Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
29 mar 2014 - 16:58:21
Specjalizacja: Alergolog
Czy na coś choruję: tak
Czy na coś choruję - komentarz
alergia
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Czy przyjmuję jakieś leki - komentarz
tabletki-flonidan od alergii raz dziennie i witaminę B6 też raz dziennie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: tak
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie - komentarz
4 lata temu przeszłam gruźlicę, miałam wyciąganą wodę z płuc (ok. 1.7litra) i zrosty na płuchach
Jakie to są dolegliwości:
mam ciężki oddech - co kilka sekund muszę porządnie westchnąć bo nie mogę tego zrobić do końca tak jakby mi coś blokowało, kiedy jednak przy kilku próbach uda mi się odetchnąć do końca mam spokój na kilka minut, a później znów to samo, odczuwam przy tym ból w klatce piersiowej. często tez ziewam bez powodu i też nie mogę sobie ziewnąć do końca bo jest jakaś blokada, udaje mi się to dopiero przy kilku próbach. wcześniej mi się to nie zdarzało. te objawy mam od jakiś 2 tygodni. w pierwszym tygodniu nie zwracałam na to uwagi ponieważ objawy były minimalne. w ten poniedziałek zgłosiłam się do szpitala na izbę przyjęć ponieważ siedząc na lekcji odczułam straszne pieczenie i gorąco w klatce piersiowej oraz przyspieszone bicie serca a wzdychanie strasznie się nasiliło miałam wrażenie jakbym zaraz miała się udusić. w szpitalu robili mi EKG, RTG klatki piersiowej, spirometrie, pobierali krew, mocz. nie stwierdzili nic konkretnego (podejrzenie astmy) i przez 5 dni leczyli mi inhalacjami, codziennie badając mnie i mówiąc że jest lepiej, a ja wcale lepiej się nie czułam w dodatku konsultując się z panią pulmunolog wyśmiała mnie powiedziała że taki oddech to nic strasznego, a mi naprawdę to ciąży i jest tym źle, dlatego wypisałam się do domu na własne życzenie. od dwóch dni jestem w domu i nadal czuje się tak samo. boję się że to może być coś poważnego. nie wiem co robić. proszę o pomoc i rady.
Od jak dawna się pojawiają:
od 2 tyg.
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
cały czas, jak wyżej już pisałam cięzki oddech, ból i delikatne gorąco w klatce choć czasem się nasila.
Jakie mają nasilenie?
intensywne
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
kiedy kładę się spać objawy są łagodniejsze.
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
RTG klatki piersiowej, EKG, krew, mocz, spirometria
Jakie były wyniki wykonanych badań?
na płucach nic nie wykazało tylko przy badaniu słuchawkami delikatne szmery których zdaniem lekarzy rzekomo juz nie ma i powinnam czuc sie dobrze. reszta badan w normie
Jakie było dotychczas leczenie?
inhalacja dwa razy dziennie; wieczorem dostawałam jakies 3 tabletki ale nie mam pojecia od czego.
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
nie wiem gdyz w szpitalu nie udzielili mi takiej informacji, oni chyba sami nie wiedzieli na co maja mnie leczyc.
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
leczenie od poniedziałku tego tygodnia do piątku. brak poprawy. wypis na wlasne zadanie.
Inne uwagi:
szpitalne (inhalacje)
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
29 mar 2014 - 17:41:25
powiedz z jakiego powodu wcześniej był u Ciebie płyn w klatce piersiowej?
czy jesteś osobą nerwową? łatwo się stresujesz? nie zauważyłaś aby właśnie stres nasilał te dolegliwości?
prześwietlenie klatki piersiowej było wykonywane? lekarz Cię osłuchiwał? tak? Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.