Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
11 maj 2009 - 18:33:05
witam! może ktoś mi pomoże. od około miesiąca mam ciągły ból w lewej pachwinie.do tego stopnia jest to uciążliwe ze blachy spacer z psem czy wchodzenie po schodach stanowi problem.po dłużej chwili chodzenia strasznie boli. co to może być?sad smiley Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
12 maj 2009 - 22:17:42
napisz coś więcej o tym bólu, jaki on jest?
rwący? kujący? tępy?
promieniuje na udo, pośladek lub w okolicę łonową?
zauważyłaś jakiś związek z cyklem miesięcznym? miesiączkujesz prawidłowo?
w jakim jesteś wieku?
nie masz problemów z oddawaniem moczu? nagłych parć na pęcherz? Odpowiedz Cytuj
13 maj 2009 - 15:23:15
trudno okreslic.jak przejde kawalek to boli tak ze jak wracam do domu to mam problem z rozebraniem spodni.raczej rwacy.i promieniuje na biodro.bralam przez poltora miesiaca tabletki cerazette ale odstawilam bo w ciagu 35 dni mam poraz trzeci okres.lekarz zapisal mi je ze wzgledu na starszne bolesci miesiaczkowe i bole na tydzien przed okresem.czy ma to jakis zwiazek? Odpowiedz Cytuj
13 maj 2009 - 19:04:56
Witam, mam na imię Mariusz mam 19 lat i również boli mnie pachwina tyle że prawa i ból nie jest ciągły tylko nasila sie i maleje aż go nie czuje by znów sie nasilić po kilku-kilkunastu godzinach.
Wydaje mi się że boli mnie prawe jadro lub jego okolice jest to ból tępy ale czasem przeradza sie w kłucie. Byłem już u lekarza który powiedział że on nic tam nie widzi... badania USG wyszły pozytywnie. Wczoraj także kuł mnie pęcherz... stanu zapalnego niema bo robiłem badanie krwi i moczu. Sam już niewiem co mam robć, ból jest a lekaże mówią że nic nie widzą Odpowiedz Cytuj
13 maj 2009 - 19:33:26
dlatego tak ciezko mi sie do lekarza wybrac bo z reguly nigdy nic nie widzasad smileynaprawde ciezko jest trafic na osobe ktora chce i potrafi pomocsad smileywiec mam nadzieje ze tutaj dowiem sie co moze mi dolegacsad smiley Odpowiedz Cytuj
13 maj 2009 - 19:52:31
sluchajcie,nie jestem lekarzem i malo znam sie na tym ,wiec nie chce sie ,,madrzyc ,ale powiem tylko tyle ,ze moj maz mial podobne objawy,chodzi mi o Mariusza(bo te bole promieniujace na jadro itd),no i okazalo sie ze mial kamienie na nerce,juz go urodzil ,ale te bole ciagnely sie kilka miesiecy,i byly straszne ,moze sprobujcie przebadac sie u urologa.smiling smiley Pozdrawiam serdecznie. Odpowiedz Cytuj
13 maj 2009 - 20:06:34
pojecia juz niemam.moj ginekolog olewa se wszystko.ale to ze mam i mialam bardzo bolesne,dlugotrwale i obfite miesiaczki to oczywiscie normalne.czytalam o endometriozie i pytalam sie czy to mozliwe to uslyszalam ze napewno nie.a chyba na to powinny byc jakies inne badania.boje sie bo chcialabym miec w przyszlosci dziecisad smiley Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
13 maj 2009 - 20:42:56
Martusia:
Twoje bóle mogą być spowodowane przepukliną pachwinową, jakimiś problemami z jajnikami lub inną częścią dróg rodnych bądź są to po prostu bóle przeciążeniowe, jeśli faktycznie ból promieniuje do biodra to można też wziąść pod uwagę coś z kręgosłupem, dobrze byłoby zrobić USG na początek

endometrioza może powodować krwawienia i bóle, nie wiem na jakiej podstawie Twój ginekolog ją wykluczył ale skoro tak powiedział to pewnie miał rację, niektóre kobiety poprostu trudno znoszą miesiączkowanie Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
13 maj 2009 - 20:46:54
Mariusz:
skoro zrobiłeś USG i nic nie wyszło to raczej przepuklinę i kamicę nerkową trzeba wykluczyć
boli Cię jądro, pachwina czy obie te części ciała? jądro nie jest powiększone? nie jest tkliwe? nie miałeś jakiegoś urazu? stłuczenia tej okolicy? ból promieniuje gdzieś? jeździsz dużo na rowerze? Odpowiedz Cytuj
13 maj 2009 - 21:05:55
poprostu lekarz mnie za bardzo nie sluchal.oprocz boli miesiaczkowych w trakcie okresu boli mnie strasznie kregoslup.niewiem czy na to niema innej rady.tabletek widocznie brac nie moge.bo bol jest zrozumialy ale do tego stopnia zeby mdlec?i nie moc normalnie funkcjonowac przez 4 dni?niewiem Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
14 maj 2009 - 17:20:48
pisałaś, że w ciągu 35 dni, aż trzy razy krwawiłaś, czy może chodziło Ci o to że miesiączka trwała długo?
dobrze byłoby zrobić USG, wtedy można powiedzieć czy coś jest nie tak, czy to może być endometrioza czy też nie, tabletki antykoncepcyjne też są skuteczne w łagodzeniu dolegliwości spowodowanych tą chorobą Odpowiedz Cytuj
14 maj 2009 - 17:46:45
tak krwawilam trzy razy.pierwszy raz 4 kwietnia,drugi raz 23 kwietnia i teraz 8 maja byl trzeci raz.i wlasciwie od tamtego czasu boli mnie ta pachwina.bralam cerazette i to mialo wstrzymac mi okres wlasniesad smiley Odpowiedz Cytuj
18 maj 2009 - 17:20:22
Ból nie jest stały, czasem nie boli mnie kilka dni ale to ciągle powraca i zawsze jest to prawa strona.
1. Boli Cię jądro, pachwina czy obie te części ciała?
1.1. Obie te części, ból promieniuje w górę w okolice pasa, ale nigdy wyżej. Jednak ból jądra jest inny niż ból pachwiny. Jadro tak jakby urażało a pachwina i prawy bok moszny to coś w rodzaju bólu tępego...
2. Jądro nie jest powiększone?
2.1. Nie jest powiększone ale wydaje mi sie z prawej strony że pod palcami czuje w mosznie cos w rodzaju twardej żyły co z kolei po lewej nie występuje(znalazłem cos podoblego w dotyku ale nie jest tak twarde)
3. nie jest tkliwe?
3.1. Kiedy mnie boli wtedy jądro uraża. czuję jakby to nie samo jadro bolało ale np "najadrze???"" niewiem co tam moze jeszcze być.
4. nie miałeś jakiegoś urazu? stłuczenia tej okolicy?
4.1 Być moze w dzieciństwie ale nie pamiętam nic wielkiego np: uderzenie kopniętą piłką do co zdarzyło się chyba każdemu dzieciakowi.(żadnego zdarzenia konkretnego), teraz bardzo uważam na te okolice. Nie wykluczam urazu bo moge go nie pamiętać.
5.ból promieniuje gdzieś? jeździsz dużo na rowerze?
5.1 co do bólu to odsyłam do odp 1.1
co do rowera to nie jeżdze już od kilku lat.

Informacje które mogą mieć znaczenie:
Kilka lat temu również urażało mnie jądro ale nie bolała przy tym pachwina.
W ubiegłe wakacje pracowałem ciężko przy budowie domów przez około 2 miesiące.
Jestem bardzo podatny na przeziębienia i infekcje.
Mam takie same obawy jak koleżanka powyżej czyli czy nie bedzie problemu z dziećmi sad smiley Odpowiedz Cytuj
18 maj 2009 - 17:22:57
dzis bylam u lekarza.nawet mnie nie zbadal.sad smileyz laski dal mi skierowanie na morfologie.juz nie mowiac o tym ze mimo wszystkich objawow wskazujacych na nadczynnosc nie chcial dac skierowania.trudno.bede musiala zrobic tsh prywatnie.dla swietego spokojusad smiley Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
18 maj 2009 - 22:07:28
Marianie:
Wiele przypadków bólu jądra nie ma konkretnej przyczyny w postaci choroby i w takich przypadkach nie ma skutecznego postępowania, poza chirurgicznym odnerwieniem jądra, oczywiście tylko wtedy gdy ból jest tak dokuczliwy, że utrudnia właściwe funkcjonowanie
ale najpierw trzeba wykluczyć różne nieprawidłowości, które mogą być przyczyną
napisz, czy jesteś osobą nadmiernie obawiającą się o swoje zdrowie? może często badasz jądra z powodu obawy przed nowotworami? to także może być przyczyna bólów
dobrze byłoby zrobić badanie dróg moczowych np. prześwietlenie jamy brzusznej, gdyż może to być kamica moczowodowa, jednak w RTG nie wszystkie kamienie są widoczne
można też zrobić USG moszny aby upewnić się że same jądra są w porządku, dodatkowo można zbadać mocz i zrobić posiew aby sprawdzić czy nie ma jakiejś przewlekłej infekcji Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
18 maj 2009 - 22:09:05
wiem że miałeś USG tylko nie wiem czy to było badanie jamy brzusznej czy moszny dlatego Ci o nim napisałem jeszcze raz Odpowiedz Cytuj
25 maj 2009 - 23:53:33
Miałem robione USG moszny, badanie krwi i moczu wszystko pozytywnie.

Być moze jestem nadwrażliwy. Czasem ból jest uciążliwy więc probowałem dojść przyczyny być moze po zrobieniu wszystkich badań wykluczę chorobę. Mam taką nadzieję.

Dziękuję za pomoc i wskazówki teraz wiem na czym stoję i czego moge sie spodziewac. Zawsze są obawy zwłaszcza jeśli boli to co jest ważne dla człowieka bo jeśli bolałby mnie np. palec czy czubek nosa to na pewno bym się nie żalił na tym forum smiling smiley

Pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
25 maj 2009 - 23:58:50
czasami takie bóle określa się jako idiopatyczne, czyli takie które nie mają uchwytnej przyczyny lub poprostu nie potrafimy jej znaleźć

skoro USG wyszło OK to myślę, że nie ma się co martwić o swoje klejnoty winking smiley

to może być jeszcze ewentualnie od kręgosłypa lub kamicy moczowodów Odpowiedz Cytuj
25 sie 2009 - 07:27:12
Witam. Mam 22 lata Wczoraj wieczorem poczułam ból w lewej pachwinie kierujacy sie w okolicy łonową... Ból trwa do dziś ale tylko przy dotyku nie jest zbyt uciazliwy ale martwi mnie i zastanawiam się czy gdzieś się udeżyłam i czy powinnam pójść z tym do lekarza. Proszę o szybką odpowiedz Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
25 sie 2009 - 15:26:30
ile masz lat?
czy taki ból zdarza się pierwszy raz?
jaki charakter ma ten ból?
czy skóra w tym miejscu nie jest zaczerwieniona?
czy masz jakieś problemy z oddawaniem moczu? pieczenie cewki, nagłe parcia na mocz?
miałaś kiedyś kamicę moczową?
masz jakąś przepuklinę albo ktoś w rodzinie ma?
masz jakieś problemy z kręgosłupem?
myślę że jeśli ból trwa dopiero drugi dzień i nie jest zbyt uciążliwy to może sam minąć ale jeśli tak się nie stanie zawsze lepiej skonsultować się z lekarzem rodzinnym Odpowiedz Cytuj
05 kwi 2010 - 11:52:16
Dziś już 3 dzień boli mnie lewa pachwina. Ból okreslam jako uporczywy i irytujacy, nie jest badzo silny, ale nasila się w trakcie siedzenia (najlepiej mi jak stoję, lub idę). Czasem do tego dochodzi również ból wewnętrznej części uda. Trochę mnie to martwi, ponieważ mam pracę siedzącą (8 godzinną). Boli mnie tez trochę nad tą pachwiną. Swego czasu, jakoś mi się dziwnie wykęciła ta noga, czy to może być nadwerężenie? A jeśli tak, to czego? Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.