Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
21 mar 2014 - 01:15:28
Specjalizacja: Endokrynolog
Czy na coś choruję: tak
Czy na coś choruję - komentarz
Nadcisnienie, przebyty rak piersi (operacja oszczedzajaca), cukrzyca typu 2, usunieta macica i pol jajnika (bez zmian), ogniska w tarczycy, odczynowe wezly obustronne.
Otylosc, problem z kwasem moczowym
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Czy przyjmuję jakieś leki - komentarz
Tak nadcisnienie: lorista, losartic, concor, tertensif sr
Cukier: glibetic, glucophage
Kwas moczowy: allupol

Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: tak
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie - komentarz
Moze, nie jestem pewna
Jakie to są dolegliwości:
Najnowsze wyniki usg tarczycy. Martwia mnie te zwapnienia w kontekscie przebytej choroby nowotworowej.
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
Problem guzkow pojawil sie w 2007. Mialam usg, nastepnie biopsje, ktora nie pokazala guzek koloidalny. Zwapnien nie bylo. Pozniej mialam jeszcze kilka usg, ktore raz pokazywaly zwapnienia, a nastepnie nie. Pierwsze zwapnienia wyszly w
grudniu 2009. W
styczniu 2010 na podstawie skierowania od endokrynologa, ten. sam profesor, ktory mi robil biopsje w 2007, popatrzyl na wyniki i stwierdzil, ze nie ma wskazan do biopsji
Jakie były wyniki wykonanych badań?
Usg tarczycy 1.12.2009 byly zwapnienia
8.06.2010 byly.
26.10.2010 nie wymieniono zwapnien. Wszystkie w/w badania wykonala ta sama pani radiolog na tym samym sprzecie.
Nastepne usg, kilka w odstepach 1 - 1/2 roku nie mowily o zwapnienich az do badania kilka dni temu.
Pani doktor rodzinna uczulila mnie. Niestety musze poczekac jakis czas w kolejce do endokrynologa. Te zwapnienia dotycza lewego plata. Sa okreslane jako pojedyncze drobne.
Jakie było dotychczas leczenie?
Usg i obserwacja
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
Zadne
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
21 mar 2014 - 07:18:48
Myślę że skoro endokrynolog widział badanie Usg i nie zaniepokoiły go te zmiany to nie ma jakiegoś szczególnego powodu do niepokoju. I spokojnie możesz poczekać na wizytę. To że przez jakiś czas zwapnienie nie było opisywane może się zdażyć bo nie zawsze wszystko da się uchwycić. Odpowiedz Cytuj
21 mar 2014 - 14:43:03
arturo Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Myślę że skoro endokrynolog widział badanie
> Usg i nie zaniepokoiły go te zmiany to nie ma
> jakiegoś szczególnego powodu do niepokoju. I
> spokojnie możesz poczekać na wizytę. To że
> przez jakiś czas zwapnienie nie było opisywane
> może się zdażyć bo nie zawsze wszystko da się
> uchwycić. Odpowiedz Cytuj
21 mar 2014 - 14:49:14
Bardzo dziekuje arturo za szybka odpowiedz i dodanie otuchy. Bardzo to doceniam. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.