Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
07 wrz 2011 - 08:21:15
Witam, mam dopiero 24 lata, a ostatnie 3 miesiace zycia uprzykrza mi bol kregoslupa krzyzowego glownie. Wczorja mialam robione zdjecie. Oto wynik:
Niepelna sakralizacja kregu L5, wyrostki poprzeczne tego kregu tworza z koscia krzyzowa stawy rzekome.
Poziome ustawienie kosci krzyzowej z przmieszczeniem linii statycznego obciazenia ku przodowi.

Czy taki wynik moze dawac wlasnie dolegliwosci bolowe? Co z tym fantem poczac? Jakies konkretne cwiczenia? Masci? Tabletki przeciwbolowe odpadaja bo nie chcem sobie niszczyc kregoslupa. Wizyta u ortopedy za 4 miesaice... :/.

Najbardziej boli mnie psychicznie fakt ze taka mloda i juz problemy z kregopslupem. Zachodze w glowe skad to sie moglo wziasc??? Ani nie mam pracy fizycznej, ani nie dzwigam, raczej dbam o kregoslup a tu takie cos!! Dodam ze mam 180 cm wzrostu ale to chyba akurat tutaj nie ma nic do rzecyz? Bedfe b wdzieczna za jakiekolwiek informacje. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
07 wrz 2011 - 09:54:03
a jaki charakter ma ten ból?
czy on promieniują niżej do pośladków, pachwin, krocza, bioder, ud?
czy pojawiają się jakieś drętwienia, mrowienia kończyn dolnych?
czy przy pochylaniu się do przodu bóle się nasilają?
czy masz jakieś problemy z oddawaniem moczu? pieczenie cewki moczowej? mętny mocz? częste parcia na pęcherz? bóle brzucha? nudności? skoki temperatury? Odpowiedz Cytuj
07 wrz 2011 - 14:04:04
Bol ma charakter czasem ostry, czasme przewlekly, nie jest to rwa, bo mi nie promieniujen do posladkow, ani nie mam mrowienia ani dretwienia, mdlosci brak, tempreatury tez. Bardzio czesto boli jak siedze albo chodze, mniej jak stoje i odciaze prawa noge, bo to glownie rpawa strona mnie boli L-S, plus dodatkowow doscd mocno mnie pobolewa odcinek piersiowy. Czy dam rade sama sobie z tym poraqdzic czy konieczna ta wizyta u specjalisty? Odpowiedz Cytuj
07 wrz 2011 - 14:04:48
Acha i nie mam problemow z p[echerze ZADNYCH Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
07 wrz 2011 - 16:42:54
a w ogóle lekarz cie badał?
dobrze byłoby gdyby zbadał Cię lekarz rodzinny, zrobił badanie moczu i wykluczył że te bóle są od dróg moczowych czy inne dolegliwości bo w kręgosłupie nie masz stwierdzonych zmian zwyrodnieniowych, chociaż myślę że to co znaleziono również może powodować bóle, jeżeli to faktycznie od kręgosłupa to może lekarz rodzinny skieruje na zabiegi fizjoterapeutyczne, rehabilitację, warto pomyśleć też o regularnej aktywności fizycznej, będziesz widziała czy będzie poprawa Odpowiedz Cytuj
07 wrz 2011 - 19:32:09
Arturo, mialam robione badanie mcozu juz, wszystko ok, Usg jamy brzusznej, tez ok. Wiec pozsotaje widocznie ten kregoslup.
A tak w ogole to bardzo dziekuje za fachowa i rzeczowa odpowiedz. Czy moge nadal zajmowac sie mimo bolu bieganiem i jazda na rowerze? Dodam ze wlasnie najbardzije zdziwil mnei fakt, ze ten bol pojawil sie tak jakby nagle i to w stanei ostrym 3 miesaice temu, myslalam ze mam atak wyrostka robaczkowego przez pierwsze pare godzin, lecz pozniej bol zszedl na plecy i tak juz zostal, mimo iz czasem nadal schodzi na prawe podbrzusze - lekarz wysnul ze to niby od kregoslupa. Tak jak wspomnialam wczesniej, mocz i jama brzuszna w porzadku.
Dziwie sie tez ze najbardziej to boli mnie TYLKO prawa strona kregoslupa nei caly... sad smiley Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
07 wrz 2011 - 21:02:40
może tak być że boli kręgosłup tylko jednostronnie, co do biegania to byłbym jednak ostrożny, bo to może obciążać kręgosłup, zwłaszcza jeżeli biega się po twardej powierzchni i w niewłaściwym obuwiu Odpowiedz Cytuj
10 wrz 2011 - 09:02:04
Witam, a czy taki obraz rtg jest wynikiem wady wrodzonej czy zaniedbania? Wazne to dla mnie prosze Arturo o odp Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.