Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
27 mar 2014 - 21:10:17
Specjalizacja: Endokrynolog
Czy na coś choruję: tak
Czy na coś choruję - komentarz
Mam 3 polipy na woreczku żółciowym (pod obserwacją ok. 7 mm) i w trakcie ciąży pojawił się kamień niewielki w miedniczce nerkowej
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: tak
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie - komentarz
Cesarskie cięcie
Jakie to są dolegliwości:
brak, ... ale zaznaczyć chciałam, iż jestem po porodzie 9 miesięcy. Do stycznia 2013 r. byłam pod kontrolą Endokrynologa, który stwierdził na tamten moment, iż mam eutyrozę i 2 torbiele, które nie powiększają się. Miałam się pojawić dopiero 6 m-cy po porodzie na wizytę tj w styczniu 2014 r., niestety terminy długie i dopiero zarejestrowano mnie na 22-04.2014. Dzisiaj zrobiłam usg piersi (karmię) i lekarz zahaczył o tarczycę i powiedział, że mam guzki tarczycy. Kategorycznie zaprzeczył, że są to torbiele.
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
Torbiele tarczycy oraz przy okazji robienia usg piersi lekarz poinformował mnie o tym iż mam guzki tarczycy, kategorycznie zaprzeczył, iż są to torbiele, ale kazał iść na dalszą diagnostykę do Endokrynologa
Jakie były wyniki wykonanych badań?
TSH w okresie ciąży 0,88 lekarz stwierdził, że z tarczycą nic się nie dzieje i zalecił wizytę dopiero 6 m-cy po porodzie
Jakie było dotychczas leczenie?
Od kilku lat brałam eltroxin, jak to lekarz powiedział - profilaktycznie, ze względu na to, że nie rodziłam. Kolejny lekarz powoli chciał wycofać się z tego leku, ponieważ w ten sposób
"usypiamy" tarczycę. Jak zaszłam w ciążę, to leku już nie brałam. Tarczyca w normie, torbiele nie powiększają się
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
Eltroxin
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
chyba od 2007 r. Tarczyca (wole?) się zmniejszyła. Leczona byłam także w wieku dziecięcym do 18 roku życia na wole młodzieńcze. Moja mama ponad 20 lat temu miała operację, ale raczej ze względu, że tarczyca odrastała na zewnątrz. Myślę, że guzki też były, ale nie miała i nie ma zdiagnozowanego nowotworu. Oprócz tego nikt z rodziny na nowotwór nie chorował.
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
27 mar 2014 - 21:21:39
Witam, ale guzki tarczycy to wcale nie musi być nowotwór (ani łagodny ani tym bardziej złośliwy). Proszę tutaj zamieścić ten opis USG tarczycy jeśli Pani go ma. Odpowiedz Cytuj
28 mar 2014 - 17:53:01
Niestety nie mam opisu, bo te guzki wyszły przypadkiem przy usg piersi, pewnie kiedy lekarz sprawdzał węzły chłonne szyi.
Dzisiaj zrobiłam morfologię, CRP i wszystkie wyniki mam w normie. Tak się zastanawiam, czy przy dobrych wynikach z morfologii może się okazać, że to rak? Czy we wczesnym stadium choroby morfologia może nie wykazywać nieprawidłowości, czy jednak CRP wychwyci wszystko co się dzieje w organiźmie złego?

W poniedziałek będę miała także wyniki TSH i FT3 i FT4 i wtedy podzielę się nimi.

Pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
30 mar 2014 - 12:02:12
CRP i morfologia mogą nie świadczą o braku choroby i wcale nie muszą być zmienione w przypadku nowotworów. Ale naprawdę proszę się nie martwić na zapas bo guzki to wcale nie musi być nowotwór - wiele osób ma guzki tarczycy i po prostu wymagają one obserwacji. Trzeba udać się do endokrynologa on w razie potrzeby skieruje Panią na biopsję guzków. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.