Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
24 kwi 2014 - 19:01:03
Specjalizacja: Gastrolog
Czy na coś choruję: tak
Czy na coś choruję - komentarz
witam. mam takie pytanie. wlasie przeszlam tomografie brzucha i kolanoskopie lekarz stwierdzil u mnie zapalenie jelita kretego. wystepuja takze zmiany w końcowym odcinku jelita krętego pokazujące pogrubienie sluzowki. czy jest to cos powaznego czy niemam sie czym martwic prosze o pomoc
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
bol brzucha z lewej strony pulsujacy na plecy

Od jak dawna się pojawiają:
od 3 miesiecy
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
pojawiaja sie z nienacka. nieraz po jedzeniu
Jakie mają nasilenie?
pojawiaja sie i znikaja
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
nie wiem od czego to sie bierze
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
kolanoskopia, rezonans magnetyczny
Jakie były wyniki wykonanych badań?
zmiany w końcowym odcinku jelita krętego pokazujące pogrubienie sluzowki, prawdopodobne zapalenie jelita kretego
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
prednisolone stosowane 8 tygodni. pierwsze dwa tygodnie po 8 tabletek dziennie z kazdym tygodniem zmiejszanie dawki o jedna tabletke. adcal 4 dziennie 8 tygodni
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
tabletki zaczelam brac 28 stycznia az przez osiem tygodni. bol troche ustal ale teraz znowu sie nasila
Odpowiedz Cytuj
24 kwi 2014 - 19:04:39
witam. mam takie pytanie. wlasie przeszlam tomografie brzucha i kolanoskopie lekarz stwierdzil u mnie zapalenie jelita kretego. wystepuja takze zmiany w końcowym odcinku jelita krętego pokazujące pogrubienie sluzowki. czy jest to cos powaznego czy niemam sie czym martwic prosze o pomoc Odpowiedz Cytuj
24 kwi 2014 - 19:59:13
niby szybko odpisuja a tu nikt nie odpisal do tej pory Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
24 kwi 2014 - 20:44:02
2 godziny to dużo oczekiwania na odpowiedź? nie sądzę winking smiley
są różne rodzaje zapaleń jelita grubego od takich mało swoistych niedających silnych objawów i przemijających z czasem po poważne schorzenia jak collitis ulceroza (wrzodziejące zapalenie jelita grubego) czy chorobę Crohna
czy lekarz który wykonywał badanie albo ten który prowadzi Twoje leczenie wspominał coś o wyżej wymienionych schorzeniach? Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.