Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
06 mar 2014 - 22:34:30
Specjalizacja: Hematolog
Czy na coś choruję: tak
Czy na coś choruję - komentarz
Von Willebrand typ 1
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Witam.
Mam problem. Mam chorobę krwi von villebranda i dowiedziałam się ostatnio że nie mogę, żadnych leków z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) i leków które zawierają salicylany, a boli mnie od dziś gardło i chciałabym coś użyć bez recepty. Dotychczas używałam Tantum Verde, ale wyczytałam dziś w ulotce, że ten lek też zawiera NLPZ i co mam robić, aby od razu nie lecieć do lekarza ogólnego? czy Chlorchinaldin lub Hascosept (aerozol) mogę używać. Byłabym bardzo wdzięczna gdyby Pani, Pan wymieniłaby/wymieniłby mi leki w aerozolu czy do ssania bez recepty, które mogłabym bezpiecznie stosować w domu.
Pozdrawiam, Agnieszka.
Od jak dawna się pojawiają:
od dziś
Jakie mają nasilenie?
umiarkowane
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
06 mar 2014 - 23:42:50
Może Pani bez obaw stosować takie leki jak do tej pory - nie powinna Pani stosować nlpz przewlekle ogólnoustrojowo (np. w tabletkach doustnie), ale miejscowe stosowanie na błony śluzowe na pewno nie zaszkodzi. Tak więc tantum verde, chlorchinaldin, hascosept może Pani stosować. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.