Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
13 kwi 2014 - 18:31:36
Specjalizacja: Neurolog
Czy na coś choruję: tak
Czy na coś choruję - komentarz
Rok temu stwierdzono przepuklinę międzykręgową w odcinku L5-S1, leżałam na neurologii, byłam poddana rehabilitacji metodą Mc Kenziego.
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Drętwienie palca serdecznego i małego w prawej kończynie górnej(ręka szponiasta) zarówno w spoczynku jak i w ruchu, brak czucia w części dalszej paliczka palca małego, ból promieniujący do nadgarstka, łokcia i barku.
Od jak dawna się pojawiają:
Półtora miesiąca temu po wykonywaniu masaży podwodnych miałam pierwsze oznaki mrowienia,czasami drętwienia tych dwóch palców, teraz byłam na gabinecie masażu i objawy powróciły i się nasiliły. Obecnie jestem już tydzień na L4 i żadnej poprawy nie widzę, mimo odciążenia ręki od pracy i codziennych czynności. Funkcję prawej dłoni przejęła lewa dłoń
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
W ciągu dnia kilkanaście razy mam uczucie jakby mi ktoś wbijał szpilę w palce,wieczorem mam taki ból jakby mi coś od środka chciało rozerwać nadgarstek, a nad ranem wybudza mnie znowu ból i mam przykurcze w tych palcach.
Jakie mają nasilenie?
Teraz już intensywne
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
Zgięcie kończyny górnej na wysokości barku i wykonanie w obrębie nadgarstka ruchu nasila ból, który promieniuje do stawu łokciowego
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
Czekam do poradni neurologicznej, ale dopiero po świętach wielkanocnych mam wyznaczony termin.
Jakie było dotychczas leczenie?
Zabiegi z fizjoterapii jonoforeza z olfenem, prądy diadynamiczne, ultradźwięki, krioterapia,
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
baclofen, który działa na mnie nasennie i na krótko daje ulgę. Wszelakie żele działające przeciwbólowo i przeciwzapalnie typu ketonal, diclak nie działają na mnie
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
Biorę je od tygodnia(baclofen), ale znacznej poprawy nie ma
Inne uwagi:
Zabiegi z fizjoterapii
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
13 kwi 2014 - 20:36:28
Odpowiedź w innym poście. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.