkolanową obecnie zakrzepica ustąpiła ale noga w dalszym ciągu puchnie i jest zasiniona po kolejnym USG (22.04.2014) w obrazie wykazano znaczne zwężenie żyły podkolanowej oraz że zastawka jest również uszkodzona. Obecnie jestem po wizycie u mojego lekarza prowadzącego, który sugeruje mi że najprawdopodobniej konieczna będzie operacja. Proszę mi pomóc czy w tej sytuacji jest to jedyna metoda leczenia?
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Czy przyjmuję jakieś leki - komentarz
sintrom dawkowanie 1 tabletka 1 raz dziennie
agapurin 2x1 tabletka dziennie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
ból łydki i podkolanem podczas chodzenia, obrzęk łydki oraz stopy podczas chodzenia leżenienia również tzw. kulenie zasinienie stopu i całej nogi stopy bardziej skóra na całej lewej nodze jest sinawej barwy łuszczy się skóra mimo stosaowania balsamów nawilżających pojaja się niebieskie żyły
Od jak dawna się pojawiają:
od sierpnia 2013
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
łydka stopa
Jakie mają nasilenie?
intensywne
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
trudno mi powiiedzieć
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
badania IRN około 1 raz na dwa tygodnie
dopler żył
dopler tętnic
Jakie były wyniki wykonanych badań?
IRN bardzo "skaczący" od 1,12 do 3,4 bale niestety średni wychodzi około 1,43
Jakie było dotychczas leczenie?
poradnia naczyniowa
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
sintrom 1 x 1 tab dziennie
agapurin 2x1
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
leczenie trwa od sierpnia 2013 do chwili obecnej
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
29 kwi 2014 - 12:35:12
Myślę, że jeśli chirurg naczyniowy nie widzi innej możliwości i po takim czasie leczenia nie ma poprawy to prawdopodobnie jest to jedyne wyjście. Tak więc proponuję zgodzić się na zabieg. Odpowiedz Cytuj
29 kwi 2014 - 12:58:05
Bardzo dziękuję za odpowiedź mam jeszcze jedno pytanie czy ten zabieg pozostawia duże blizny? I czy polega on na usunięciu zwężonej żyły i na wprowadzeniu np sztucznej? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
01 maj 2014 - 16:08:50
Niestety nie umiem powiedzieć jak będzie wyglądał zabieg i jaką metodą zostanie wykonany, ale tego typu zabiegi są wykonywane tak, aby pozostawiać dobry efekt estetyczny i myślę, że o duże blizny nie musi się Pani martwić. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.