Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
21 mar 2014 - 21:37:04
Specjalizacja: Endokrynolog
Czy na coś choruję: tak
Czy na coś choruję - komentarz
Podejrzewaja refluks zoladka
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Czy przyjmuję jakieś leki - komentarz
Od tygodnia- panrazol
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: tak
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie - komentarz
Prawdopodobnie bulimia
Jakie to są dolegliwości:
Mam wzdecia i bule brzucha. Do tego zgaga i pogorszenie samopoczucia. Odczuwam bol przy przelykaniu pokarmow w przelyku przez caly czas od okolo roku. Gdy przelykam mam wrazenie ze pokarm ociera sie o cos i czuje to takze w gornej czesi plecow. Cos jakby promieniowalo do kregoslupa, ktory boli i bol promieniuje na gorna czesc plecow, pod lopatkami takze.
Od jak dawna się pojawiają:
Od okolo roku bol przy przelykaniu, jak rowniez zgaga. Bol plecow od okolo pol roku.
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
Bol plecow caly czas. Miedzy lopatkami i promieniuje na cala gorna czesc plecow. Bol przy przelykaniu pokarmow stalych i uczucie guli tez prawie caly czas odczuwam. Gule lokalizuje ponizej krtani.
Jakie mają nasilenie?
Bol plecow intensywny, bol gardla lekki, uczucie guli umiarkowane, ale caly czas jest.
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
Bole brzucha i wzdecia sa caly czas ale zmalaly na intensywnosci po spozyciu panrazolu i gastrotussu. Reszta bez zmian
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
Usg szyi
Jakie były wyniki wykonanych badań?
14.03.2014
Tarczyca- o jednorodnym echu PL bez zmian ogniskowych o wym. 1,74*1,6(1,63)*3,8 ciesn 0,29 cm PP. O utkaniu jak lewy o wym. 1,7*1,98(1,9)* 3,89 cm w czesci centralnej plata co najmniej dwie zmiany o jednorodnym echu o wym. 0,72 cm sr i 0,51 cm sr. Wezly chlonne szyi niepowiekszone o prawidlowej budowie. Naczynia tetnicze, zylne z zachowanym przeplywem bez istotnych patologii.
Jakie było dotychczas leczenie?
Lekarz laryngolog przepisal mi pranazol i gastrotuss. Dostalam skierowanie do endokrynologa i na gastroskopie
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
Pranazol 2* dziennie 20mg
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
Od 07.03.14 pranazol i jest poprawa. Nie odczuwam tak wielkich wzdec i zgagi
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
21 mar 2014 - 23:29:24
no więc właśnie najprawdopodobniej część Twoich dolegliwości związana jest z zapaleniem żołądka i refluksem żołądkowo-przełykowym, trzeba stosować leki na żołądek, unikać kawy, ciężkich dań, papierosów i alkoholu, jeżeli bóle pleców, bóle między łopatkami są nieznależnie od przełykania to może przyczyną jest też choroba kręgosłupa, sądzę że może dobrze byłoby go prześwietlić Odpowiedz Cytuj
22 mar 2014 - 08:25:25
Dziekuje za odpowiedz. Poprosze lekarza o skierowanie na przeswietlenie. Odpowiedz Cytuj
22 mar 2014 - 08:31:00
A czy ktos moze wypowiedziec sie na temat guzkow? Dziekuje Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
22 mar 2014 - 09:04:05
Niewiele na temat tych guzków jest napisane w opisie badania USG, nie wspomina się na przykład o ich echogeniczności. Ogólnid ich obraz w usg jakoś specjalnie nie niepokoi ale ostatecznie sprawa powinna być wyja§niona u endokrynologa. Odpowiedz Cytuj
22 mar 2014 - 09:57:03
Jest tylko napisane : \" w centralnej czesci plata co najmniej dwie zmiany o jednorodnym echu\" Odpowiedz Cytuj
22 mar 2014 - 10:02:20
Martwi mnie jeszcze czy te guzki moga miec wplyw na uczucie guli w przelyku?
Jeszcze jedno. Mam dziwny bol brzucha boli mnie caly i po bokach od okolo godziny. Czy moze miec to zwiazek z panrazolem? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
23 mar 2014 - 00:08:15
Tak napisani o jednorodnym echu ale nie napisani czy jest to niskie czy wysokie echo. Ostatecznie powinien się wypowiedzieć endokrynolog. Nie sądzę jednak aby to te guzki odpowiadały za uczucie ucisku w szyi. Nie zauważyłaś aby miało to związek ze stresem? Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.