Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
24 sie 2011 - 13:34:13
Proszę o opinię do tego badania: szpara stawowa lewego stawu asymetrycznie przewężona, z całkowitym zatarciem szpary stawowej w czesci górno-bocznej stawu.Panewka pzewlekle zmieniona zapalnie widoczna jest nasilona sklerotyzacja podchrzęstna z wytworzeniem osteofitów a takze liczne torbielkowate rozrzedzenia struktury kostnej.W obrebie tylnej czesci stawu widiczny duzy dziób kostny wychodzacy z panewki.Glowa kosci,szyjka, kretarz bez uchwytnych zmian. Czy ten wynik jest podstawa do operacji biodra?Dolegliwosci bólowe mam duże ale czy to juz czas na operacje? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
25 sie 2011 - 01:30:11
faktycznie w badaniu TK wyszły dość zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe tego stawu biodrowego, jednak podstawowa kwalifikacja do operacji odbywa się głównie na podstawie dolegliwości klinicznych, jeżeli masz silne dolegliwości bólowe które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie, do tego takie zmiany w TK to jak najbardziej są podstawy do leczenia operacyjnego Odpowiedz Cytuj
25 sie 2011 - 22:11:38
Dziękuje za szybką odpowiedz.Jestem zdecydowana na operacje. Odpowiedz Cytuj
07 gru 2011 - 16:27:33
jestem już po operacji.26 września zastosowano operację kapoplastyki.Mam 67 lat.Kości były w nie najgorszym stanie.Jestem 9 m-cy po operacji.Wolno postepuje rekonwalescencja.Chodzę o jednej lasce po domu, na zewnątrz z dwoma.Boli mnie posladek w okolicy kości kulszowej, puchnie mi stopa wokół kostki, troche i łydka,w biodrze sztywność, troche sie czuję jak Pinokio ze zdrewniałym biodrem,czuję wyrażnie obce ciało.Poczatkowo miałam wrazenie, że coś narosło mi na szwie,jakbym miała na sobie jakis gruby opatrunek.Tak było od samego poczatku do chwili obecnej mimo przebytej rehabilitacji.Ruchomość stawu wg lekarzy dobra i wszystko jest dobrze ale ja mam dyskomfort w samopoczuciu i w chodzeniu.Co to może być?Oprócz pośladka mam przeczulicę w udzie po zewnetrznej stronie, kolanie i łydce. Odpowiedz Cytuj
07 gru 2011 - 16:35:30
Pomyliłam się, pisząc że od operacji minęło 9 miesięcy. Oczywiście chodzi o 9 tygodni. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.