Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
09 mar 2014 - 10:51:51
Specjalizacja: Dermatolog
Czy na coś choruję: tak
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
na plecach pojawiły mi się drobne krostki, czasami robią się wodniste, z ropą, swędzą. Na początku było to małe kółeczko, teraz rozeszło się na pół pleców, skóra tam gdzie są krostki łuszczy się, jest sucha. Krostki te tworzą takie kółkowate plamy. Dodam, że podobne krosty ma teść, też na plecach, smarowałam mu je maścią ale w rękawiczkach, nie wiem czy ja mam to samo, czy się od niego zaraziłam? Proszę o pomoc!
Od jak dawna się pojawiają:
pojawiły się ok.10 m-cy temu
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
na plecach, między łopatkami, na czole
Jakie mają nasilenie?
umiarkowane
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
nie zauważyłam
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
-
Jakie było dotychczas leczenie?
widział to internista
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
hydrokortyzon maść, elosone krem, oxykort aerozol
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
trzy tygodnie temu, nie pomogło, trochę przestało swędzieć
Odpowiedz Cytuj
09 mar 2014 - 11:00:14
Witam! Na plecach mam krostki i nie wiem jak się ich pozbyć? Proszę o pomoc! Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
09 mar 2014 - 11:36:01
Hydrocortyzon proszę natychmiast odstawić, zresztą oxycort moim zdaniem też nie jest dobrym pomysłem, leki te zawierają sterydy które tylko mogą pogorszyć sprawę jeżeli są to zmiany związane z zapaleniem bakteryjnym
trzeba zastosować lek z samym antybiotykiem, ale napierw trzeba w ogóle te zmiany zobaczyć aby ocenić co to tak właściwie jest dlatego dobrze byłoby pokazać się u dermatologa
miesiączkujesz regulanire?
z trądzikiem na twarzy nie ma problemów?
nie tyjesz ostatnio bez powodu? Odpowiedz Cytuj
09 mar 2014 - 20:11:19
Dziękuję za odpowiedź! Miesiączkowanie mam nieregularne, podobno to od dwurożnej macicy, brałam pigułki antykon. odstawiłam rok temu i do tej pory jest ok. Z trądzikiem i wagą też jest dobrze. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
09 mar 2014 - 22:08:15
tak się zastanawiałem właśnie bo niekiedy krostki na skórze mogą być wynikiem zmian hormonalnych, ale tak czy inaczej trzeba pokazać się z tym u dermatologa jeżeli faktycznie krostek jest dużo bo wiadomo czasami każdemu się takie na plecach pojawiają - to już musisz ocenić ty
może trzeba właśnie jakiś lek z antybiotykiem zastosować Odpowiedz Cytuj
09 mar 2014 - 22:26:49
Dziękuję bardzo, na pewno zgłoszę się do dermatologa. Pozdrawiam!! Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.