Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
23 mar 2014 - 21:22:12
Specjalizacja: Laryngolog
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Czy przyjmuję jakieś leki - komentarz
krople sterydowe
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
bol w okolicach policzkow, ucisk u nasady nosa i przy kaciku oka, wydzielina splywajaca gardlem, zatkana jedna dziurka nosa.
Od jak dawna się pojawiają:
od pol roku
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
w ciagu dnia, najsilniej wieczorem... odczuwam ucisk u nasady nosa po jego prawej stronie z uczuciem obrzeku, w okolicy oka. czuje tez bole jakby policzkow.
Jakie mają nasilenie?
czasem przez tydzien boli bardzo mocno wieczorami, pozniej lzej i tak w kolko
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
ulge na chwile przynosza cieple oklady w okolicy zatok.
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
mialam tomografie zatok, wymaz z gardla i z nosa
Jakie były wyniki wykonanych badań?
zatoki sitowe, klinowe i czolowe powietrzne, czyste.
niewielki dwustronny polipowaty obrzek sluzowki zatok szczekowych (w nawiasie napisane jama czysta?)
brak zmian w budowie nosa, kosci,kompleks drozny
Jakie było dotychczas leczenie?
antbiotyki i krople sterydowe
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
antybiotyki- doxycyklina na poczatku leczenia- pozniej klarytromycyna po ktorej zniknal ropny kaszel bol zatok sie zmniejszyl, krople sterdyowe ktore wogole nie dzialaja, krople otrivin ktore dzialaly - bralam je 8 dni
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
doxycyklina-3 tygodnie, bez zmian, klarytromycyna- tydzien i wydaje mi sie,ze za krotko, bo okropny kaszel ropny dzieki niej ustal...
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
23 mar 2014 - 21:27:36
Witam, a czy wynik KT widział już laryngolog? jeśli tak to co on na to? Odpowiedz Cytuj
23 mar 2014 - 21:32:15
wizyte u laryngologa mam w czwartek...
tomografia byla wykonana 11 lutego...
teraz najbardziej dokucza mi ucisk po prawej stronie u nasady nosa i czuje jakby opuchlizne przy oku po tej stronie- czy to moze byc spowodowane problemem z zatokami ?
jak dotykam nosa w tym miejscu to czuje wzrost cisnienia jakby tam cos siedzialo.
tylko gdy przeplukuje zatoki to cos z nich wylatuje, tak wogole nie mam kataru- wszystko scieka do gardla.
martwie sie, ze lekarz mnie zignoruje, bo przed tomografia mowil mi,ze to pewnie nic takiego i moze mi dac tylko krople ?? biore je juz tyle miesiecy i nic sad smiley Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
30 mar 2014 - 22:25:34
No niestety ta tomografia również nie wyjaśnia przyczyny dolegliwości, bo zmiany w zatokach szczękowych są mało nasilone i z pewnością nie powinny dawać takich objawów. Ale ostatecznie musi to ocenić laryngolog. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.