Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
16 mar 2014 - 21:23:30
Specjalizacja: Gastrolog
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Witam serdecznie. W badaniu TK zdiagnozowano u mnie drobne zwapnienia w trzustce. Pozostałe parametry trzustki w normie. Wykonywałam kilkakrotnie badania na poziom amylazy w moczu i krwi, wszystko w normie . Nie mam biegunek ani dolegliwości bólowych. Nie piję alkoholu. Rozumiem, że zwapnienia są objawem PZT. Proszę o informację, czy rozwój choroby można zatrzymać. Czy powinnam stosować dietę i suplementację enzymami trzustkowymi?
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
tomografia komputerowa
Jakie były wyniki wykonanych badań?
drobne zwapnienia trzustki
Odpowiedz Cytuj
16 mar 2014 - 21:24:11
Witam serdecznie. W badaniu TK zdiagnozowano u mnie drobne zwapnienia w trzustce. Pozostałe parametry trzustki w normie. Wykonywałam kilkakrotnie badania na poziom amylazy w moczu i krwi, wszystko w normie . Nie mam biegunek ani dolegliwości bólowych. Nie piję alkoholu. Rozumiem, że zwapnienia są objawem PZT. Proszę o informację, czy rozwój choroby można zatrzymać. Czy powinnam stosować dietę i suplementację enzymami trzustkowymi? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
16 mar 2014 - 21:49:59
A z jakiego powodu w ogóle wykonała Pani to badanie? Odpowiedz Cytuj
16 mar 2014 - 22:17:55
Badanie wykonywałam ponieważ na wcześniejszym usg w obrębie trzustki wykryto podejrzenie tych zwapnień. Na badanie usg poszłam z powodu bólu z prawej strony brzucha i podejrzewano wtedy kamienie w woreczku lub w nerce. Kamieni nie stwierdzono i ból minął. Odpowiedz Cytuj
17 mar 2014 - 07:31:43
Witam. Czy mogłabym prosić o odpowiedź na moje pytanie? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
23 mar 2014 - 11:26:36
Jeżeli nie ma Pani żadnych dolegliwości to raczej nie ma wskazań do jakiegokolwiek leczenia w związku z tymi zwapnieniami - jedynie obserwacja w kolejnych USG. A czy wynik widział już lekarz prowadzący? co on na to? Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.