Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
03 wrz 2011 - 18:11:45
Witam, poczułem guz koło ucha, na wysokości płatka usznego. Na początku był stosunkowo mały, uważałem go za przyszłego pryszcza. Niestety powiększył się, jest wyczuwalny, może już zauważalny. Gdy go dotykam boli. Chciałbym się dowiedzieć co to może być, czy powinienem podjąć jakieś działania, czy potrzebne są jakieś leki? Dziękuję za pomoc. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
03 wrz 2011 - 18:17:37
w jakim jesteś wieku?
od jak dawna masz tego guzka?
jakiej jest on wielkości?
czy jest bolesny? czy skóra nad nim jest zaczerwieniona?
rozumiem że guzek jest do przodu od małżowiny usznej? poniżej skroni, tak?
to może być jakieś zapalenie skóry, może być też ewentualnie węzeł chłonny albo jakiś guzek na śliniance, takie rzeczy trzeba wziąć pod uwagę
najlepiej byłoby gdyby zbadał Cię lekarz rodzinny, wtedy będzie mógł powiedzieć co to jest Odpowiedz Cytuj
03 wrz 2011 - 18:25:34
22 lata, guz wielkości groszku zielonego, wyczułem go jakiś tydzień temu, tak od przodu i miejsce dokładnie tak jak właśnie opisane. Aktualnie przebywam w innym mieście (do 15 września) i nie mogę zasięgnąć opinii lekarza rodzinnego, postaram się jednak udać się jak najszybciej. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
06 wrz 2011 - 00:14:47
dobrze byłoby pokazać się właśnie lekarzowi, głównie pod kątem ewentualnego guza ślinianki, chociaż najprawdopodobniej jest to po prostu powiększony odczynowo węzeł chłonny i bardzo możliwe że w ciągu kolejnego tygodnia zmniejszy się i zniknie, jednak zawsze lepiej to sprawdzić Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.